×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Джок Полфрийман кандидатства за БГ-паспорт


20 Юли 2020, Понеделник, 15:22 ч.
Автор: Флагман.бг

Полфрийман неколкократно е обявявал за ужас на роднините на убития 20-годишен студент Андрей Монов, че смята да остане в България

Австралийският убиец Джок Полфрийман, който бе освободен предсрочно от затвора миналата година, се е прицелил в българския паспорт, пише Lupa.bg. По наша информация преди месец той е направил консултация с един от най-известните ни адвокати в сферата на гражданските искове за натурализация и ще се опита да я получи далеч по-скоро от предвиденото в закона. 

Полфрийман неколкократно е обявявал за ужас на роднините на убития 20-годишен студент Андрей Монов, че смята да остане в България и че дори след решението да падне забраната му за излизане от страната, няма намерение да се връща в родната Австралия. Нещо повече, преди ден той лично написа в профила си в социалната мрежа фейсбук, че домът му вече е тук и няма да си тръгне, колкото и разни "фашисти" да се надявали на това. 

Как може да се сдобие Полфрийман с български паспорт? 

За придобиване на българско гражданство по обща натурализация той се нуждае от пълна реабилитация от убийството, за което бе освободен наполовина от изтърпяното наказание. Тук е и ключът към врътката, която австралиецът се опитва да приложи. 

За настъпване на пълната реабилитация законът предвижда сравнително дълги срокове. При неговия случай това би трябвало да отнеме 15 години, ако се вземе предвид, че бе осъден на 20 години затвор за убийството на Монов. Тъй като обаче той изтърпя 2 пъти по-кратко наказание и съдът го "помилва" предсрочно, ще се бори за 10 години. След това той ще има пълното право да кандидатства за наш паспорт, като дори не би му се наложило да сключва граждански брак с българка. Ако все пак и този късмет му се усмихне, чакането ще е общо до 13 години, а не както законът предвижда при други обстоятелства - 15. Възможно е и в рамките на тези дълги срокове текстовете да се променят конюнктурно, каквито обсъждания отдавна текат и така процедурата да се съкрати дори наполовина.

Разбира се, задължително условие е в тези срокове той да не извърши ново престъпление от общ характер, което се наказва с решетки.


В категории: Животът


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
Лайното
20.07.2020 19:03:19
0
2
Аз мисля,че Радев е готин човек просто покрай тази ЛУДНИЦА и Обстанова ( за която едвали някога е тренирал ) се побърка човека и той не знае на кого да вярва!?!? Не знам ( идея нямам дали съм прав-можеби НЕ) ! Но не искам да бъда на негово място!
4.
baihui do#2
20.07.2020 18:43:46
0
1
Кой си ти бе, маймун?!
3.
Hahahaha
20.07.2020 18:43:23
0
1
Е как да си уреди паспорт , то е известно на всички . 10 -15 000 евро на Каракачанов и за по - малко от една година е с българско гражданство
2.
Цв.
20.07.2020 17:19:49
3
2
Помияр, ама що бе хора, Радев може да удовлетвори молбата му като активен участник в протести на държава, с която няма нищо общо, но защитава въпросния убиец активно позиции на така наречения уж президент.
1.
Да бе
20.07.2020 15:36:43
3
2
xaxaxxa!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси ChatGPT се нуждае от 3,617 NVIDIA HGX A100 сървъра, с над 28,936 графичи процесора (GPUs), за да работи - около 564 MWh на ден LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) Иновативният фестивал гостува на Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец от 1 до 4 август,  с различни 3D визуализации на върха на вълните и проекции по сградите Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството
Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев В Белия дом и Кремъл са на тръни Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори