Кметът на Созопол Тихомир Янакиев излезе с извънредно обръщение към хората
Утре става ясно какво значи Созопол – барове за ентертейнмънт или история и култура
На 25 юни 2020 г., от 17 часа в читалище „Отец Паисий 1896” в Созопол, ще представя новия план за финансово оздравяване на общината. Казвам „ще представя", защото този план вече е приет от министерството на финансите. Честно казано, не можем да правим промени, след одобрението му от държавната власт.
Припомням, че през миналата 2019 година, планът, разработен от предходното ръковоство на Общината, беше отхвърлен от министерството на финансите. Сега е приет. Защо припомням това? Хората, които са виновни за окаяното финансово състояние на града ни и на общината, с днешна дата започнаха да надигат глави - да поставят условия, да задават „неудобни” въпроси - като хора, които са се родили вчера или току-що са пристигнали от друго място.
Не аз, а министерството на финансите постави Община Созопол в графата общини във фактически фалит. Не аз, а компетентните органи разследват бившия кмет на Община Созопол за злоупотреби за 2 милиона лева. И нима не знаем всички, че доскоро шуробаджанащината владееше общината с назначения на съпрузи и съпруги, братовчедки и други роднини в кметската администрация?!
А за хилядите разпродадени декари общинска земя на "добри фирми"?!
Увеличените данъци на недвижимите ни имоти със 130 % през 2016?!
Припомням също, че бившата кметска управа пое Община Созопол през 2007 г. с 0 лева дълг и 2 милиона лева по банкови сметки. А аз заварих Община Созопол с 22 000 000 лева дълг и 5 100 000 лева неразплатени задължения. И „благодарение” на бившите управници на Созопол в периода 2007-2019 г. градът вече не е на созополчани!!!
Нещо повече - преди дни няколко "бизнесмени " опитаха да ни обяснят, че Созопол не е хилядолетна история, култура и традиции, а барове за ентертейнмънт!
Вярвам, че ще ме подкрепите.
Тихомир Янакиев
Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер
Петър Стоянов няма да влиза в президентската битка
Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция
Над 100 свободни места в държавната администрация, най-много са в София
Почина журналистът и писател Димитър Шумналиев
12 дела срещу събарянето на жилищни сгради в Баба Алино
Зала "Арена Несебър" бе домакин на международния турнир "Nessebar Open Grappling 2026"
Пико и мистериозна течност откриха в дома на осъждан бургазлия
Пияна жена катастрофира край Ченгене скеле, хванаха и бургазлия зад волана с 1,36 промила
Крадец се промъкна през отворен прозорец в Бургас и задигна над 6000 евро
4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах

Созопол беше с ОПС -места подарени срещу
общината на кого и от кого .Ако си забравил ще ти припомня.Селата в общината бяха като отнесени от вихъра.Добре че ти дойде и ги оправи.За тези 6 месеца до сега нищо не си направил и ти казвам , края на 2020 ще слушаме само приказки.Направи нещо, до сега само
обещания -намали поне данъците -както обеща.Или ти бързо забравяш....човешко е...
Стара Созополска поговорка!