Китайската промишленост възкръсна на почти 100 %
Предприятията, заети в автомобилната промишленост, са възобновили 97% от производството си, но в момента се сблъскват с ниски нива на търсене
Промишлените предприятия в Китай са успели да възобновят производството си средно до 98,6 %, заяви заместник-министърът на промишлеността Син Гобин. Натоварването на производствените мощности в промишлените предприятия в страната вече достигна 98,6%, а 89,9% от работниците и служителите са се върнали на работните си места, каза той.
В малките и средни предприятия на работа са се върнали около 76% от заетите. Предприятията, заети в автомобилната промишленост, са възобновили 97% от производството си, но в момента се сблъскват с ниски нива на търсене, подчерта зам.-министърът.
В момента темповете на възобновяване на производството и работата на предприятията са относително високи, но заради недостатъчното търсене на пазара автомобилната промишленост продължава да изпитва затруднения. Складовата наличност ще продължи да нараства, а това впоследствие може да принуди някои компании да намалят своята производителност.
Властите в Китай се опитват да се справят с този проблем, като прилагат различни мерки и програми за стимулиране на потребителското търсене на продукцията на автомобилната промишленост.
Тайните на всяка зодия - какво казва астрологията за вас?
27/04/2026, Понеделник 22:00
0
Традиционен български таратор - идеален за топлото време
Учени: Няма доказателства, че стресът повишава риска от рак
27/04/2026, Понеделник 21:20
0
Бургаска доминация на Antea run в Созопол, местната битка предложи голямата интрига
Дори Анчелоти не е виждал такова "чудо" като Неймар
Барселона готви трансферната бомба на 2026 година
Коя зодия е най-добрият партньор за вас?
Лесен начин да приготвите българска мусака - стъпка по стъпка
Този трик помага за намаляване на вредите от продължителното седене
Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка
Драма на пешеходна пътека, майка и дете в болница
18-годишен остана без книжка, летя със 138 км/ч в роден град
