Баба починала след като била изписана от болница в Плевен, заразена ли е била с коронавирус?
Николай Недков от РЗИ-Плевен потвърди, че близките на 72-годишната жена са поставени под карантина
72-годишна жена е починала няколко минути, след като била изписана от болница в Плевен, а е била с възпаление на белите дробове. Това каза пред Нова телевизия кметът на Буковлък Росен Русанов.
„Имах притеснение, че тя е с коронавирус. Вчера се разправях с представители на РЗИ и с личния лекар на починалата“, каза Русанов.
Главният инспектор от РЗИ-Плевен Николай Недков пък изтъкна, че възрастната жена е имал множество сърдечни и белодробни проблеми.
„Многократно е подлагана на поддържащо лечение в болниците. Причината за смъртта ѝ е най-вероятно сърдечен проблем, свързан и с белодробна недостатъчност. Наложили сме карантина на сина и на снахата на починалата. Карантината е до излизане на резултатите от взети проби”, обясни Недков.
Кметът на плевенското село пък алармира, че стотици са завърналите се от чужбина там, но само четирима официално са под карантина.
Росен Русанов, познат като кмета-шериф, предупреждава за ръст на битовата престъпност, с която и той не би могъл да се справи.
„В Буковлък официално има седем души под карантина. От чужбина обаче се прибраха много хора и продължават да идват. Контролът по границите и митниците е занижен и явно връзката е прекъсната някъде. Нещата не се случват. Притесненията са сериозни. Вирусът ще мине. Опасявам се, че битовата престъпност ще се повиши, особено в малките населени места”, каза Русанов.
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"

Кога, бе алънкоолу?Преди да влезе в болницата ли е била с това възпаление или са я изписали със възпалението да си ходи дома ?!Защото ако е второто, доктора, който я е изписал е не за "ръкопляскане" а е за ритане !