Димитър Николов: Общинските служители са на предела на силите си, работят извънредно заради коронавируса
От 10-ина дни те не са почивали, а работният им ден продължава по 12-14 часа
Над 1200 бургазлии се възползват от услугите на Домашния социален патронаж по време на пандемията, съобщи днес кметът на града Димитър Николов.
Бройката е драстично завишена от една страна заради хората, поставени под карантина, и от друга – пенсионерите, които са уязвима група и Община Бургас още на 13 март ги призова да се възползват от социалния патронаж, за да не излизат навън.
За всички тях се извършват покупки по желание – от хипермаркет, аптека, плащат се сметки и осигурява всичко необходимо, за да не е нужно да напускат домовете си.
Засиленият интерес към социалната услуга, наложи сериозна реорганизация на общинската администрация.
Както писахме, още от 14 март, всички служители, отговарящи за туризма, бяха насочени към звеното, прилагащо мерките за борба с коронавируса.
Туристическият информационен център, намиращ се до подлеза на Държавната опера, е трансформиран в Кризисен щаб, а в него работят и редица доброволци, сред тях любимата бургаска изпълнителка Тони Димитрова.
Работният ми ден продължава по 12-14 часа,. Голяма част от тях не са почивали от 10-ина дни.
Те едва смогват с осигуряването на цялата логистика по мерките за борба с коронавируса – от решаване на ежедневни казуси на бургазлии, до дезинфекция на спирки, жилищни сгради, зареждане с препарат на автоматите по магазините, снабдяването с храни, осигуряването на детска млечна кухня и ред други.
На горещите телефони се получават между 200-250 обаждания на ден.
„Колегите са на предела на силите си. Виждате, че и метеорологичните условия се промениха, а те са по цял ден навън. Благодаря им за усилията, които полагат. Търсим допълнителни резерви в рамките на общинските предприятия, както и сред държавните служители, но не е далеч времето, в което ще се нуждаем и от доброволци“, каза днес кметът Димитър Николов.
Рецидивист опита да изнасили жена в магазин
Кралят на Дания ще посети Гренландия
Лъвовете ще усетят огромно облекчение на 30 януари - съдбата им поднася приятна изненада
Страховитите предсказания на Нострадамус за 2026-а
В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага
По 140 удара с камшик заради извънбрачна връзка, закъса и полицай
Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал
Колко стават заплатите в образованието?
НАСА откри обект, сходен на Земята, но скован от студ
Знаете ли коя е какичката, която вика за Алкарас от ложите в Мелбърн
Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс
Мъртво пиян катастрофира на пътя Бургас-Варна

Но до колкото знам, на шофьорите на товарни автомобили работния ден почти всеки ден е 15 часа.
Карат ги да работят в ползу роду! Как може???
Ако сега сте сгънали нищо хубаво не ни очаква