×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

45 българи блокирани в Малта заради коронавируса, молят държавата за помощ


45 българи блокирани в Малта заради коронавируса, молят държавата за помощ
Ирена Василева е един от 45-те българи, блокирани в Малта. Ако държавата откаже да им помогне, те ще бедстват неопределено време на острова
18 Март 2020, Сряда, 19:30 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Може да летим до Солун, но след това няма как да стигнем до България, сигнализираха нашите сънародници

45 българи са блокирани в различни градове в Малта и ако до петък никой не им помогне, те ще останат на острова повече от месец без подслон и храна.

 За случая ни сигнализира Ирена Василева, която е в архипелага в центъра на Средиземноморието заедно със съпруга си и от няколко дни комуникира ежедневно с различни представители на държавата, но засега без успех.

Осъществихме отдавна планирано за нас пътуване по личен повод. Летяхме с Уизеър на 12-ти март, на 13-ти обявиха извънредно положение в България, а на 14-ти получихме съобщение от авиокомпанията, че отменят полетите до страната ни и ще ги възстановят след няколко месеца. Организирахме се чрез голяма фейсбук група с още 43 българи, които са в подобна ситуация. Сред нас няма организирани туристи, а по-скоро посещенията тук са индивидуални, лични и служебни. Поискахме от Българското посолство в Рим, което отговаря и за Малта, да ни съдействат. Не искаме самолет, а просто съдействие за автобусен транспорт от Солун до София, защото ако кацнем в Солун ще трябва да останем  14 дни под карантина, нещо, което не можем да си позволим финансово. Молим българската държава да ни прати автобус, който откара до България и постави под карантина”, обясни Ирена Василева.

В петък вечерта Малта затваря въздушното си пространство и ако дотогава българите не намерят решение, ще трябва да останат безсрочно на острова, а там ситуацията не е по-различна от България. Хотелите съвсем скоро ще бъдат затворени, а държавата блокирана за поне месец.

„От името на всички наши сънародници, умоляваме Министерството на външните работи, да ни съдейства, да разговаря с гръцките власти и да се допусне автобус да ни вземе от летището в Солун и закара до София. Трябва да се приберем в домовете си, защото няма как да оцелеем толкова дълго време в друга държава”, призова Ирена Василева.

Номерът на Ирена Василева е +359/879/300-205


В категории: Животът


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
28
Коментара
28
Коментара по темата
28.
До 27
19.03.2020 15:12:15
2
0
Хората се прибраха вече, така че по- лекичко!! Ааа, да и да ти го нахакам в човката миризлива!!
27.
Frrrr
19.03.2020 14:32:54
0
3
Айде поредните...
Абе идиоти безхаберни....пяна им излезе на тез от щаба, едно и също да повтарят денонощно и пак не сте разбрали бе!!!!
На 12ти тръгнали..в на м***ка си г**а ли тръгнахте?????
Там си стойте ся! Дано да НЕ ви прибере никой, че да св находите тогава!
26.
€€€ до 25
19.03.2020 13:24:00
2
1
Изпълнявай си основните функции да ядеш и акаш, мойто момче!! Остави мисленето за хората, които имат капацитета да го правят!
25.
къш ве
19.03.2020 12:03:07
1
1
А бе другарю ресторантьорчо в Германия, ако твоите бълг. работници попаднат в затвора за престъпление ти ще инвестираш ли в тяхната глупост като им платиш гаранциите? Май не. А ние защо? Дa си чувал какво се прави при гангрена, и за ампутация? Аре бегай, и досаждай по-малко.
24.
€€€ до 23
19.03.2020 10:39:07
0
0
Първо, кога съм казал че съм в България в момента? После, кога съм казал че България не става? И не на последно място, фирмата ми е БЪЛГАРСКА и също като теб си плащам данъците в България!! Така че искам да те попитам, каква е разликата между теб и мен? И защо нямам право да поискам помощ за наши СЪНАРОДНИЦИ, които са в беда?!! И ти като правиш нещо "за своята родина" трябва да поискаш същото, защото така се прави а не да ме изпращаш при Меркел и пишеш празни неща. Така го разбирам аз, и не съм много "напред в развитието си", можеш да спиш спокойно!...
23.
До €€€
19.03.2020 10:11:41
0
2
Нали си голям патриот и си мн напред в развитието си, от написаното разбирам че си и финансово доста добре, че плати им масрафа е! Клавиатурен баровец, защо не си в Германия нали тук е зле, нали не става тая държава? Аз си работя плащам си данъците правя нещо за моята родина, ти сега защо си тук? Бегай в Германия, ама сра а, защо си тук сега? Отивай при Меркел да работиш за тяхната икономика, остави ни нас да се оправяме приматите сами, но сам знаеш че ония расисти няма с пръст да те пипат акордеон имаш нужда, казвам го от опит работя за Немски фирми повече от 20 години занимавам се с туристическа дейност, работя с тия неискренни говеда и мн добре ги знам каква стока са, за тях ние сме бели негри, ще помогнат на африканеца за да не ги нарекат расисти но теб ще остават да се оправяш сам.
22.
€€€ до 21
19.03.2020 09:56:17
4
2
Значи, който призовава да бъдат спасени наши сънародници в кризисна ситуация, вече не е българин така ли?!! Ти ли си българин, който трепериш от страх, свил се на дивана в хола и мислиш единствено за задника си?!! Имам българска фирма, работеща в Германия, в която 4 български семейства си вадят хляба вече години наред!! Всички хора са обезпечени финансово занапред и са вече при семействата си- тях питай какъв съм, СТРАХЛИВЕЦО!! Никой не е застрахован занапред от злото, което е на прага ни и стискам палци, от теб БЪЛГАРИНО да не зависят човешки животи защото изхода ще е ясен! Четирите дами от Приморско, които шият маски и ги даряват са 10 пъти по- големи мъже от теб, те са светлината в тунела а ти си един обикновен насранко!
21.
къш ве
19.03.2020 08:26:40
2
0
€€€ - голям самодоволен боклук, вече не българин.
20.
Малта
19.03.2020 07:52:54
0
6
И ние имахме планирана от Декември месец почивка в Малта, за Март но като видяхме какво става по света я отказах ме. Трябва ние самите да сме отговорни, а не после да ревем и да търсим помощ от държавата.
19.
Рррр
19.03.2020 00:33:09
0
11
Ами нека ги приберат, но при някой условия... Да си платят всички разходи по прибирането, след това да стоят под карантина, но не домашна. Крайно време е да намерят за такива случаи някакво място, на което да ги държат. А ако се окаже, че са се заразили с коронавирус по време на престоя си в Малта - да си платят после и разходите по лечението, дори и да са здравно осигурени!
18.
До 17
18.03.2020 23:58:56
7
2
Еее, те не може всички да са умни и ГРАМОТНИ като теб!! Признай си, че се умори докато го напишеш това?
17.
Абе
18.03.2020 23:41:02
2
9
Как може, да, са толкова прости. На 13 март вече имаше ситуация в бг. В Малта има май 350 църкви. Ще има къде, да, спят и какво да ядат. Да не реват. Толкова прости хора. Били са на екскурзия 100%стойте там. Нее студено там. И си намерете църква да, ви прибете глупаци
16.
€€€ до ОЛИГОФРЕНА под мен
18.03.2020 23:24:46
4
3
Нали ти казах, да си гледаш тоалетната хартия ве, МАЛОУМНИК!! Кой ти е казал- СВОБОДНО?!!
15.
€ е доста проста
18.03.2020 23:04:17
5
0
И сайта е прост,че 1 нещо трябва да го пиша по 100 пъти
14.
Gogo
18.03.2020 23:02:36
5
4
Ако са 5-10 човека ОК. Ама 45 човека безотговорни, айде де. Държавата трябва да се задейства.
13.
€ е доста проста
18.03.2020 23:02:32
4
11
Първо тва не са хора, второ да си берът гайлето. Лоу коста и в Малта щото сме гъзари, после всички да плащат да ни прибират. Трето тая държава за да покаже,че е държава трябва да не допуска всички мангали и други така наречени гастарбайтери дето само я плюят а сега като опря яйцето на гъзъ ай да се връщаме. А на такива като теб с това мислене само любов изотзадзе.
12.
€ е доста проста
18.03.2020 22:58:41
3
13
Тва не са хора първо, второ ако имаше държава тя нямаше да допусне разни миндили да се размотават напред-назад и като опре яйцето на гъзъ да ходи да ги спасява, и трето същата тая държава да допусне всичките мангали и прочие малоумници които ходят да работят в чужбина и да я плюят колко е зле, да ги допуска през границите в момента! Това нещо е недопустимо, а такива като теб дето ги защитават само бой и любов.
11.
€€€
18.03.2020 21:59:46
16
104
Приберете хората при всякакви обстоятелства!! Това показва, че имаме държава! Малоумниците под мен да си гледат тоалетната хартия да не намалее!!!
10.
От село
18.03.2020 20:53:12
4
14
Н е се подавайте на паника и провакация,. Стойте си там като сте толкова тъпи да сте там.
9.
Неволята
18.03.2020 20:49:27
4
12
Да кацнат в Солун, после пеша леко-леко и са си у тях.
8.
Ivan
18.03.2020 20:19:39
7
33
Много ми е интересно на коя дата са заминали, ако е след 8 вкл. каква помощ какви пет лева? Тези пари са за хората които имат нужда от лечение и за екипировка на медиците, а не за безотговорни хора които излагат на опасност всички останали, нека си платят за да ги приберът и за всичко което се направи като разход за тях. Защо трябва да се отделя време ресурс и пари за тях? Нямат право да искат помощ сами са се поставили в това положение!
7.
Bai
18.03.2020 20:04:22
5
26
Га яди кифтетата ни рива, ся почна деба чобанката проста! Седи си у Малта, тука за кво си ни...
6.
Румен
18.03.2020 19:59:45
6
29
Сега си стойте там като кратуните ви са празни
5.
Румен
18.03.2020 19:59:38
5
19
Сега си стойте там като кратуните ви са празни
4.
Румен
18.03.2020 19:59:35
5
17
Сега си стойте там като кратуните ви са празни
3.
Румен
18.03.2020 19:59:33
6
23
Сега си стойте там като кратуните ви са празни
2.
Do Prawitelstwoto
18.03.2020 19:56:34
5
17
Не се подавайте на провакации. това е международната конспирация дето иска да ви провали. платете да ги изпратят на някой необитаем остров, те обиччат природата, туризма.
1.
Фифи
18.03.2020 19:37:20
7
52
Стойте си там,не ревете сега!Като сте безотговорни и тъпи!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
За нищо на света не тръгвайте тази вечер по АМ "Тракия" (ОБНОВЕНА) За нищо на света не тръгвайте тази вечер по АМ "Тракия" (ОБНОВЕНА) Видимостта е нулева, движението е кошмарно, а скоро май никой не е чистил, казват шофьори Ураганният вятър в източната част на Бургас троши дървета и електрически стълбове Ураганният вятър в източната част на Бургас троши дървета и електрически стълбове Не напускайте домовете си поне до полунощ, когато се очаква да стихне вятърът, метеорологичната обстановка утре и във вторник обаче ще е още по-тежка от тази вечер Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Серджо Кастелито създава дълбока кинематографична емоция в една от най-силните ѝ роли като майка Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Уж дрогиран, но чист – как съдът унижи прокуратурата в Бургас Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Той уважи поканата на кмета на общината Тихомир Янакиев и кметът на Черноморец Росен Деспов Президентът Илияна Йотова: Изборът за служебен премиер не зависи само от мен Президентът Илияна Йотова: Изборът за служебен премиер не зависи само от мен Моята идея е максимално следващият служебен министър-председател да отговори на очакванията на българските граждани по справянето с тази най-важната задача Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция Убийства в Койнаре и Брестак разкриват системен провал в защитата на жени от домашно насилие Убити на пътя, погребани в съда Убити на пътя, погребани в съда Случаят с 9-годишно момиче отново поставя въпроса за отговорността на институциите и наказанията за тежките пътни инциденти Сняг в Бургас? Да, и идва още - подгответе се за нощта Сняг в Бургас? Да, и идва още - подгответе се за нощта Странджа вече натрупва, а вятърът и снеговалежът се засилва  Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Режисьор е бургазлийката Габриела Бозова 
Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Известният шеф-готвач разкрива как превръща обикновеното ястие в кулинарно удоволствие Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Полша и Германия са под влияние на продължителен студ, с температури до -30 градуса и рядко срещано пълно замръзване на водни обекти Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Звездата от „Мисията невъзможна“ е разочарован от упадъка на някога луксозния квартал в Лондон Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Заради отказ да предоставят списък със служителите си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Най-вероятно звездата е под постоянно напрежение заради тежката диагноза на младата майка Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане След месеци на подготовка за най-важната роля в живота ѝ – майчинството, чаровната синоптичка сподели, че отново ще се качи на сцената като Улла в мюзикъла „Продуцентите“ Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите 1 февруари е обявен за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим от Министерския съвет на Република България с решение № 37 от 20 януари 2011 г. Пазете се от това изчадие Пазете се от това изчадие Думите са на големия Георги Христов Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Международният олимпийски комитет отхвърли участието Александър Болшунов заради военната му ангажираност и политическа позиция Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Най-малко 8 души починаха, няма данни дали българи са били в превозното средство
Драгомир Стойнев, БСП Драгомир Стойнев, БСП Триъгълникът на властта се превръща в Бермудски, който поглъща политици, несъгласни с мнението на улицата
Виц на деня Виц на деня - Тате, какво означава Злото ражда зло?
- Ами, например, баба ти е родила майка ти.
Виц на деня Виц на деня - Трябва да погледнем на нашите отношения отстрани!
- Добре за кога искаш да купя билети за цирк?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли, никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори