„Последният мохикан” на ъндърграунда по морето бе отведен в затвора днес
Двама охранители на съдебната власт днес са му съобщили, че влиза за 5,4 г. зад решетките
Точно в 10 часа от апартамента си в ж. к. „Лазур” бе изведен домоуправителят на нова жилищна кооперация, известен с противоречивата си същност – Диян Гайтанов – Боксьора. Сама по себе си картината е била печална, разказа очевидец пред Флагман.бг, нямала нищо общо с кадъра, който публикуваме от 2018 г., когато Боксьора бе брутално арестуван след обвинение в изнудване.
Последният мохикан от изчезващото племе на защитниците на справедливи каузи според тяхната представа се е оказал внезапно с влязла в сила присъда на 2 март т. г. Съдбата за него се оказа неблагосклонна. Той отива зад решетките за 5,4 г. по много старо обвинение в специализирания съд, свързано с организирането на престъпна група за склоняване към проституция и трафик на хора.
Това дело се влачи близо десетилетие из съдебните зали заради неадекватни действия по предварителното производство и несериозни свидетели.
В крайна сметка по този дълъг процес знаковата фигура на ъндърграунда по морето бе получил условна присъда с изпитателен срок по чл. 321 от НК.
След 2010 г. обаче, въпреки че се бе отрекъл с цялата си душа от престъпните действия и всяка неделя ходеше на църква, Боксьора често се замесваше в побоища – предизвикани, за да въведе ред според собствените му разбирания.
Минути преди да бъде изведен от дома му, Боксьора написа дълго и тъжно писмо, което той изпрати на редакционната ни поща, пропито с топли чувства към сина му и бъдещите му внуци.
Бившият силов атлет е най-голямата емблема на ъндърграунда по морето за целия ни демократичен преход. През 2008 г. той сам спаси шестима служители при лумналия пожар в ХЕИ-Бургас, придържайки стълба върху раменете си. След това обаче не бе поканен на церемонията по отличаване на героите, които се справиха с огнената стихия, взела и жертви. Причината бе, че Боксьора има криминално досие.
Почти цялата му биография можете да прочетете в нашата тема в развитие. Проверка на Флагман.бг установи днес, че решението на ВКС от 2 март т.г. касае нарушаване на условната присъда по ОПГ-то след сбиването му с Пламен Джудиста през 2018 г., когато той получи обвинение, че е в схема за изнудване.
Припомняме, че през 2011 г. Боксьора буквално пречука човек, който налетял да бие пред УМБАЛ-Бургас 14-годишния му тогава син. За тази случка обаче липсват данни за приключило наказателно производство и съдебно дело.
Неизвестен факт останаобаче „най-големия героизъм” на Диян Гайтанов от юни 2019 г., който можеше да възпроизведе втора кървава баня по подобие на тази със стрелбата по Митьо Очите в Слънчев бряг. Гайтанов бе нападнат от четири мутри в центъра на главната алея при „Корнера” в Слънчев бряг заради това, че искал законно да постави боксова круша като атракцион. Знаейки, че ако посегне с юмруци към биячите си, може да се стигне до жертва сред тях, поръчителят на саморазправата бе изестна кръвожадна мутра от столицата. Боксьора се бе оставил да бъде обезобразен и да се оттегли, оставяйки у нападателите чувството, че е победен. Флагман.бг разполага с данни, че той можеше да предизвика организирано отмъщение срещу силоваците, което щеше да бъде равносилно на кръвопролитието от 18 юни 2017 г. във „Фор Ю”.
През последните години Боксьора търгуваше с дървесина, макар и под прикритие с подставени лица, а напоследък – заради коректното му поведение като бизнес партньор бе получил голям строителен обект на територията на Бургаска област.
Очаквайте след малко какво каза в тази връзка, минути преди да бъде отведен от дома си пред Флагман.бг Диян Боксьора.
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият
Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува
ЦСКА оцеля в луд трилър с Макаби: Загуби с 1:3, но продължава към плейофа на Лига Европа
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
Сладкиш 7+7+7: Рецептата, която се помни от първия път и се изяжда още по-бързо
Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия!
Западнонилската треска плъзва из Гърция: 45 нови случая за седмица, жертвите станаха 9
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем

не той нямаше момичета ама въобще
С големите батки които всъщност са шматки така става.
Аз ще си пия и хапвам само от най-доброто всеки ден а вървежните като тая шматка ще хапват боб чорба със стар хляб.