Почина последният първи секретар на Областния комитет на БКП-Бургас
Той заемаше длъжността в рамките на една година - между 1989 и 1990 г.
След тежко боледуване на 74-годишна възраст ни напусна последният първи секретар на Областния комитет на БКП-Бургас инж.Иван Ченгелиев.Той е роден на 29 декември 1946 г. в Айтос. Ченгелиев произхожда от рода на Ченгелиеви. На 21 май 1944 г. в Айтос полиция и жандармерия обкръжават укритите в къщата на Каля Ченгелиева и синовете Иван и Тодор Ченгелиеви и ги убиват след престрелки, а поетът-партизанин Атанас Манчев се самоубива.
Иван Ченгелиев завършва средното си образование в Айтос,а впоследствие се дипломира като инженер-химик във ВХТИ „Проф.д-р Асен Златаров”-Бургас. По-късно става секретар „Учащи”,първи секретар на Общинския комитет на ДКМС-Бургас и секретар на Окръжния комитет на ДКМС-Бургас.
През 1975 г. завършва Академията за обществени науки при ЦК на КПСС - Москва , а впоследствие започва да работи в органите на Държавна сигурност. Две години е началник на Районно управление на МВР при „Нефтохим”-Бургас.От 1977 г. е началник на отдел „Икономически” на Държавна сигурност към Окръжното управление на МВР-Бургас.
От 1979 г. до 1983 г. е избран за първи секретар на Общинския комитет на БКП-Айтос. През 1983-1987 г. е избран за първи секретар на Общинския комитет на БКП-Бургас. От 1987 г. е избран за първи секретар на РК на БКП в район НХК-Бургас. От декември 1989 г. е избран за първи секретар на Областния комитет на БКП-Бургас, а от декември 1990 г. Ченгелиев става безработен.
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас
Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки
Гответе като професионалист: Основни правила
Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп
Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС
След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е
Роден на този ден - Йозеф Менгеле, най-зловещият лекар на Третия райх
Втора смяна на шефа на АПИ от страна на кабинета ''Гюров'' за месец

И ....статията в духа па 1987 г.
Майстори на перото, страхувате се да плювнете, не знаете откъде духа?
Ами .....изобщо може та не пишете. Поченал е един безработен старец. Вероятно пенсионер. С толкора малко стаж как се е пентионирал? Това е по-интересно за читателите.
Къде живя, кого и как осигури без финанси?
Бах маауму ?!
А кадя е Жишев и родата му ?!
Още ли се скатават вьв Финландия ?!
По-ниски и от тревата станоха !
Ха сега разкажете и как бащата на ,,големия" поет Н.Йо. предаде партизаните !
Кат сте почнали - карайте наред !
Как е просьществувал 30 години като безработен ?!
А и цялата му рода , щото едва ли някога са бачкали нещо ?!
За един преател питам ?!
Как е просьществувал 30 години като безработен ?!
А и цялата му рода , щото едва ли някога са бачкали нещо ?!
За един преател питам ?!