Бургаска област остава без междуградски транспорт, превозвачите излизат на протест
Браншът призова за намаляване размера на тол таксите и обхвата на системата
Превозвачи от цяла Бургаска област ще започнат ефективен протест и ще спрат обслужването на линиите от 13-ти януари. Сред тях е и транспортна фирма „М-Бус”, откъдето вече са уведомили областния управител и кметовете на общини за протеста. Крайната мярка идва след като през декември 2019 г. Националното сдружение на автобусните превозвачи в България предприе символични действия и даде срок от един месец на институциите да изпълнят исканията им.
Браншът призова за: намаляване размера на тол таксите и обхвата на системата, справедливо разпределение на средствата за субсидиране и компенсиране на превозите, както и инкриминиране на нерагламентирания превоз на пътници. Исканията не бяха изпълнени.
А в Бургаско държавата така и не отпусна необходимия размер субсидии за слабонаселените райони. Именно там „М-Бус” регистрира големи загуби, които вече не може да покрива. От фирмата изчакаха близо година, след като за първи път сигнализираха за проблема, засягащ селата в община Малко Търново.
Подобно е положението и в селата в Карнобат, Средец и Созопол. Въпреки проведените срещи, институциите не предложиха решение, за да може обслужването на пътниците да продължи да се осъществява. „Надяваме се пътниците да ни разберат и да ни подкрепят. Съжаляваме за неудобството, което протестът ще им създаде, но нямаме друг изход. За нас вече е невъзможно да обслужваме онези линии, за които не получаваме необходимите субсидии. От всичко това страдат и семействата на нашите колеги”, заявиха от „М-Бус”.
В края на едномесечния срок в официално писмо Националното сдружение на автобусните превозвачи уведоми председателя на Националното сдружение на общините в Р България в кои населени места спира общественият превоз на пътници.
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала
26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг?
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки
Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник

национални радиа и телевизии за да се чуе за нашият протест!
то май май субсидирането на новите проекти за транспорт в Бургас са единствено заради единствената евроатлантическа ценност "повече еврос (за Мен)".