Иван Тодоров извади Кръста от леденото море в Приморско
Десетки миряни посетиха светата литургия в храма, преди да се отправят към пристанището
В Община Приморско ритуалът по спасяването на Светия кръст беше извършен в три от населените места – Приморско, Китен и Ново Паничарево. Празникът в Приморско започна в 9 часа в храм „Св. св. Кирил и Методий”, където отец Гавраил отслужи Света Литургия и Водосвет за здраве. Десетки миряни посетиха храма, преди да се отправят към пристанището, където жители и гости на Приморско очакваха с нетърпение да видят кой ще извади Кръста. В надпреварата се впуснаха четирима смели мъже, но най бърз се оказа Иван Тодоров от Приморско.
В Китен празникът започна в 11:30 часа, като на пристанището се извърши Водосвет. Там желаещите бяха девет, а Кръстът беше изваден за пета поредна година от Никола Бинев.
В село Ново Паничарево също не липсваха желаещи да се потопят в ледената вода за здраве. Там ритуалът бе извършен в река Ропотамо, а кръстът беше спасен от Илиан Чаглайски.
За всички престрашили се имаше осигурени парични награди от Община Приморско и кметствата.
Гурбетчия отиде на среща с "красавица", отвори му Юлиян
Чудна баница със сирене: тайната й
03/05/2026, Неделя 15:40
0
Почина Петър Димов
Тази зодия ще има голям късмет в началото на май
Хрупкави пържени картофи като в ресторант: тайната е в тази лесна техника
03/05/2026, Неделя 14:15
0
Бургаски талант защити черен колан
От властите с позиция за огромното свлачище на пътя Смолян - Пампорово
Зинедин Зидан отряза Реал Мадрид
Българин закъса жестоко в Солун
Радев действа като класически генерал, Борисов е свръхимпровизатор
Молдовци и узбекистанци ще ни обслужват в морските курорти на България
Втора поредна година бедствие: Сланата унищожи черешовата реколта в Кюстендилско

задръстеното , моментално ще го изтрият. Задръстеното да не е талисмана на сайта ви.