Лили пече баница на Коледа, поднася я със сребърни прибори върху мраморна маса
Съдът е подарен на Лили Иванова от Митко Щерев, с когото естрадната икона вече не е приятелка
Подобно на повечето българи и Лили Иванова пече баница за Коледа. Малко са тези, които знаят, че тя с удоволствие и страст приготвя това типично българско ястие, като влага в него цялата любов, с която изпълнява и песните си.
Но Лили прави това изключително рядко и само за специални поводи. Коледа е именно такова време и изпълнителката на „Панаири” посреща в луксозния си дом любимите си племенници, сестра си и внуците й. За тях реди баницата, на която я научила майка й Мария. Прави се с продукти за две тави.
Приготвя се с обичайните точени кори и най-малко с 8 яйца. Тайната на звездата е, че слага и няколко лъжици майонеза. Това е не просто баница, а произведение на изкуството. Примата на естрадата я поднася на мраморна маса в порцеланови чинии със сребърни прибори. Страхотното ястие си има специална тава. Съдът е подарен на Лили Иванова от Митко Щерев, с когото естрадната икона вече не е приятелка, а композиторът й се сърди, че не му плаща авторски права за изпълняваните песни.
Но именно той навремето й подарява италианска метална тава, в която Лили пече баница. Малкото хора, които са имали честта да опитат от деликатеса й, споделят, че певицата никога не пропуска да отбележи колко мил бил мелодика да й подари такава прекрасна тава за печене от Италия.
Певицата черпи гостите си и с приготвено от нея цедено кисело мляко с мед и орехи. Винаги уточнява, че млякото е пълномаслено, а орехите са доставени от родния Кубрат. Самата тя се храни прекалено икономично и то защото винаги спазва строг режим, за да подържа тялото си здраво и жизнено.
„Не стоя гладна. Сутрин като стана, изпивам чаша топла вода. После си правя кафе с малко млекце – това е и закуската, и обядът ми, защото ставам към 13 ч. Изгладнявам към 5 следобед и тогава изяждам една попара със сирене. Едно малко сухарче с много малко сиренце и гореща вода. Без захар и без сол. След това храната, която е малко по-здрава, я пазя за вечерта, защото човек като е гладен, не може да заспи. Това важи и за мен, затова късно вечерта – към 9, 10 или 11 ч., изяждам един или два белтъка с малко сол. Обичам да си хапвам и карфиол с мед, много е приятно”, споделя Лили Иванова.
Тя отдавна не яде месо. Но не е изгонила човешките страсти от себе си, затова допуска едно-единствено изключение – понякога си позволява по резен-два телешки суджук. Друго изкушение, с което не се ограничава, е шоколадът. А попарата е любимата й храна, която приготвя сама по стара рецепта от майка си, пише Уикенд.
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС

Верно? А айряна със златна сламка ли ще е?