Бездомни кучета нападат хора Исперих
Четири жалби от хора, нахапани от псетата, са постъпили през последните два маесеца
Глутници бездомни кучета тормозят жителите на Исперих. През последните два месеца в Общината са постъпили четири жалби на хора, нахапани от безстопанствените животни, съобщава БНТ.
Не е приятно да са на сантиметри от крака ти и да няма какво да се направи, споделя Дариан Йосифов.
Бездомни кучета са го нападали вече два пъти на път за вкъщи.
От Община Исперих заявиха, че ситуацията е изпусната още преди години. В града липсва общински приют. Най-близкият е в Разград, но отказва да подслони кучетата от Исперих, защото е препълнен.
„След среща с Агенцията по храните разбрахме, че няма приют в България, който да иска да приеме кучета от другаде. Работим с местен ветеринар за кастриране, обезпаразитяване, чипиране и ги пускаме тука, но тези кучета пак са във града. Но това не е достатъчно за жителите. Те искат тези кучета да ги няма“, каза кметът на Исперих инж. Белгин Шукри.
На сесия на Общинския съвет ще бъде поставен въпроса, дали град Исперих може да си позволи общински приют и колко би струвало това на данъкоплатците.
Рецидивист опита да изнасили жена в магазин
Кралят на Дания ще посети Гренландия
Лъвовете ще усетят огромно облекчение на 30 януари - съдбата им поднася приятна изненада
Страховитите предсказания на Нострадамус за 2026-а
В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага
По 140 удара с камшик заради извънбрачна връзка, закъса и полицай
Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал
Колко стават заплатите в образованието?
НАСА откри обект, сходен на Земята, но скован от студ
Знаете ли коя е какичката, която вика за Алкарас от ложите в Мелбърн
Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс
Мъртво пиян катастрофира на пътя Бургас-Варна
