Експолитикът и бизнесмен Стоян Колев в престъпна схема! Прехвърля имоти фиктивно, за да не плати близо половин млн. лв. данъци
Само преди няколко месеца Колев се размина с условна присъда за убийство на пътя
Бившият политик и бизнесмен Стоян Колев получи нови обвинения. Едно от знаковите лица на СДС в Бургаска област и доскоро крупен предприемач от Айтос ще застане утре пред Окръжния съд по три различни обвинения за измами. Ако бъде признат за виновен по най-тежкото – неплащането на данъци за 346 026 лв. чрез фиктивни сделки с имоти, Колев може да получи от 3 до 8 години затвор. Освен това е заплашен от конфискация на цялото имущество.
Според прокуратурата Стоян Колев прехвърлил на своя служителка апартамент и 3 магазина в Карнобат, за да не бъдат конфискувани от държавата заради неизплатените данъци. Всичките сделки са извършени в края на 2014 г. Освен това бизнесменът укривал данъци в особено големи размери за период от близо 2 години от 2012 до 2014 г.
Осъденият за убийство на пътя Стоян Колев спипан отново зад волана. Заплашен ли е от затвор?
Колев умишлено забавил да обяви официално фалита на фирмата си и в продължение на 7 месеца през 2014 г. подавал документи с невярно съдържание, в които твърдял, че дружеството няма задължения.
Припомняме, че Колев бе собственик на Хлебозавода в Айтос и верига магазини „Перла“, но заради сериозни финансови проблеми загуби хлебозавода. Няколко пъти се пробва да стане кмет без особен успех.
Само преди няколко месеца с решение на Върховния касационен съд (ВКС) той е признат за виновен за причиняването на смърт на пътя (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ), осъден условно на две години и половина с 5-годишен изпитателен срок и лишен от правото да управлява автомобил за 60 месеца.
Футболна бомба: Гуардиола на крачка от подпис със спящ гигант
18-годишна звезда загина в тежка катастрофа
Футболна бомба: Гуардиола на крачка от подпис със спящ гигант
21/07/2026, Вторник 19:00
0
Почина TikTok звезда
Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти
Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар
Пращат полицайка в Сливенския затвор за пренасяне на кокаин
Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас
Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец"
Извънредно! Две жени предизвикаха ПТП на кръговото на „Мираж“, движението е блокирано!
Живот след Мондиала или какво предстои във футбола
МОН променя НВО след 10. клас: В теста по БЕЛ влизат история и философия
Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500
