Скулпторът Радостин Дамасков спечели конкурса за изработка на паметник на Коджакафалията
Предстои издаване на решение за класиране на участниците, което може да бъде обжалвано в 10-дневен срок след получаването му от съответния автор
Скулпторът Радостин Дамасков спечели конкурса за изработване на паметник на благодетеля на Бургас Александър Георгиев - Коджакафалията.
В обявената процедура постъпиха три проекта, като предложението на Дамасков получи 90 точки. На второ място е класиран проектът на автора Стефан Петров Стефанов, който събра 79,83 точки. Третият участник отпадна от конкурса, тъй като не е изпълнил изцяло заявените условия по обявената процедура.
Предстои издаване на решение за класиране на участниците, което може да бъде обжалвано в 10-дневен срок след получаването му от съответния автор.
След като решението влезе в сила, започва процедура за изготвянето на технически и инвестиционен проект и изработване на паметника на Александър Георгиев - Коджакафалията. Скулптурата ще бъде поставена в близост до училището, чийто патрон е благодетелят на Бургас.
Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка
Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес
Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари
Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК
Само 1 консерва риба тон и 3 картофа: 10 минути и имате пълна купа вкусни кюфтета на масата
Стотинките стават на скрап, режат левовете на ленти
Усложненията след грип по време на епидемията
Това, което ви се случва през февруари, ще определи останалата част от годината!
„Върнаха ми всичко до стотинка“: Ученици спасиха пенсията на възрастен мъж
От 10 години не ям след 18 ч. и никога няма да се върна към стария си живот! Ето как се трансформира тялото ми
Това е най-добрият вид чай за контрол на кръвната захар
Ако нищо не ви върви в живота, направете тези 3 неща
