Излизам за категорична победа в битката за кмет на Несебър, затова отказах място в листата
Златко Димитров ще е водач - напълно заслужено, казва дългогодишният общински съветник
Атанас Терзиев е общинският съветник от ГЕРБ в ОбС Несебър, който в изтичащия мандат бе с най-открояваща се активост, председател на комисията по образование, култура, туризъм и вероизповедания, член на комисията по бюджет, финанси и европейски фондове. Местен парламентарист от 2007 г., с богат политически опит, едно от най-разпознаваемите имена в обществения живот на Бургаска област. Той е кандидат за кмет на Несебър от ГЕРБ.
Разговаряме с Атанас Терзиев в една от почивките на последната редовна сесия на Общинския съвет за мандат 2015-2019 г., която се проведе днес.
Г-н Терзиев, днес е последната сесия на Общинския съвет в Несебър от мандат 2015-2019. Бързо върви гласуването о дневния ред. Тук-там има въздържал се, но дебати липсват. Вие сте мълчалив. Предстои Ви да излезете срещу настоящия кмет Николай Димитров след броени дни. Притеснен ли сте?
-Това се дължи на добрата работа, която бе свършена в комисиите. Факт е, че в този мандат на ОбС-Несебър те работеха блестящо, в тях има хора с опит и искам да благодаря на колегите съветници именно за това. Аз съм възпитан човек и няма да е приемливо за мен да замълча, че от общинската администрация се отзоваваха винаги на нашите питания. Почти всички въпроси по докладните успяваха да се изчистят по време на заседанията на комисиите и затова сесиите преминаваха нетипично безпроблемно. Когато имаше спорове, отлагахме точките - пренаписвахме, правехме и разширени комисии, това реално водеше до лесната работа на ОбС-Несебър. Не съм притеснен, готов съм да изляза на избори. Знаете, не ми е за пръв път.
-И формално, и не, в последните 2 години Вие се очертахте като основен опозиционер в този Общински съвет. По какви линии ще атакувате настоящия кмет в предстоящата предизборна кампания?
-В моята кампания съм заложил на положителното – на това, което искам да постигна в следващия мандат. Директивите, които съм набелязал и които вече съм обявил са създаването на университет, създаването на индустриална зона с логистичен парк, облагородяването на Северната алея, на Несебър – Стария и Новия, на Равда; създаването на общинско предприятие, което целогодишно да дава заетост. Хората, които приключват със сезонната работа, да постъпват на работа в това общинско предприятие, което ще извършва дейности по общинската инфраструктура, по общинските обекти. Така няма да се налага да наемаме външни фирми, а ще разполагаме с наши средства. Общината разполага с необходимата техника и така голяма част от сезонните работници ще намират в него работа, осигурявайки им целогодишни доходи.
-Готва ли е листата с общински съветници на ГЕРБ?
-Да, водач на листата е Златко Димитров, който е общинският председател на партията в Несебър. Той е човек с голям административен и обществен опит, консенсусен, разпознаваем, листата е балансирана, в нея има доста личности от гражданската квота. Мога да кажа само, че аз няма да съм в листата като кандидат за съветник, което означава, че аз ще се боря за това да стана кмет на община Несебър с всичките си сили, ще дам от себе си 101%.
-Ще бъдат ли в листата на ГЕРБ бизнесмени и хора, които са заслужили общественици, свързани със строителните предприемачи Динко и Йордан Диневи. Защото не е тайна, че имате и тяхната подкрепа.
-Политическа партия „МОРЕ“ ще имат собствена листа. Така че догадка няма. Ние участваме с две отделни листи.
-С кого ще работите в следващия Общински съвет?
-Нека да изчакаме резултатите от изборите. Аз смея да твърдя, че работя добре със всички колеги в ОбС-Несебър, без значение от политическата принадлежност. Познаваме се отлично и този мандат работихме изключително добре, а това е чудесно.
Драмата в небето: Млади асове на изтребители съпровождат самолета до Бургас, три летища отказват кацане
Несломеният от зловеща катастрофа Светослав каза как се печелят най-големите победи
И очите на титаните се насълзяват: Какво пишат в чужбина за лондонското завръщане на Гришо
Съседски спор на Коледа завърши с доживотна присъда
Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно
1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026
Оправдаха трима мъже за убийството на журналистката Лира Маккий в Северна Ирландия
Иран готви шестдневно погребение на Али Хаменей, очакват се милиони по улиците
Хотелиери от Северното Черноморие: Сезонът е тежък, едва събираме пари за заплати
Разкриха коя е украинката, издирвана за бомбения атентат в Монако, дегизирала се като мъж
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа

Само да не яде бой пак, както го пра Чочо при предишните избори. Не че нещо, ма тези бият повече.
Пълно фиаско те чака и е неизбежно!