Стана ясно защо разрушиха Немската болница в Бургас
Първоначалната идея бе само за реконструкция, но носещите елементи са сериозно корозирали
Сградата на бившата Немска болница в Бургас е разрушена, защото проектантите не са дали гаранция, че конструкцията може да издържи дълго, съобщи зам.-кметът по строителство на Община Бургас Чанка Коралска.
Тя отговори на питане на общински съветници, провокирано от множество коментари на бургазлии, които считаха, че емблематичното здание ще бъде само реконструирано, но когато започна изпълнението на СМР-ата по проекта багери срината със земята зданието.
Започна събарянето на старото немско училище - съвсем скоро ще имаме най-модерната библиотека в Бургас
Първата оценка на сградата е направена преди 7 години е показала, че може да се реконструира, но до започване на строителството носещите елементи сериозно корозирали, опасни са и специалисти са категорични, че сградата не може да се спаси, а трябва да се разруши, обясни днес Чанка Коралска.
Припомняме, че на мястото на старата Немска болница ще се появи супермодерна библиотека, която ще бъде истински център на културата и просветата в Бургас. Ремонтът ще струва 6 млн.лева, а финансирането е по линия на ОП „Региони в растеж“.
Община Бургас работи по реализирането на амбициозния проект от 7-8 години. След изпълнението му книжният фонд, който сега е разпилян в целия град, ще се събере под един покрив, а мястото ще даде възможност за провеждането на редица събития в културната сфера.

Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“

демокрация е, каква отговорност искаш?
a тя ни управлява държавицата и в частност
Общината
ХХ е видял и 2 и 200 и може да прецени доста обективно какво става.
Развитието на Бургас е спъвано през последните поне 20 годинил. Няма никаква промишленост, туризъм от един месец не може да храни района.Съжалявам , че с лека ръка разрушиха сградата, а сега как ще я строят, като църквата, като Арена Бургас, като канализациатана Ветрен, като паркинга как?
В ден днешен - си глуповато смешен.
ПП. от кореняк бургазлия
И що?
Светни ме плийз!!!
Пп. Не може всички да сме бургазлии от сливен или карабунар като тебе.
демокрация е, кво рИвеш?
Почакайте и ще видите. И да не вземете след 2 месеца да не гласувате за кметското слънце Митьо!!!
Сградата се намираше на златен терен в центъра и това е основната причина да я разкарат ! Не вървеше да я запалят , щото беше необитаема и там от години НЕ Е имало ток , за да се оправдаят после с " късо съединение " ...
Моделът "Алабин " в София също се провали , и там загинаха невинни жени ; та по тази птричина също отпада ...
Виж, в днешно време корупцията е в пълен разцвет , и поради това можеш да си наемеш всякакви какинко-експерти , които могат да ти направят практически ВСЯКАКВА поръчкова експертиза ! Включително и такава , че мишките са прегризали арматурата ...
Рядко човечен и надарен специалист
Е, не, Вие за толкова тъпи ли имате хората?