×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стана ясно защо разрушиха Немската болница в Бургас


Стана ясно защо разрушиха Немската болница в Бургас
Сградата, която е строена през 30-те години бе морално остаряла, а и опасна, според експерти
27 Август 2019, Вторник, 15:30 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Е-Бургас

Първоначалната идея бе само за реконструкция, но носещите елементи са сериозно корозирали

Сградата на бившата Немска болница в Бургас е разрушена, защото проектантите не са дали гаранция, че конструкцията може да издържи дълго, съобщи зам.-кметът по строителство на Община Бургас Чанка Коралска.

Тя отговори на питане на общински съветници, провокирано от множество коментари на бургазлии, които считаха, че емблематичното здание ще бъде само реконструирано, но когато започна изпълнението на СМР-ата по проекта багери срината със земята зданието.

Започна събарянето на старото немско училище - съвсем скоро ще имаме най-модерната библиотека в Бургас

Първата оценка на сградата е направена преди 7 години е показала, че може да се реконструира, но до започване на строителството носещите елементи сериозно корозирали, опасни са и специалисти са категорични, че сградата не може да се спаси, а трябва да се разруши, обясни днес Чанка Коралска.

Припомняме, че на мястото на старата Немска болница ще се появи супермодерна библиотека, която ще бъде истински център на културата и просветата в Бургас. Ремонтът ще струва 6 млн.лева, а финансирането е по линия на ОП „Региони в растеж“.

Сградата е разрушена до кота 0

Община Бургас работи по реализирането на амбициозния проект от 7-8 години. След изпълнението му книжният фонд, който сега е разпилян в целия град, ще се събере под един покрив, а мястото ще даде възможност за провеждането на редица събития в културната сфера.

Растителността е засилила корозията по сградата

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
38
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 9
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 0
Георги РУСЧЕВ Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски 22/06/2026, Понеделник 21:30 5
Флагман.БГ Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки 22/06/2026, Понеделник 21:00 2
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
38
Коментара по темата
38.
Дълбоката
28.08.2019 10:43:28
2
6
Не са нужни промени.Всичко е нормално. На хранилката са все същите .Нахранени са и са спокойни. Корабът трябва да потъва бавно за да има вода за всички...Без промяна ....
37.
ХХ
28.08.2019 10:02:09
3
5
@36
демокрация е, каква отговорност искаш?
36.
PTO
28.08.2019 08:06:23
1
9
И как ще се отрази на крайната цена и срока тази промяна? Кой ще поема отговорността за това?
35.
*********
28.08.2019 07:25:23
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
34.
монопол
28.08.2019 06:17:41
1
6
при мафията няма прозрачност
a тя ни управлява държавицата и в частност
Общината
33.
XX
28.08.2019 00:19:18
0
2
@28
ХХ е видял и 2 и 200 и може да прецени доста обективно какво става.
32.
Marinero
27.08.2019 23:18:39
1
33
Е събориха я. Сега ще построят нещо много здраво със турски цимент, тънка турска арматура, итонг и гипсокартон.
31.
Някой
27.08.2019 22:48:14
1
13
И как преди три месеца реконструкцията е възможна а сега не е? Кой ще изпусне2.500 м2 в центъра и няма да направи поредния билдинг? Справка- Флората , Орион, и карето на Адам Мицкевич.
30.
Някой
27.08.2019 22:39:51
0
0
https://www.google.com/amp/s/m.capital.bg/specialni_izdaniia/kapital_gradove/2019/05/18/3518347_noviiat_jivot_na_nemskata_bolnica/amp
29.
aib
27.08.2019 22:10:50
2
9
Център на културата-айде бе! Прах в очите...Книгите били пръснати; ами то и хората са пръснати...Аз не мисля, че всички живеем, работим или учим само в ЦГЧ! По-голяма тъпотия не бях чувала; само там явно се чете...Кой знае пак-чии и тереси се обслужват и кой ще е помазания. Поредното безумие и безмислено харчене на средства.8
28.
до хх
27.08.2019 21:51:29
5
14
е, ти сам се издаде, че си един от тия дето само ревете. иначе се имаш за умен. не знам дали аз съм смешен, но ти си жалък, защото освен да плюеш и хейтваш, друго не можеш. ей заради такива като теб, властта не се допитва до хората, защото не знаете какво искате. каквото и да се направи, все сте недоволни.
27.
Един от родените в Немската болница
27.08.2019 21:32:22
2
25
Не намериха едно техническо лице да поеме отговорността, да сложи едно подписче, Явно отговорността не е като консултантската дейност.
Развитието на Бургас е спъвано през последните поне 20 годинил. Няма никаква промишленост, туризъм от един месец не може да храни района.Съжалявам , че с лека ръка разрушиха сградата, а сега как ще я строят, като църквата, като Арена Бургас, като канализациатана Ветрен, като паркинга как?
26.
Стана ви друг път
27.08.2019 21:06:29
8
7
Нищо не ви стана ясно, ако ви беше станало, нямаше да пишете олигофренски статии. Оставка!
25.
XX
27.08.2019 20:54:39
13
5
Преди 5 години щеше да си прав.
В ден днешен - си глуповато смешен.
ПП. от кореняк бургазлия
24.
кореняк бургазлия
27.08.2019 20:16:01
25
17
не мога да разбера двама-тримата души дето толкова реват срещу кметя. вие глупави ли сте или просто не можете да мислите. ако си изберем друг кмет, това значи, че парите за града ни ще се насочат към Варна, Не че сегашният прави нещо смислено с тях, но поне нещо се прави. макар и по няколко пъти. ние сега не виждаме някакви инвеститори да идват тука, а друг кмет, хептен няма да видим. затова старите хора казват, че трябва да се избира по-малкото зло.
23.
Александровска 26
27.08.2019 20:10:39
2
36
Горе-долу по едно и също време са строени и болницата и общината. Естествено е и технологията и материалите за строежа да са еднакви. Оттук следва, че и сградата на общината е компроментирана и опасна за обитаване. Затова с истинска грижа към обитаващите общината ги съветвам да съборят и общината!
22.
ха ха
27.08.2019 20:08:58
45
11
хх, ама ти се имаш за бургазлия бе. голям майтап. имах един комшия, лека му пръст. та той казваше, че кореняк бургазлиите били с пожълтели зъби и мургава кожа. демек цигани.
21.
Deleter
27.08.2019 19:44:20
2
38
Никакъв сантимент няма у днешните управници на Бургас към неговата макар и не много дълга история. Знакова сграда, където са лекувани може би родителите на много от сегашните бургазлии. Казвам бургазлии, а не пришълци. А Общината прелива от пришълци и затова дереджето на града е такова. Кичозен микс на усвоени средства и никаква последваща поддръжка!
20.
Las vegas
27.08.2019 19:38:47
17
17
Стига се излагайте , колко желязо ще има в тая сграда , ако даже има фантастичните 100тона ръждясала арматура на скрап ще им дадът по 20 стотинки на кг , това са 20 хил лв , вие това за пари ли ги смятате , събарянето струва по скъпо
19.
ХХ
27.08.2019 19:28:37
8
11
@13
И що?
Светни ме плийз!!!
Пп. Не може всички да сме бургазлии от сливен или карабунар като тебе.
18.
данъкоплатец
27.08.2019 18:22:35
1
36
В довършителните работи пари няма...многото пари са в бетона и арматурата....т.е. така има повече за "щипване". А колкото до "здравината" на сегашното строителство...следва само смях...
17.
така така
27.08.2019 18:16:16
1
49
Сградата щеше да ни надживее!
16.
Бург
27.08.2019 17:51:47
33
15
Клоуни, а, колко от вас имат дори най- бегла представа от строителство? Ама не да залейте пътечка на село, а истинско строителство.
15.
ХХ
27.08.2019 17:40:30
3
5
@12
демокрация е, кво рИвеш?
14.
Дядо Добри
27.08.2019 17:33:13
4
36
Както реконструкцията не се оказа реконструкция, а сабаряне и градеж на нова сграда, така и бъдещето на тази сграда ще е по-различно. Много скоро ще се види, чевместо "център на колтурата" се гради поредния хотел със заведения и ще си имаме център на халтурата. Любимите ни общинари, поради липса на средства ще я изтъргуват срещу няколко панелки на атрактивно място в Изгрев. При това ще се пишат и светци, защото ще са спрели харчовете на пари от общинския бюджет, като при това са решили и жилищния проблем на няколко безимотни циганина, които и без това няма да плащат общинския наем!!!
Почакайте и ще видите. И да не вземете след 2 месеца да не гласувате за кметското слънце Митьо!!!
13.
до 10
27.08.2019 17:16:06
25
6
ааааа, сега ми става ясно защо е толкова малоумен
12.
Този път виновен е ... БРЪШЛЯНА !?!?!?!
27.08.2019 17:16:01
2
50
Всичко е от ясно - по-ясно !
Сградата се намираше на златен терен в центъра и това е основната причина да я разкарат ! Не вървеше да я запалят , щото беше необитаема и там от години НЕ Е имало ток , за да се оправдаят после с " късо съединение " ...
Моделът "Алабин " в София също се провали , и там загинаха невинни жени ; та по тази птричина също отпада ...
Виж, в днешно време корупцията е в пълен разцвет , и поради това можеш да си наемеш всякакви какинко-експерти , които могат да ти направят практически ВСЯКАКВА поръчкова експертиза ! Включително и такава , че мишките са прегризали арматурата ...
11.
БС
27.08.2019 16:44:11
2
28
Колко пари прибраха от арматурата,защо не кажете!!!
10.
XX
27.08.2019 16:17:37
1
7
В тази болница се е родил и ХХ....
9.
Бончо
27.08.2019 16:15:04
2
46
Кака Чанка много знае, щом каже значи тъй е. Малко трудно паркира, но паяка не я закача. Важното е да сме живи и здрави.
8.
Питаме
27.08.2019 16:14:44
3
53
РС, Разрешението за строеж предвижда ли събаряне или е само за преустройство? И нека инж, Милен Ненчев да отговори на въпроса! Или не може защото е общинсик съветник и Началник на РДНСК едновременно и е зает с ремонта на люлки и пързалки към НФСБ?
7.
Бургазлия
27.08.2019 16:04:09
2
20
Тук в тази болница работеше хирурга доктор НЕДЯЛКОВ
Рядко човечен и надарен специалист
6.
Мустафа
27.08.2019 15:59:10
1
24
Язък за зелената фасада !
5.
гаааа
27.08.2019 15:57:27
5
75
Германецът строи селянинът няма желание да реставрира! Срам ме е от вас!
4.
gagghwr
27.08.2019 15:55:22
2
124
Растителност/Корозия вие наистина смятате хората за някакви наивници. Кои елементи са изгнили Плочите на горните етажи. Колоните са непокътнати... A и общината така ли си стопанисва имотите. Ако искаше да запази сградата защо не отряза бръшляна и не оправи поне покрива. Така нямаше да се налага да се строи наново от нулата. Един куп пари отново ще се платят на някой това е! Дайте прозрачност по въпроса! Що не дадохте купа желязо което се вади от сградата и от носещите и елементи да видите железата. Ще сринеш ти една сграда здрава монолитна от германците строена до основи да строиш нов сегашен боклук само хора без мозък може да го направят това... Да не говорим че бетона с всеки изминал ден става все по як.
3.
Мразя циганите
27.08.2019 15:54:36
2
90
До първият етаж беше само камък. Как камъкът корозира??? Защо не изкопаят и основните тогава а???
2.
селянка
27.08.2019 15:43:57
53
85
Тая карнобатска селянка ще бъде изметена заедно с всички други слуги
1.
//
27.08.2019 15:35:33
3
98
"носещите елементи сериозно корозирали", "Растителността е засилила корозията по сградата" хахахаха
Е, не, Вие за толкова тъпи ли имате хората?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Посрещането на първите слънчеви лъчи в утрото на 1 юли е уникална за България традиция, вдъхновена от вечната рок класика на Uriah Heep Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Франция, Испания, Белгия и Великобритания въведоха предупреждения, училища затварят, транспортът се затруднява
Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори