Зелена светлина за разрешаването на голям проблем на младите семейства в Бургас
Образовани семейства с приоритет да влязат под наем в евтино общинско жилище
Общинският съвет в Бургас единодушно подкрепи предложението на кмета Димитър Николов за изграждане на нови жилища за млади семейства в ж.к.”Меден рудник”.
Както Флагман.БГ писа още през април, това няма да е блок, който да се отдава на необразовани цигани с по няколко деца, издържащи се от помощи, а напротив. Новата сграда ще разполага с 47 апартамента и Кризисен център на партерния етаж, като жилищата ще се отдават приоритетно на семейства или хора с образование.
Студентският блок за висшисти в жк „Меден рудник“ влиза в Общинския съвет през август
Критерий за наемане на жилището ще бъде степента на квалификация – кандидатите висшисти ще получават повече точки при кандидатстване от тези със средно образование. „Ние използвахме мярката на оперативната програма, за да разрешим един голям проблем на Бургас. Младите семейства и тези, които в момента следват и повишават квалификацията си, страдат заради високите цени на жилища. Те се въздържат, за да раждат деца. С този проект ще дадем възможност на абсолютно символични наеми и цени студентите да влязат в нови и обзаведени жилища, за да се грижат за децата си и бъдат мотивирани да подобряват и повишават квалификацията си. От година и половина работим по този проект. Опитахме се да убедим управляващия орган за допуснат промяна на критериите за класиране”, каза кметът Димитър Николов.
Какво се случва с Карлос Алкарас
03/06/2026, Сряда 22:00
0
Кметът на Царево: Осезаема е нуждата от лидери, които да ни превеждат през кризи
Зодиите с най-силна защита срещу негативна енергия
03/06/2026, Сряда 21:40
0
Алекс Николов наелектризира волейболна България
Огромен скандал в българските щанги, мениджърът на Насар изригна
Кървава драма в руски автобус: 8 убити и 11 ранени с дрон
Убиха 400-килограмова мечка
Здравко Здравков застава на вратата на "Лазур"
Гергана Николаева облече рокля от юбилейната колекция на Justin Alexander
Роклята на точки - хит за лятото
Сродни души според зодията
03/06/2026, Сряда 19:40
0
Венци Стефанов: Който сее ветрове, жъне бури - драконовски мерки на стадиона

В България нищо не се прави без далаверка и бързо забогатяване.