×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зрее дипломатически скандал с Кувейт заради тежко ранения моторист в Бургас


Зрее дипломатически скандал с Кувейт заради тежко ранения моторист в Бургас
Пратиха в затворническия арест шофьора Мустафа, който бе заснет от наш репортер да пази останките от мотора до идване на полицията
Тема в развитие
виж още
скрий
23 Август 2019, Петък, 12:39 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ Снимки: Емел МАХМУД

Представители на посолството искат среща с ръководството на Районна прокуратура и чакат да бъдат приети в Съдебната палата

Представители на Кувейтското посолство току-що пристигнаха в Съдебната палата в Бургас с настояване за среща с ръководството на Районната прокуратура. Репортер на Флагман.БГ засече чуждите дипломати, изпратени лично от посланика на арабската държава Якуб Юсеф Ал-Атиики, подготвени да протестират срещу изпращането в затворническия арест на гражданина Мустафа А. Кувейтчанинът е обвинен в това, че е причинил тежката катастрофа при кръстовището между мол „Галерия“ и спортна зала ОЗК „Арена-Бургас“ във вторник около 20 ч.

Тогава чуждият гражданин, управляващ взет от приятел бял Мерцедес, при ляв завой отнема предимството на идващия от надлеза по ул. „Даме Груев“ в посока мола моторист. Припомняме, че след удара в Реанимация бе настанен 18-годишният Драгомир, а приятелката му, возеща се зад него, бе настанена в Хирургическото отделение. Тя е с по-леки травми, докато водачът пострада тежко – той е с лицево-черепна травма и дълбока прорезна рана в шийната област. 

Извънредно! Мерцедес отнесе момче и момиче с мотор на кръстовището при мол „Галерия” в Бургас

Воля за живот! Изведоха от реанимация блъснатия моторист край ОЗК Арена

В деня след катастрофата – сряда, Мустафа А. е бил поканен в ОД на МВР-Бургас, за да бъде разпитан като свидетел, веднага след което е бил задържан за 24 часа. Вчера прокурорът от Районната прокуратура в Бургас Богомила Колева е удължила мярката му на 72 часа. 

Чужденецът е бил откаран в Следствения арест, който се намира в основния корпус на Бургаския затвор. Тази вест е вцепенила посолството на Кувейт, тъй като от там считат, че мярката е непоносима. Снощи е станало ясно, че прокурорът иска постоянна мярка „задържане под стража“.

„По първоначални данни водачът на Мерцедеса е вземал левия завой с 5 км/ч, смятайки, че мощният мотор се намира на достатъчно голямо разстояние от него. Било на смрачаване и не е могъл да прецени, че всъщност моторът лети, заради което директно се е забил в дясната му предна врата. Няма умисъл“, убедени са приятелите и роднините на чужденеца. Той е бил на гости в Бургас, почивал при роднини. 

Вчера Драгомир е бил изведен от Реанимацията в УМБАЛ-Бургас и е дал показания. Засега нараняванията му са квалифицирани като средна телесна повреда, твърдят приятелите на 46-годишния чужденец.

Останките от мотора след сблъсъка с Мерцедеса
Огънатата след удара предна дясна врата на белия автомобил


 




17
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Той вече е почти сляп Той вече е почти сляп 09/08/2026, Неделя 16:37 0
Димитър КИРЯКОВ Голяма руска компания фалира Голяма руска компания фалира 09/08/2026, Неделя 13:00 6
17
Коментара по темата
17.
до Клео
26.08.2019 10:50:27
0
2
Може ли да те попитам, ако това се бе случило в Кувейт или някоя друга Арабска страна, дали щеше да има някой който да го защитава. Виновния трябва да си понесе последствията, има знак СТОП на който трябва да се спре, да се огледаш и да прецениш ако тръгнеш дали МАМКА МУ няма да засечеш някой, без значение дали хвърчи или пълзи на четири крака.
Законите са измислени за да се спазват - нарушиш ли ги си носиш кръста.
16.
Клео
25.08.2019 21:25:29
1
3
Поздравя всички хора с разумни коментари , А на всички вас простаци бог да ви накаже да ви се върне и на този по горе да изнасилят някой ден твоята дъщеря , този моторист дето си мисли че е във филм пиян да му се вземе книжката за винаги живи самоубийци са с тези мотори вкарват само не вилни хора в бела , моторист е виновен винаги те са виновни а после се правят на жертви и след 2 дена са пак на мотор за поредния удар и завличат само невинни хора , пълни изпити сте всички с долни коментари за расизъм ако беше българин намаже въобще да изразите мнение на това кръстовище стават всеки ден катастрофи защото всички бързат там като писта да хванат зеленото на светофара малко по долу ,А светофара трябва да точно преди завоя и ще се предотвратят катастрофи
15.
Fasis
24.08.2019 12:35:47
3
3
Stom mrazis horata daim yades razanite huyove pedal
14.
мразя резаци,цигани,араби,негри
24.08.2019 10:52:43
11
5
ей резак скапан прибирай се в мюсулманската ти пустиня и не идвай при нас повече
щом не внимаваш ще си поемеш заслуженото
ПАЗИ МОТОРИСТА
13.
Мария
24.08.2019 07:45:41
2
22
Само аз ли си мисля, че ако мотора беше спазвал градското ограничение от 50 км/ч, нямаше да е толкова тежка катастрофата. Не изключвам и вината на отнелият предимство, но все пак той не е очаквал мотор да кара с повече от 50 и явно си е планирал маневрата за такакава скорост.
12.
Кубетка
23.08.2019 23:03:06
0
18
Всички рогачи сте жалки ,и дано ви се върне някой ден катастрофа може на всеки един шофьор да се случи, никой не е застрахован без значение араби християни или каквито и да са
Как може да сте толкова прости чета и не мога да повярвям колко сте отровни
11.
Християн
23.08.2019 21:34:28
22
6
Арабина да се убие с камани.А осемнайсет годишната му дъщеря да се изнасили публично!
10.
Иван
23.08.2019 18:26:01
7
11
Както винаги... арабинът ще гледа да е по-хитри, даже и да е виновен... а той явно е! Дреме му за скапаните българи и нещастните християни... много ясно, че за него те не са хора! Да мрат! Имах такъв подобен случай! Хич не им дреме за другите!!!
9.
Кико
23.08.2019 16:50:06
5
3
Абе всички вие на какъв език пишете бе, малоумници такива
8.
8181
23.08.2019 14:22:46
24
14
Какво означава на смрачаване? Когато мястото е толкова освртено вечер, че няма накъде повече.. и ако не можещ да прецениш, че някой се движи с висока скорост.. как въобще има книжка? Да гние в затвора сега! Ако беше камион, а не мотор.. пак ли щеше да тръгне така или тогава щеше да прецени скороста и нямаше да е на смрачаване..
7.
по темата с моторите
23.08.2019 14:15:57
2
20
На 2 гуми си е опасно.
Излизаш и не знаеш дали ще се прибереш.
Днес на бул. Тракия един шиши със скутер без да се огледа направи обратен на двойно непрекъсната линия. Добре че имаше съобразителен водач, който намали и кривна, за да не го размаже, че сигурно беше към 150 кг и щеше да го пръсне из двете платна
6.
1
23.08.2019 13:36:37
8
43
Добре, че поне се оправи сопола, иначе съвсем беля на главата на човече а. Тия глупаци на подвижни ковчези няма да се научат, че правилата за скорост важат и за тях! Аман. Пазете се от моториста!!!
5.
Стоп
23.08.2019 13:21:31
2
29
Дори да си с предимство човек трябва да внимава.Примерно, когато влезеш в кръгово си с предимство- да, но все натискам спирачка на пътя с предимство, защото някой все още се изтегля или минава на косъм пред мен, иначе уж си с предимство, но ще следва Буммм.Участъка до басейна го минавам всеки ден.Засилените са отгоре.От светофара на мола до завоя скорост не може да се развие, трафикът не го позволява.
4.
ха ха
23.08.2019 13:18:45
16
41
не бил преценил, че няма да мине преди мотора. ми то шофирането не е само да натискаш педалите и да въртиш волана.
3.
неутрален
23.08.2019 13:13:56
6
46
А 5км. скорост при отнемане на предимство също е престъпно безобразие.
2.
Адвокат
23.08.2019 13:13:41
22
41
До посолството поемам защитата безплатно. Аман от тези подвижни донори. Цяла вечер карат бясно в града и вдигат необразим шум.
1.
Хм
23.08.2019 13:13:04
25
50
Отнето предимство, но моторът 100% е летял , за да е толкова разфадован.Ако е карал по- бавно, можеше да отклони или дори намали да изчака джипа, ако е виждал, че следва удар.Момчето е неопитно сигурно и не е могъл да се предпази.А тези с тротинетките защо карат по платното за движение?Точно на същия мост един нагляр само, че в обратна посока нагоре ми ходеше с тротинетка по платното и си мисли, че целия трафик трябва да го заобикаля.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
"Нафтата" се препъна на старта на шампионата, но не се отказва от голямата си цел - Втора лига "Нафтата" се препъна на старта на шампионата, но не се отказва от голямата си цел - Втора лига Една загуба на старта няма да промени поставената от ръководството задача, каза спонсорът Иван Сивев Кметът на Българово: Докато градът спеше, пет момчета се бориха с огъня цяла вечер Кметът на Българово: Докато градът спеше, пет момчета се бориха с огъня цяла вечер Доброволци са спасили бургаския град от ново бедствие Познат на убития Георги Кузев: Беше скромен и свит, просто си търсеше приятелка Познат на убития Георги Кузев: Беше скромен и свит, просто си търсеше приятелка Пламен Димитров разказа за 37-годишния мъж и отправи тежки думи към непълнолетните, обвинени за смъртта му Кметът на Царево: Сезонът е по-силен от миналата година, а с програмата през септември ще го удължим максимално Кметът на Царево: Сезонът е по-силен от миналата година, а с програмата през септември ще го удължим максимално Рибен фест с Иви Адаму, Джурджуна и спортни прояви ще удължат сезона, а кметът разкри още какво предстои за Медицинския център, бюджета и паркирането Таратор за 10 евро означава ли скъпо Черноморие? Вижте отговора от Ричард Алибегов Таратор за 10 евро означава ли скъпо Черноморие? Вижте отговора от Ричард Алибегов Ресторантьорският бранш отхвърля внушенията за масова спекула по морето, но туроператори предупреждават, че цените, паркирането и претъпканите плажове вече тежат при избора на туристите Бургас спира тежките камиони в жегите: Забраната влиза при 35 градуса Бургас спира тежките камиони в жегите: Забраната влиза при 35 градуса Камионите над 20 тона няма да преминават по четири ключови направления между 11 и 21 часа, мярката е в сила до 1 септември Извънредно! Мъж е заклан в луксозен комплекс в Слънчев бряг, има арестуван за убийството му (ОБНОВЕНА) Извънредно! Мъж е заклан в луксозен комплекс в Слънчев бряг, има арестуван за убийството му (ОБНОВЕНА) ​Тежкото престъпление е извършено тази нощ Транспортен колапс от Южното Черноморие: Ако не е спешно, не тръгвайте (ВИДЕО) Транспортен колапс от Южното Черноморие: Ако не е спешно, не тръгвайте (ВИДЕО) Изтеглянето от Приморско, Китен, Лозенец и Царево е блокирало пътя, а алтернативното трасе също е затруднено от ремонт Бургас вече е фаворит за Евровизия 2027! Международни експерти впечатлени от кандидатурата на морския град Бургас вече е фаворит за Евровизия 2027! Международни експерти впечатлени от кандидатурата на морския град Градът-домакин ще бъде обявен през следващата седмица, а Бургас вече е фаворит с около 60 % срещу 40 за София Защо в бургаската математическа учат руски език, пита родител, който съзира пропагаден елемент Защо в бургаската математическа учат руски език, пита родител, който съзира пропагаден елемент Руската литература и изкуство могат да бъдат определени като световно културно наследство и докосването до него обогатява широката култура на всеки, отговаря директорката Милена Андонова 
Над 2000 души чакаха сватбата на Роналдо, но булката не беше Джорджина Над 2000 души чакаха сватбата на Роналдо, но булката не беше Джорджина Фенове и медии обсадиха катедралата във Фуншал за големия ден на футболната звезда, а накрая се оказа, че вътре се жени съвсем друга двойка Кричим се обедини за семейството на Георги Кузев: Дарителски кутии вече има из целия град Кричим се обедини за семейството на Георги Кузев: Дарителски кутии вече има из целия град Събраните средства ще помогнат на близките на 37-годишния мъж в предстоящата тежка съдебна битка Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Как онлайн фрустрацията и семейната среда отгледаха децата-убийци от Пловдив Българският домат тръгва от нивата за 80 цента, а в магазина стига 3,50 евро Българският домат тръгва от нивата за 80 цента, а в магазина стига 3,50 евро Производители се оплакват, че високите цени по щандовете не стигат до тях, а разходите за горива, торове и препарати продължават да растат ГЕРБ готви кандидата си за президент: Името се очаква в началото на септември ГЕРБ готви кандидата си за президент: Името се очаква в началото на септември Деница Сачева очерта профила - силна и обединяваща фигура вдясно, способна да се изправи срещу Илияна Йотова Голяма руска компания фалира Голяма руска компания фалира От 13,1 млрд. до 45 млн. рубли оборот - загубата на китайските поръчки разкри слабостите на руското производство на електроника Иран подава ръка на САЩ: Пезешкиан вижда най-добрия момент за сделка Иран подава ръка на САЩ: Пезешкиан вижда най-добрия момент за сделка Президентът на Ислямската република обяви готовност за споразумение с Вашингтон, но предупреди, че Техеран няма да приеме условия, наложени със сила Каква детска грешка? Тези момчета и момичета са психопати Каква детска грешка? Тези момчета и момичета са психопати Когато отнемеш човешки живот с такава хладнокръвност - единственото, което обществото дължи, е справедливо и тежко наказание!!! Без никакво право на обжалване! Как да загубим изборите в пет прости стъпки Как да загубим изборите в пет прости стъпки Ако в такъв момент тръгнеш да се бориш на избори - с ясното съзнание, че работата безнадеждно отива към бой - после ще трябва да обясняваш къде ти се е затрила обществената подкрепа, защо си жертвал имидж, хора и перспектива Зеленски бие тревога: Путин готви скрита мобилизация на стотици хиляди за натиск над Европа Зеленски бие тревога: Путин готви скрита мобилизация на стотици хиляди за натиск над Европа Украинският президент твърди, че Москва укрепва ПВО около столицата и не показва готовност за край на войната
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Потресена съм от примитивната политическа употреба на инцидента с дрона Виц на деня Виц на деня - Киро, забелязъл ли си, че твоята тъщата има златен зъб?
- Отдавна, ама все не намирам повод.
Виц на деня Виц на деня - Какво е мъдрост?
- Това е, когато сам стигаш до мисълта, че се занимаваш с глупости...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори