Търпението свърши! Собственици на терена до ОУ "Любен Каравелов" не са получили обезщетение, излизат на протест
Те уверяват, че действията им ще са мирни, недоволстват от забавянето на процедурата
Собствениците на терена със спрения строеж до ОУ "Любен Каравелов" ще излязат на протест. Те ще изразят недоволството си пред Община Бургас на 1 август, четвъртък, от 11:00 ч., съобщиха от фирмата строител - Комплекс Билд ООД.
Протестът е заради спряното строителство, както и следвалото решение за отчуждаване на терена, който става част от училищния двор. Въпреки обещанията собствениците все още не са получили в замяна друг имот. Водят се и дела срещу Община Бургас в Административния съд. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
"Общината е била наясно, че в този имот ще бъде изградена 4-етажна сграда, тя е правила ПУП на имота, в която е предвидена кооперацията да се строи, одобрила е строителните планове, тя е дала разрешение за строеж, дала е строителна линия и е отредила нивото на строителство. Поради политически причини спират строителството на обекта. Опитът за отчуждаване на този имот представлява и засяга неприкосновеността на частната собственост. Това е пълен абсурд!", недоволстват хората.
Протестът ще е мирен, но и продължителен, докато няма решение по казуса, категорични са организаторите.
Те призовават бургазлии за подкрепа: "Мили съграждани, днес става въпрос за нашия имот, но утре може да е вашият! Подкрепете ни пред Община Бургас, нека сме единни!".
Класически пухкави палачинки: Рецептата, която винаги се получава
06/06/2026, Събота 22:00
0
Починалите чужденци в зверската катастрофа били чудесни момчета
ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата
Шокиращи твърдения за фаталния инцидент в Благоевград
7-звезден спектакъл на "Лазур"
Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран
"Роснефт": САЩ са основните печеливши от затварянето на Ормузкия проток
Никола Цолов взе точка от спринта в Монако
Асиметричните рокли превземат сезона
Световни легенди и 15 000 фенове взривиха Бургас с „Мача на надеждата“
Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона?
Граждански протест във Варна, искат оставката на кмета Коцев
