×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Прокуратурата: Запечатахме РН ТВ, сигналът е от две национални телевизии


Прокуратурата: Запечатахме РН ТВ, сигналът е от две национални телевизии
Прокурор Йовита Григорова съобщи подробности за акцията срещу РН ТВ. Тази сутрин в телевизията нахлуха много полицаи и жандармеристи(снимките долу)
13 Юни 2019, Четвъртък, 14:44 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

В акцията са участвали служители на кибер сигурност, НАП и Комисията за регулиране на съобщениятаэ

Бургаската телевизия РН е запечатана, а в момента се извършва описване и изземване на техниката, съобщи на извънреден брифинг зам.-апелативният прокурор на Бургас Йовита Григорова.(ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). 

През 2018 година в Районна прокуратура Бургас, са постъпили множество сигнали, че през мобилно приложение са излъчвани платените канали, обясни прокурор Йовита Григорова.

От думите й стана ясно, че сигналите идват от "две национални телевизии", вероятно тя визира Нова ТВ и бТВ. Нова ТВ е собственик на платените спортни канали от групата Диема, а бТВ - на филмови и развлекателни.

"В края на септември 2018 година, е образувано досъдебно производство за извършено  престъпление по чл.172а, ал.1 - против интелектуалната собственост. Предвид продължаваната престъпна дейност, е пристъпено към действие на незабавно преустановяване на тази дейност. Извършени са действия по претърсвания и изземвания", каза още Йовита Григорова.

В акцията са участвали служители на кибер сигурност, НАП и Комисията за регулиране на съобщенията.

По думите на Йовита Григорова са причинени значителни финансови щети - няколко милиона лева. Конкретната сума все още се уточнява, не е изключено преквалифициране на обвинението и привличане на обвиняемо лице, каза още зам.-апелативният прокурор на Бургас.

ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ ВЪВ ВИДЕОТО

 

 


В категории: Бизнес


56
Коментара
56
Коментара по темата
56.
Дон Левайс
14.06.2019 13:12:12
0
11
До кога ще се продават ментета с надписи Levi's, Tommy Hilfiger, Adidas, Nike и други подобни парцали пред х-л Балатон в Слънчев Бряг? Икономическа полиция съществува ли още или е закрита?
55.
До 8 и 9
14.06.2019 10:22:36
0
25
Фактурата ти от програма си е точно толкова документ, колкото и касовия ти бон! Ако се надяваш да спечелиш от томболата на НАП, явно си тотален галфон. Ма верно ли, са техни всички кабели, които ти се пускат по короните на дърветата? Къде живееш, в гората?
54.
До всички мрънкащи за компенсации
14.06.2019 10:14:46
6
2
Понеже сте крайни дебили, да ви обясня, че квиченето ви да бъдете обезщетени, трябва да се насочи към прокуратурата. На никой не му е приятно, че са му спрели малоумната телевизия, но никой не се замисля, какви са им правните основания за това, изобщо имат ли такива. Понеже живеем в герболандия, всеки имбецил си мисли, че има власт и права над останалите без да се е запознал, какви са му правомощията. Налага се колективен иска, а държавата трябва да обезщети всички абонати на РН, заради малоумните си действия!
53.
Мълчанието на агнетата
14.06.2019 08:09:22
0
8
Не случайно изпратиха жандармерията, та нали цялата полиция е на интимен договор с кабеларката, да не говорим за това кой осигури оптиката в някои управления.
52.
Абориген
14.06.2019 02:38:57
0
14
А защо никой не пита в чии джобове изтекоха 300млн. лева от т.н. ЦИФРОВИЗАЦИЯ.Основната идея уж беше да се даде социална услуга на хора в затруднено положение и на жители в отдалечени райони и да им се осигури безплатно правото на информация. Усилията в тази посока обаче спряха май,когато свършиха и фондовете за финансиране на процеса. ПЪЛЕН ПРОВАЛ и голямо нагушване.А уж половината от програмите на ревящите за нарушени авторски права "национални телевизии" трябваше да се транслират свободно в ефира.
Горещата някога тема явно вече не е интересна на институциите.
Сега както винаги ще го отнесат отново обикновените нищо не подозиращи потребители.
51.
Гошето Стоянов
14.06.2019 01:46:00
4
20
До всички орязани: Ще ви пусна сигнал по радиоточката, па'ри нема!
50.
*********
13.06.2019 23:49:04
1
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
49.
Наско Ментата
13.06.2019 23:07:09
17
8
Да не се обидят униформените,но се съмняваме да постигнат успехи там.IT специалистът е просто магьосник.И е неоткриваем.А и Ръбът е олдскул и няма да върже на каквото и да е мероприятия.И питам честно:
-К'во толкова направиха?!
-Те ли са проблем номер 1 ?!
-Прави впечатление че конкуренцията ги защитава с половин уста, което говори много.
С тези циркове съвсем ще ебете майката на медийният рейтинг.
48.
...
13.06.2019 21:59:46
22
12
Никой няма да дръпне тока. Такива PR акции не изтрайват дълго. И народът не е толкова глупав, че да се подаде на провакациите. RN са номер 1!!!
47.
...
13.06.2019 21:54:07
18
8
Никой няма да дръпне тока. Такива PR акции не изтрайват дълго. И народът не е толкова глупав, че да се подаде на провакациите. RN са номер 1!!!
46.
...
13.06.2019 21:49:24
20
9
Никой няма да дръпне тока. Такива PR акции не изтрайват дълго. И народът не е толкова глупав, че да се подаде на провакациите. RN са номер 1!!!
45.
До 43
13.06.2019 21:44:43
15
2
Ти какъв си шизофреник!
44.
Оператора
13.06.2019 21:39:02
5
23
Мина 21ч - ДАНС и прочие вече спят, и хоп - кабеларката заработи. Гледай народе на воля, поне до утре сутрин, че като нищо в 8ч ще дръпнат тока.
43.
RN си е медия на ГЕРБ-Бургас и кмета Николов
13.06.2019 21:33:15
40
53
КМЕТА явно няма да се пуска за 4-ти мандат, щом Баце му спря протекцията за RN Медия груп. Цял Бургас знае че RN си е медия на ГЕРБ-Бургас и кмета Николов. Явно са били от хората на Цв.Цветанов и чадъра над тях си отива с елиминирането на Цвък.
42.
Запечатайте си гъзовете!
13.06.2019 21:21:44
22
13
Да си запечатат гъзовете прокуратурата, че по големи дупедавци от тях няма!!! Малко срам не им остана! Оставете хората на мира вече! Как спите спокойно не ви знам! Да се представяте за много "добри" и "честни", "търсещи обективната истина", пък да знаете само как да се дупите на управляващите страната мафиоти!
41.
*********
13.06.2019 21:03:32
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
40.
*********
13.06.2019 20:57:06
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
39.
Bulgar
13.06.2019 20:54:51
22
14
Е прост народ сме
трябваше вече да протестираме.
Ние абонатите какво сме виновни
че някой е крал. Аз съм платил за тази
услуга и дэржавата трябваше да помисли за това ама вярно на неа
какво и пука за хората.
Важно е пиара и варелката.
38.
Да върнат парите на хората
13.06.2019 20:53:52
8
28
Вчера са събрали месечната сума от баща ми (пенсионер), а днес няма ТВ... Да им разпродават сгради и техника и да се разплащат с хората. 17,50лв за 1 телевизор на месец е повече отколкото месечната сума на Виваком и А1. Днес му инсталирах КОДИ и приключи с ТВ операторите
37.
Bingo
13.06.2019 20:34:38
25
19
Ами 20 000 абоната ако илязат на улицата Бойко на момента ще разпореди на "независимата" прокуратура да пусне телевизията.
36.
*********
13.06.2019 19:51:35
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
35.
*********
13.06.2019 19:46:38
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
34.
TX
13.06.2019 19:18:14
41
32
Ще плащаме по 50 кинта за TV,ако останат а1, булсат и виваком...държавата ще се налапа ,а крайният клиент ще го духа,сефте.
33.
Бургазлия
13.06.2019 19:14:08
15
57
Голямо реване, голямо плюене. Искаме всичко да е наред в държавата, но когато се опитат да въведат ред и всички ревваме. Ако са им наред нещата, ще има РН, но много ме съмнява, защото днес изчезна пакета на бТВ, което показва, че е излъчван нелегално.
32.
7887
13.06.2019 19:01:22
17
7
Пишете на омбудсмана на града. На него това му е работата все пак.
31.
на тези
13.06.2019 18:57:11
30
20
На тези прокурори, нападжии и тям подобни подкупни напасти, на които заплатите се плащат от нашия народен джоб, може ли някой да им обясни с какво право ощетяват клиента???
Засягат се интересите на десетки потребители- да направят така, че хората да не са ощетени !
30.
А малоумния СКАТ кога?
13.06.2019 18:16:30
29
15
Толкова сте жалки, че дори вече не е смешно. Достойни за съжаление сте ФлЕгмани!
29.
Въпрос
13.06.2019 18:15:55
6
36
Къде е комисията за защита на потребителя?
Не може да оставиш 20000 абоната ,които са си платили без информационни канали.
Потърпевши пак са данъкоплатците.
28.
Смотана прокуратура
13.06.2019 18:14:31
30
21
Те ли ще ми покрият щетите? Само в герболандия може да се случи такова нещо!
27.
Her flick
13.06.2019 18:09:40
13
63
еми време беше. 25 години тотална щета - авторски права - не плащаме, канална мрежа - нямаме, бутаме си кабелите в тази на другите оператори, като ни хванат - плащаме или се качваме на дърветата или по стълбовете ( където също никой не плаща!). Иначе сме мнооого велики - имаме най-много HD, порно, спортни и музикални канали, пък цената ни е ниска. Лапането свърши байно, или ще плащаш или си аут от пазара. Да се готвят и другите кабеларки, че и там понамирисва.
26.
*********
13.06.2019 17:54:14
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
25.
Абонат
13.06.2019 17:48:46
43
30
А сега какво правим като сме си ПЛАТИЛИ а не получаваме услугата,
Пак ние си страдаме заради корумпираните ни политици и олигарси
24.
Абонат на RN
13.06.2019 17:14:23
1
37
Пуснете телевизията или ни върнете парите
23.
Олигопол
13.06.2019 16:55:05
37
25
Олигопола пуска пипала навсякъде- преди половин година бяха малките бензиностанции( тогава Боко се уплаши от българските жълти жилетки,и поуталожиха нещата), сега са телевизиите наред
22.
Внимавайте
13.06.2019 16:50:36
1
20
Само не махайте яката кака от рекламата на Трапезица.
21.
сисо
13.06.2019 16:35:00
0
9
А на какао техниката кой ще прибере или те вече са тиха там
20.
koko
13.06.2019 16:32:12
27
13
Баце ни е сърдит на бургазлии за това е всичко да му пратим валката пак на следващите избори
19.
STOP
13.06.2019 16:27:59
8
41
Телевизията спря излъчване окончателно. Въпрос към Георги Стоянов - собственик на RN и към Веселин Пренеров - изпълнителен директор на RN: Кой и как ще възстанови парите на абонатите, платили по договор с месеци напред за услуга, която няма да получат?
18.
СКАТА
13.06.2019 16:15:22
2
22
Те и скатата са същата вода ненапита. Взимат ти парите за един брой програми после с дни и месеци никакви ги няма по кабела им до телевизора ти. Казват тези канали били допълнителен бонус от тях и по тяхно усмотрение си ги спират и пускат. АМма ей на сега половината им радиа са аут. Нямат сигнал. Спряха на Каракачанката телевизията още преди предизборната надпревара. Спряха и спортните sportclub и още няколко други канали.
17.
www
13.06.2019 16:14:13
1
30
Пуснете ни кабелната, платили сме си я!
16.
до 2
13.06.2019 16:09:08
0
1
как кой майкъл джексън
15.
*********
13.06.2019 16:04:45
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
14.
Klient
13.06.2019 15:55:16
13
25
Дойде им реда и на тези тарикати!
13.
До 11
13.06.2019 15:45:27
12
35
Казах, аз не съм техен клиент, нито в сайта им са публикувани каналите (както при другите телевизии) нито по телефона предоставят информация за тях. Викат хората лично да посетят офиса. Аз се отказах, заради подозрителната потайност, и заради това, че кабела им да нашата сграда идва от короната на дървото, а не от подземната кабелна мрежа както ВСИЧКИ останали.
12.
Бургазлия
13.06.2019 15:40:11
50
33
Ще оставят Бургас без телевизия - някой злонамерен завистник ще е дал сигнал.
11.
До №8 и 9
13.06.2019 15:33:52
15
33
Вие ли сте физическите лице, които сте се "оплакали"? Защо лъжете? Аз също съм им абонат и винаги са издавали фактура и никога не са крили канали или за какво се плаща. Как не ви е срам? Знаете ли аккво е срам?
10.
Росен
13.06.2019 15:29:55
7
40
Скоро платих близо 100лв за година напред “такса допълнителни канали”, а от днес те не се излъчват в мрежата на RN. Кой ще ми възстанови парите?
9.
Недоволен неклиент
13.06.2019 15:25:52
19
40
Преди години се обаждам на телефона на тази "телевизия" питам ги защо на сайта им липсват каналите които пледлагат. Те ми отговарят, че само в офиса мога да ги видя. Веднага ми стана ясно, че тази кабеларка работи в севата икономика. Да не говорим, че до нас а и по цечия град само техните кабели висят по дърветата.
8.
Абонат
13.06.2019 15:23:44
23
23
При заплащане на месечните такси, RN не издават касов бон, а някаква квитанция от принтер. Отказвали са ми издаване на фактура.
7.
*********
13.06.2019 15:11:47
7
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
6.
бургазлия
13.06.2019 15:05:42
58
51
А кога ще дойде реда и на СКАТ или щом собственика е депутат.........
5.
Filko
13.06.2019 15:02:16
36
26
Мартеници,Пеевски, 1992 год сме.давай бойко.убий ни
4.
Dido
13.06.2019 15:00:36
51
34
Жалко.убивате всичко.рн е коректна тв.монополи.
3.
наблюдателен
13.06.2019 14:59:37
20
54
Защо няма проверки в офисите на Глобал технолоджи и Унакс, за който има съмнения че предава не малко програми без права в Бургас и Поморие, Комнет или Дижиком също излъчват програми по мрежите си в Бургас и региона и при тези цени едва ли си плащат правата за всички. Ползвателите на услуги на тези фирми не винаги са получавали фиксален бон за услугите които ползват. За разлика от големите Виваком и A1 програмите се виждат лесно и си заплащат права и издават даже и фактури, както и СКАТ който отдавна си плаща за програмите и стана голям оператор по южното черноморие. Крайно време е да продава Геро който ползва почти безплатно мрежата на БТК предава програми в Бургас региона, вече не е 2000 година и телекомуникационния пазар е друг и големите отдавна изядоха малките, които не могат да оцелеят ако не си плащат права и имат собствени подземни оптични мрежи. Да се готвит УНАКС и КОМНЕТ и ДИЖИКОМ.
2.
Въпрос
13.06.2019 14:59:34
3
21
Коя е девойката с черната коса на път в средата? Още от циганския протест за водата ми направи впечатление, че все е навряна в интервюриания.
1.
Ставрева
13.06.2019 14:56:51
57
37
Язък за честните и добри собственици на RN Mediageoup!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори