×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Божурище в защита на арестувания си кмет: Георги Димов, нужен си ни


Божурище в защита на арестувания си кмет: Георги Димов, нужен си ни
Протестиращите държаха плакати и с надписи: "Освободете ни кмета"...
31 Май 2019, Петък, 10:59 ч.

Пред кметството тази сутрин са се събрали над 100 души 

Жители на Божурище се събраха на протест в подкрепа на арестувания кмет. Това е първата проява в защита на обвинения в съмнителни сделки с имоти кмет, а преди ден стана ясно, че прокуратурата ще иска постоянен арест и отстраняването му от длъжност. Част от протестиращите държаха плакати с надписи: "Георги, нужен си ни", "Освободете ни кмета", "Георги Димов превърна Божурище в град за живеене".

Гражданите събират и подписка в подкрепа на кмета, съобщи Нова тв. Кметът е разследван за продажба на 4 общински имота на занижени цени. В края на април стана ясно, че 80 декара общинска земя пред регулация на километър от София е оценена на 1,68 лв. за квадратен метър. След търг по оценката, терените са продадени на частници за малко над 2 лв. квадрата.

Една от фирмите спечелили имотите, се оказа близка до бащата на кмета на Божурище. "Четирите продадени имота са ниви четвърта категория, извън регулация. Тяхната цена няма как да достигне 8 млн., както се тиражира в публичното пространство. Те трябва да бъдат вкарани в регулация, за да се повиши цената им, което на общината би струвало близо 1 млн. лв. Тогава цената би се повиша, но никой не може да каже колко би стигнала тя. Към момента това са ниви, извън регулация, а цената е дадена от лицензиран експерт оценител. След това г-н Димов е предложил тази цена за гласуване на Общински съвет.

Решение за продажбата може да вземе само Общинският съвет. Изцяло в техните правомощия е да завишат цената. От общо 14 общински съветника, 9 са гласували "За" продажбата на имотите на тази цена. Цената е еднаква със средната за София. Парадоксалното е, че бившият вече председател на Общинския съвет, чийто сигнали и жалби беше проведена тази показна акция по онова време, е бил председател на Общинския съвет и също е гласувал "за" продажбата на четирите имота на тази цена. Според мен се защитават лични и частни интереси на някой, който не е успял да участва в търга или не е спечелил", каза заместник-кметът на Община Божурище Владислава Симеонова.

Тя обясни, че търгът не е бил обявен късно и Общината има четири спечелени дела с това обвинение. Симеонова беше категорична, че в търга не е участвал бащата на кмета и не е бил пълномощник на нито една от фирмите, участвали в него.


В категории: Животът


Коментари
Мария АРНАУДОВА Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина 23/03/2026, Понеделник 10:40 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
ДПС откриха предизборната си кампания във Втори МИР Бургас със силна заявка ДПС откриха предизборната си кампания във Втори МИР Бургас със силна заявка „Влизаме в тези избори много по-подготвени, по-обединени, по-силни и сме готови за страхотен изборен резултат“, обяви областният лидер Христо Широков Последната седмица на март ще бъде неочаквана добра за 5 зодиакални знаци Последната седмица на март ще бъде неочаквана добра за 5 зодиакални знаци Вижте дали сте сред тях Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина Здравните власти отчитат обхват около 90 процента, а за сигурен контрол на заразата е нужен минимум 95 процента При избори днес: ПБ на Радев с 31,1%, ГЕРБ с 19,7%, в радара влиза и "Сияние" При избори днес: ПБ на Радев с 31,1%, ГЕРБ с 19,7%, в радара влиза и "Сияние" БСП на ръба на влизането в бъдещия парламент Повишаването на цените при основните храни влияе на семейния бюджет и все повече хора свиват покупките Повишаването на цените при основните храни влияе на семейния бюджет и все повече хора свиват покупките Ръстът при цените на едро, по-скъпите плодове и зеленчуци и увеличенията на горивата засилват усещането за поскъпване в магазините Лора Христова се завръща в България след историческия бронз в Милано-Кортина Лора Христова се завръща в България след историческия бронз в Милано-Кортина 22-годишната биатлонистка пристига у дома след олимпийски медал, силен край на сезона в Световната купа Георги Клисурски предлага компенсация за тока на бизнеса и запазване на тол таксите без ръст от 1 април Георги Клисурски предлага компенсация за тока на бизнеса и запазване на тол таксите без ръст от 1 април Цените на тока са свързани с горивата и инфлацията Бербатов за скандала с пистолета: Животът ми удари шамар Бербатов за скандала с пистолета: Животът ми удари шамар Наложена му е най-голямата възможна глоба Дневен хороскоп за 23 март 2026: Любов и пари за Девата Дневен хороскоп за 23 март 2026: Любов и пари за Девата Денят носи магнетично влияние – Водолеят е пред голям житейски обрат Студен обрат в края на март, мощен циклон носи дъжд и мокър сняг Студен обрат в края на март, мощен циклон носи дъжд и мокър сняг След 27 март максималните температури в страната ще бъдат между 8°C и 10°C, в планинските райони ще паднат под -2 градуса
24 часа остават до изтичането на срока на Тръмп към Иран за Ормузкия пролив  24 часа остават до изтичането на срока на Тръмп към Иран за Ормузкия пролив  Ако Техеран не се съобрази, президента на САЩ заплаши, че ще бъдат напълно унищожени електростанциите в страната Самолет се удари в пожарен автомобил на летище Ла Гуардия в Ню Йорк Самолет се удари в пожарен автомобил на летище Ла Гуардия в Ню Йорк Инцидентът затвори временно летището, а по последни данни има четирима ранени   Washington Post: Унгария е предавала чувствителна информация на Русия от срещи на Съвета на ЕС Washington Post: Унгария е предавала чувствителна информация на Русия от срещи на Съвета на ЕС Доналд Туск заяви, че Полша отдавна е имала подозрения, а Петер Сиярто отхвърли твърденията като политическа атака Седем причини, поради които Тръмп не печели войната с Иран Седем причини, поради които Тръмп не печели войната с Иран Затварянето на Ормузкия проток от Иран е важен момент от разрастващия се конфликт, тъй като проливът е основен пункт за износ на петрол Светът е на ръба - LNG доставките от Персийския залив спират до 10 дни Светът е на ръба - LNG доставките от Персийския залив спират до 10 дни Но много превозвачи на втечнен природен газ, които са заредили в Катар и Обединените арабски емирства, вече са били на път към дестинациите си преди началото на войната на САЮ и Израел срещу Иран Арестуваха дрон на bTV в забранена зона, където се стреля без предупреждение Арестуваха дрон на bTV в забранена зона, където се стреля без предупреждение Целта на вдигането на дрона била да се снима кемперът от случая с трите трупа на Околчица, който е под въоръжена охрана там Съседите от Северна Македония ни показаха как се прави - намалиха ДДС-то на горивата от 18 на 10 % Съседите от Северна Македония ни показаха как се прави - намалиха ДДС-то на горивата от 18 на 10 % Цената на горивото при съседите ще поевтинее с 6 - 7 денара (9 - 11 евроцента) за литър Турция се опитва да изведе 14 кораба , блокирани в Ормузкия проток Турция се опитва да изведе 14 кораба , блокирани в Ормузкия проток След блокирането на протока от иранските действия в зоната останаха 15 турски кораба, но един успя да премине, след като получи разрешение от иранските власти Какво поскъпна най-много през последната седмица Какво поскъпна най-много през последната седмица Скокът е най-сериозен при домати, ябълки, банани 20-те най-големи авиокомпании в света са загубили около 53 милиарда долара заради войната в Иран 20-те най-големи авиокомпании в света са загубили около 53 милиарда долара заради войната в Иран Изпълнителният директор на EasyJet Кентън Джарвис заяви, че конфликтът е най-тежката криза за сектора, откакто пандемията блокира въздушното пространство през 2020 г
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Русия може скоро да премине към телеграфи и коне Виц на деня Виц на деня Той нежно плъзна бикините й настрани... за да може да събере всичките си чорапи на простора. Виц на деня Виц на деня - Професоре, този семестър имах проблеми, не съм подготвен, вероятно ще ме скъсате на изпита...
- На бас на пет стотака, че ще успееш да го вземеш?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога няма да разбереш дали можеш, ако не опиташ.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори