×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 31 юли е FASHION PHOTO DAY в Central Park Бургас, вижте подробности
  • Бизнесът с два месеца гратис за цените в евро
  • Външният дълг нарасна със 7 млрд. евро
  • САЩ заплашват Китай със 100-процентови мита
  • Производители вдигнаха цените на храните с 23%
  • Български са 30% от зеленчуците на пазара
  • Канада обяви, че ще признае палестинската държава през септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

200 души, но разделени, почетоха паметта на Aпостола с факелно шествие в Бургас


200 души, но разделени, почетоха паметта на Aпостола с факелно шествие в Бургас
За пръв път от 2001 г. насам традиционното за Бургас събитие се раздели на две части
19 Февруари 2019, Вторник, 18:15 ч.
Автор: Флагман.бг

Причина за схизмата тази година е, че от ОЗБГ не пожелаха да се идентифицират политически с нито една партия

Двойно факелно шествие тръгна от две различни места в Бургас по случай 146-годишнината от смъртта на Апостола на Свободата Васил Левски. За пръв път от 2001 г. насам традиционното за Бургас събитие се раздели на две части - едното е организирано от ВМРО, а другото - от ОЗБГ. Общо около 200 души преминават в този момент по бул. "Богориди" и се насочват към паметника на Васил Левски в Морската градина. 

Причина за схизмата тази година е, че от ОЗБГ не пожелаха да се идентифицират политически с нито една партия, въпреки че двете шествия минават по идентичен маршрут. 

Факелното шествие на ОЗБГ тръгна малко след 18 часа, като на него присъстваха около 50-60 души - предимно млади. Към него се включиха и децата от ОУ "Христо Ботев" в кв. Долно Езерово. За сметка на това шествието на ВМРО е почти тройно по-мащабно, придружено с традиционния духов оркестър, знамена и по-големи факли. 

Дали размерът на факлите и нивото на организация обаче са по важни на тази черна за България дата... Едно е сигурно: вместо обединен, днес под светлината на суперлуната Бургас почита Левски разделен.






Тервел ИЛИЕВ Рибар в лоша серия хвана 100-килограмово "чудовище" Рибар в лоша серия хвана 100-килограмово "чудовище" 31/07/2025, Четвъртък 21:04 0
21
Коментара по темата
21.
баба Мара от пазара
20.02.2019 11:50:29
0
5
Разбира се, че ще са разделени!
Първо – вгледайте се в снимките и на фона на пияния руски окупатор ще видите едно българско знаме и и пет кървавочервени комунистически байряка – червени като кръвта на избитите от комунистите българи в полза на тоя пияндурник, който стои зад тях с вдигната нагоре ръка. Разделението е стара тактика на комунистическите престъпници. Правят опити за проникване и оглавяване на ръководството на всякакви (в началото независими) организации, и след като ги овладеят ги използват за своите антибългарски цели. Ако не успеят да овладеят организацията – тогава чрез интриги и скандали я компрометират или изцяло разрушават. И в краен случай създават нова уж независима и страняща от политиката организация, която ще трябва да откъсне членска маса от набелязаната от комунистите за унищожение партия. Толкова относно независимата организация с кървавочервените байряци.
Второ – комунистите винаги са се гаврили с паметта на Ботев и Левски, като са преиначавали техните думи и са присвоявали тяхната дейност за антибългарските си цели. Те с гордост наричаха Ботев – комунист, като с това се стремяха да привлекат на своя страна патриотично настроените българи. Като типично в техен стил на КРАДЦИ, ЛЪЖЦИ, УБИЙЦИ и МАНИПУЛАТОРИ премълчаваха, че Ботев се е увличал по идеите на Парижката комуна и никога не е споделял престъпната им (на комунистите) идеология. Комунистите се гавреха и с Раковски, като използваха авторитетното му име за своята пропаганда, като премълчаваха, че истинската родина на комунистите – Русия, за Раковски е ПРОКЛЕТА РУСИЯ. Комунистите използват за своята пропаганда и святото има на Апостола. Те твърдяха, че и той бил като тях, защото бил за република, а премълчават, че за разлика от тях, Левски никога не е станал руски шпионин и тъкмо затова по настояване на граф Игнатиев анкетната комисия (не съд) противозаконно го праща на бесилото. За да може Русия да обезглави самостоятелната революционна организация, която Левски оглавява, и чрез своите подлоги – русофилите да работи за превръщането на България в Задунайская губерния.
Тази цел все още преследват българските комунисти-русофили, затова е и разделението, когато се почита паметта на Апостола на свободата – Васил Левски.
20.
Флагмани???
20.02.2019 10:16:23
1
1
На кои колоната била по-голяма? Мехехе, а това, че никой не иска да се причислява към политиците не е от значение, за вас... Само за справка, по време на февруарските протести, преди години, много повече ГРАЖДАНИ почетоха паметта на Апостола, без нужда от отбелязване в медиите. Не ни трябват факли за да отидем до паметника, нито пък водач.
19.
наистина жалко
20.02.2019 08:23:12
2
5
Нито ОЗБГ нито ВМРО заслужават уважение. Дори за почитта си към Левски не са искрени щом са тръгнали разделени. За какво се е борил тоя ВЕЛИК българин - нали за единна България. Тая показност тяхна няма да им помогне да стъпят във властта.
18.
българан
20.02.2019 03:24:02
0
2
Ако раздаваха кибапчета и кифтета щяха да са доста повече.
17.
????
20.02.2019 03:22:03
0
2
ЖАЛКА РАБОТА
16.
Един
19.02.2019 23:59:16
1
3
Жалка гледка. Мазнеещи знаменосци.., лелеещи за парийна ласка. Така е, така стават нещата. Днес вееш знаме, утре може и общинар да станеш, а после и... Но ако ли не, тоест не ти “изгрее звездата”, то срамът, че си обикалял града заобиколен от факли и партийни знаци, и след задникът на някой “лидер”.., да, срамът си остава за тебе. Честито.
15.
Един
19.02.2019 23:56:23
1
4
Жалка гледка. Мазеещи знаменосци.., лелеещи за парийна ласка. Така е, така стават нещата. Днес вееш знаме, утре може и общинар да станеш, а после и... Но ако ли не, тоест не ти “изгрее звездата”, то срамът, че си обикалял града заобиколен от факли и партийни знаци, и след задникът на някой “лидер”.., да, срамът си остава за тебе. Честито.
14.
Smith
19.02.2019 23:43:19
0
5
Днес ми направи впечатление, че около паметника на Левски прииждат доста отделни млади двойки, момче и момиче, хванати за ръка с букет цветя.
Неорганизирано, спонтанно, ей така.
Нищо общо с казионните държавни изпълнения и патриотарската показност на разни пишман патриоти с руски петолъчки в мозъка.
Нека поне тези млади хора знаят ИСТИНАТА за съдбата на Левски...
13.
Gordon Shumway
19.02.2019 23:38:29
3
8
Паметникът на Васил Левски е забутан в неизвестна алея в морската, а на напилите се до смърт руски окупатори е на пъпа на Бургас, пред апартамента на Националистическия лидер Драколиев. Обаче националистите ни са повече русофили отколкото родолюбци, затова правят евтини скечове с факли, за припечелване на някои друг глас.
12.
Диригента на филхармонията!
19.02.2019 21:58:47
3
8
Никога не бих участвал в шествие, някой мазник да яхне гребена на вълната покрай любимеца на народа Левски трябва общинарите да направят това шествие всички до един тези безполезни същества! Хранещи се от нашите данаци подтискащи дребните собственици в името на гомемите. Странджанските селяни ямболските говеда сливенските цигани напред бургас е ваш! Най подтискащата община най високи цени на всичко най голяма безработица най ниски заплати напред Бургас!
11.
*********
19.02.2019 21:29:23
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
300
19.02.2019 21:25:30
5
1
Кви са тези червени знамена на снимките!?
9.
//
19.02.2019 20:18:49
0
6
Срамота!!! Дори когато се почитат национални герои, част от българите са разединени.
8.
Тия
19.02.2019 20:11:44
4
0
Пешмарги замърсяват въздуха на Булгаристан
7.
Кара Качанов
19.02.2019 19:37:00
0
0
Ф 16 вжжжжжжжжжжж
6.
Кара Качанов
19.02.2019 19:37:00
0
0
Ф 16 вжжжжжжжжжжж
5.
Бай Иван милионера
19.02.2019 19:26:22
1
7
Един лев не дават шевствие ще искат, всичко се заплаща в най гадната общи а в бг направила окопи централните улици на градъ, забиват се колове всики кол най малко 150лв вместо да хранят бедните...... Една ли ейка ако дойде да спре пред адрес няма да може благодарение на коловете синята зо а защо сами си отговорете. Стига гледайте в миналото Левси Цска все тая развалиха ни живота тези нещастници ненаядени!
4.
Да
19.02.2019 18:57:30
4
5
Фекално шествие
3.
руенлия
19.02.2019 18:56:27
1
2
не на левскарите от дпс
2.
АЗ
19.02.2019 18:48:15
2
4
200 души ???......Ама друг път...
1.
ПОКЛОН
19.02.2019 18:33:49
2
18
Поклон пред името на Апостола ! Жалко, че завалиите си дадоха живота за да се превърнем в тази кочина в 21 век
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пътят от Бургас за Созопол е блокиран от верижна катастрофа Пътят от Бургас за Созопол е блокиран от верижна катастрофа Трафикът по АМ „Тракия“ и главните пътища за морето днес ще е кошмарен. Ако все още не сте тръгнали, по-добре е да изчакате до късно вечерта Август започва със „Солени ветрове“ в Бургас, с 9 нови песни и много смях Август започва със „Солени ветрове“ в Бургас, с 9 нови песни и много смях Атракцията тази вечер ще са „Небесните бардове“, а утре - „Срещу вятъра и „Кучешката вахта” - концертът с авторски сатирични и хумористични песни и пародии, скечове, и хумор "Нефтохимик" договори клубен автобус "Нефтохимик" договори клубен автобус Ето подробности Пожарникари спасиха трудноподвижен мъж от горяща къща, носеха го на гръб по стръмен терен Пожарникари спасиха трудноподвижен мъж от горяща къща, носеха го на гръб по стръмен терен Пламъците били високи 2-3 метра, но и това не смутило храбрите огнеборци от Сливен, на които 78-годишният Кольо дължи живота си Приеха въвеждането на „Добродетели и религии”, Шкварек разобличи противниците на предмета Приеха въвеждането на „Добродетели и религии”, Шкварек разобличи противниците на предмета Те идат организирано, за да излъжат, че зад тях има хиляди учители и стотици хиляди родители, а на протестите им се събират все по 72 души, каза той След 9-годишната Хрисия на „електрическия“ стол залепна и енергетикът на мола в Плевен, спаси се по чудо След 9-годишната Хрисия на „електрическия“ стол залепна и енергетикът на мола в Плевен, спаси се по чудо Привлече ме като магнит и не можех да се измъкна, разказва момичето, което живее втори живот след токовия удар  Брад Пит инкогнито в България, депутат му оказал помощ Брад Пит инкогнито в България, депутат му оказал помощ Актьорът не пожелал да се вдига шум Важна рокада в националния по волейбол за Световното, опитен играч е аут Важна рокада в националния по волейбол за Световното, опитен играч е аут Дамян Колев заменя Мартин Божилов Мъртвакът подрани - пазете децата си във фаталния петък, 1 август Мъртвакът подрани - пазете децата си във фаталния петък, 1 август Времето от утре ще е прекрасно за плаж, но подводното течение от днес копае опасни ями Голяма звезда на Холивуд дойде в София и показа страхотен характер Голяма звезда на Холивуд дойде в София и показа страхотен характер Люк Еванс снима тайна продукция
Мая Кучинска, която танцува в небето и лети в тунели, сбъдна мечтите си Мая Кучинска, която танцува в небето и лети в тунели, сбъдна мечтите си 25-годишната жена има над 1600 скока с парашут НАСА се готви да изпрати хора на Луната и на Марс НАСА се готви да изпрати хора на Луната и на Марс Това трябва да стане до края на мандата на Тръмп Руснаците превзеха Часов Яр и иде ред на Константиновка Руснаците превзеха Часов Яр и иде ред на Константиновка Става много тежко за украинските части и в Покровск, а линията Славяск- Краматорск започва да се руши и затова Тръмп дава ултиматоми като луд, коментира проф. Витанов Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма На някои хора сякаш не им е писано да са заедно Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Според информация на Дирекцията за извънредни ситуации и борба с природни бедствия към президентството в Анкара (АФАД), епицентърът се е намирал край бреговете на истанбулския квартал Силиври, на дълбочина от 9,91 километра Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Айтос с план да разкрие туристическия си потенциал Затвориха офиса на "Промяната" в София, изнасят мебелите Затвориха офиса на "Промяната" в София, изнасят мебелите Символичен финал на една политическа илюзия, родена с лозунги за морал и прозрачност, но приключваща със схеми, арести и корупционни обвинения Голяма верига бензиностанции напускат българския пазар Голяма верига бензиностанции напускат българския пазар Повече подробности за сделката ще бъдат дадени едва когато има повече яснота, уточняват от дружеството. НИС управлява мрежа от 22 бензиностанции в България, които оперират у нас под марката "Газпром“ С Веселин Денков бяхме пред развод, арестът му отново ни сплоти, разказа Ивайла Бакалова С Веселин Денков бяхме пред развод, арестът му отново ни сплоти, разказа Ивайла Бакалова Преди това ние вървяхме към раздяла, бяхме се отдалечили един от друг, споделя миската От беднячка до милионерка с 940 млн. британски лири в сметката От беднячка до милионерка с 940 млн. британски лири в сметката В интервюто за "Сънди таймс", което е един от редките й разговори с медии, тя казва, че не би пожелала и на най-злия си враг да изпита чувството да си беден и да живееш на месечните социални помощи
Проф. Николай Слатински Проф. Николай Слатински Надеждата ми е Украйна да издържи, докато Русия се сгромоляса Виц на деня Виц на деня Мъже, запомнете! Не е учтиво да питате дама за възрастта и. Достатъчно е да я попитате, знае ли руски? Виц на деня Виц на деня Съпругата:
- Утре е 30 годишнината от сватбата ни, искаш ли заколим прасето?
- Защо, то какво е виновно?! Брат ти ни запозна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Как се нарича човек, който харесва всичко във фейсбук?
- Вселайко!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори