„Нелсен Чистота” на един документ от договора за сметопочистването на Бургас
19 Януари 2019, Събота, 12:21 ч.
Автор: Флагман.бгДружеството трябваше да представи до края на седмицата документацията в Общината
„Нелсен Чистота” ЕООД е на един документ от подписването на договор за сметопочистването на Бургас, показа проверка на Флагман.бг.Тръжната комисия е приключила с проверката на документацията на единствения участник в поръчката в началото на тази седмица.
От протокола им става ясно, че са открити известни пропуски, но те са чисто формални и касаят справки, които лесно могат да се извадят от националните архиви на НАП и Търговския регистър.
Комисията, председателствана от Павлин Михов, директор на дирекция „Околна среда” в Община Бургас, е дала 5-дневен срок на „Нелсен Чистота” да предостави нужните документи. Ако са го направили в срок техническото им предложение е допустимо, а това беше единствената пречка при финализиране на поръчката.
Участникът е само един и при изрядни документи, се отваря ценовата оферта и преминава към подписване на договор. Съвсем скоро се очаква насрочване на дата за ценовите оферти. Прогнозната стойност на поръчката за 5-те години е 65 млн.лева.
Проверка в документацията на „Нелсен Чистота” ЕООД показа, че компанията ще разчита и ва две фирми-подизпълнители в Бургас – „Метални конструкции” ЕАД и „Титан София Център”.
Припомняме, че от новия чистач на Бургас се очаква да внедри изцяло нова система за сметосъбиране – с нови контейнери и оптимизирана работа.
„Нелсен Чистота” е еднолична собственост на „Титан Интернешнъл” АД. Консорциумът в последните 15 години отговаря за сметопочистването в Бургас чрез друга дъщерна фирма Консорциум „Титан Бургас” ЕООД.
„Нелсен-Чистота” ЕООД се грижи за сметопочистването във Велико Търново и Стара Загора. Управител е Венцислав Живков, който преди време бе изп.директор на ЦСКА.
В категории:
Бизнес
Седмицата започва с отлично време, какво предстои до края й
Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони

Смятам разбирате защо !