"Булгаргеомин" връща кораба в пристанище Бургас до приключване на цялата сага!
BADR днес трябва да се върне на някое от бургаските пристанища, след което се очаква либийската компания да влезе отново във владение
14 Януари 2019, Вторник, 00:45 ч.
Автор: Флагман.бг"Булгаргеомин" обвинява Либия в намеса в работата на независимия български съд
"БУЛГАРГЕОМИН", новият собственик на кораба BADR, ще го върне днес или утре на пристанище Бургас, твърдят колегите от Блиц, позовавайки се на собствени източници.Родната фирма е взела това решение, след скандала с либийската държавна компания. "Булгаргеомин" обвинява Либия в намеса в работата на независимия български съд чрез дипломатически ходове и ноти от страна на либийския посланик в България за вдигане на ареста на кораба „БАДР“. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Компанията твърди, че либийското дружество им дължи 10 млн.долара, а сагата се точи десетилетия. Заради това са пристъпили към вземане на кораба. Танкерът е със сменено име и екипаж от края на миналата година, той отиде до Босфора, но се върна и от 10-ина дни е на 20-ина мили от бургаския залив, където родните власти не могат да го задължат да се върне на пристанището, но реално и не може да продължи никъде.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
В категории:
Бизнес
Невероятна чест за Христо Стоичков - вижте какво решиха за него в Испания
Дързък опит за измама с евро във Варна
Разкриха "специално" желание на Линдзи Вон в медицинския хеликоптер
Рекорд в "Арена Бургас"
11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие
Бургазлийката Мария Бакалова ще снима филм с две големи звезди от Холивуд
Костадин Костадинов нападна ПП-ДБ заради "Петрохан", иска оставката на кмета на София
Гаджето на Гришо изгледа Супербоул до скандален мъж
Олимпийският герой Тервел Замфиров показа чувство за хумор при завръщането си в България
Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега
Ева Кикерезова се разплака заради ужаса "Петрохан"
Турски гранд предложи невероятна оферта за млада звезда на Барса, каталунците с бърз отговор

И не беше ли тъкмо българският съд този, който още миналата година е разпоредил освобождаването на кораба? И кораба не беше ли задържан с разпореждане на ЧСИ , а не с решение на съда?