×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шефката на парламента: В политиката ти спускат опорни точки, можеш да нападнеш човека, а всъщност да не мислиш така


Шефката на парламента: В политиката ти спускат опорни точки, можеш да нападнеш човека, а всъщност да не мислиш така
Вече мина една година и аз осъзнах, че съм председател на парламента, сърцето ми е в завода, обясни Цвета Караянчева
22 Декември 2018, Неделя, 00:16 ч.
Автор: Флагман

„Идва ти да му шибнеш един“, каза Цвета Караянчева за Станишев по повод негово изказване от 2008 г., че нямало криза 


„Лошата страна на политиката е, че те прави лицемерен понякога“. Това обясни Цвета Караянчева, която преди една година по стечение на обстоятелствата бе избрана за председател на Народното събрание.

Тя даде интервю за Мариян Станков-Мон Дьо в светската рубрика на предаването „Събуди се“ по Нова тв.

Караянчева се самоописа като емоционална, пряма и много обичлива.

Лошата страна на политиката е, че те прави лицемерен понякога. Губиш искреността си. Трябва да стискаш зъби. Понякога в името на това да защитиш дадена позиция или политика можеш да нападнеш личностно човека, да го уязвиш, а всъщност да не мислиш така. Да преповториш някоя теза, която ти е спусната като опорна точка“, каза шефката на Народното събрание.

След въпрос как й е подействала славата и популярността, Цвета Караянчева обясни, че не я е опиянила и не й е дала криле.

Накара ме да се правя малко на друг човек, защото когато си председател на събранието, ти не можеш да бъдеш депутатът, който подвиква от парламентарната банка, емоционално се изразява или пък е леко невъзпитан. Успях да си овладея емоцията. Първите шест месеца ми беше чудовищно трудно, защото аз съм много емоционален човек. Знаете, че в предни издания на парламента имам много емоционални изказвания, много остри изказвания към опозицията“, заяви Караянчева.

Когато станала председател на Народното събрание, не отрязали половината от нея, а „повече от половината“.
В началото се случвало да иска да скочи на трибуната и „да разкаже играта на някой“, но нейни колеги от първия ред й давали знаци да се успокои.
Иначе си била „същата фурия“.

Вече мина една година и аз осъзнах, че съм председател на парламента... Понеже ми се завъртя животът на 360 градуса – не, а на 720 градуса. Шегувам се понякога вкъщи, че чета повече, отколко чете една студентка на изпит, защото когато отидеш някъде, можеш да сътвориш дипломатически гаф. Трябва да си много подготвен. Ти представляваш не Цвета Караянчева, ти представляваш държавата България“, заяви още шефката на парламента.

Тя била „много приятно изненадана“ от външно-политическите си срещи.

На няколко пъти Караянчева била на ръба да излезе от политиката. Но не каза кога, защото това били ключови събития.

Цвета Караянчева неколкократно се просълзи и заяви, че „сърцето й е в завода“, където работела, преди да стане депутат.

Най-трудно й било, когато трябвало да съкрати 20 души в края на 2008 г., а тогава премиерът Сергей Станишев казал, че няма криза.
„Идва ти да му шибнеш един“,
не се сдържа Цвета Караянчева.

В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
13
Коментара по темата
13.
nedevbs
24.12.2018 10:06:59
0
1
"Лошата страна на политиката е, че те прави лицемерен понякога". Точно така е Каратанчева и ти си живото олицетворение на това.Идва ти да му шибнеш един.Ти на мени да знаеш, колко пъти ми е идвало да ти изпера един, че даже и два.Много често за глупостите които говориш си го заслужаваш.Но аз му хванах цаката - нито те слушам, нито те чета.Видя ли те някъде, превключвам канала.Най-добре за тебе е да се включиш в "Биг Брадър". Хем ще си на мястото си и в окото на простотията, хем ще направиш някой лев.
12.
дпс,герб,бсп, патрЕотите и слави тъпото
23.12.2018 19:43:23
0
3
олееее, добитъка още ни вярва. ний хич не купуваме гласове,а 200-300 лв стигат ли за 4-ри год. ???
11.
до Караянчева ot Сашо Мамуля
23.12.2018 16:14:18
0
4
Караянчева,Какоооо ще те шибам Якооооо
Много съм ти навит Лелчеееее
10.
Безмозъчен председател
23.12.2018 15:59:57
0
5
"...а всъщност да не мислиш така. Да преповториш някоя теза, която ти е спусната като опорна точка“
Това казва всичко- за нас,като избиратели и за тях, като управленци!
Резултата- стабилна беднотия.
9.
Гола вода
23.12.2018 14:19:08
1
5
Не става
8.
........
23.12.2018 13:14:01
1
7
Фотошопа не може да прикрие посредственоста!
7.
коон
23.12.2018 12:31:19
1
8
Завършена простакеса. Типичен герб
6.
демократ
23.12.2018 12:21:51
1
8
НАГЛА ПОСРЕДСТВЕНОСТ, като всеки един врекъл се вэв вярност на тъпият Вожд ! След.вчерашните думи на Президента Радев е ясно, че единственият изход от Диктатурата е ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ ! ДАНО - ама след ИЗБОРА на 40-годишнитеФ 16, ЕДВА ЛИ !
5.
glxglzlgzlgxlgxlgxlgzlgz
23.12.2018 11:40:34
1
6
ТИПИЧЕН ГЕРБЕРАСТ ....НА КОЙТО ....ВСЕ ДРУГИТЕ МУ ВИНОВНИ. ....КАТО СВОЯ ВОЖД КУМУНИСТ ...ТИКВАТА И ЦВЪКИ ЦИОНИСТА. ....
4.
цвета
23.12.2018 11:36:12
0
4
цветаааа аз ще ти вдигам краката на 90 градуса немога на 360 и 720 градуса ,аааааааа мога и 69 да да
3.
.
23.12.2018 11:34:15
0
3
беличка и с яка дупара много и съм й навит ох ох ох цвета караЯнчева- как само секси хард звучи КараЯнчева ох ох ох
2.
do 1
23.12.2018 11:31:52
0
1
не мимиончета а миньончета
1.
слух
23.12.2018 11:30:54
0
3
чух ,че била много злобна в живота и двойно по злобна под завивките хахахаха
ох ох ох цветааааа как обичам злобни мимиончета оххххххх
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Към момента състоянието ѝ е стабилно Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Този проект отваря нови хоризонти пред града Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Спирането на парите на тези, които съществуват само заради собствения си бизнесплан, е спешна политика, а не разказа, че някой взимал голяма заплата, за да може в кръчмата да го псуват, каза той Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията
Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори