Легендарни фигури от родния ъндърграунд арестувани зрелищно в Германия
04 Декември 2018, Вторник, 18:29 ч.
Ненко Стайков-Цъфака-страшилището на Подбалкана в миналото, на 56 г., от Карлово, Васко Киров-Мацката, на 55 г. от село Соколица, Марин Коравия от Соколица, на 39 г. Ваньо Стефанов-Дебелия, на 54 години от Карлово, Фейми Палазов-Феймито, на 42 г. от Карлово, са били арестувани в Германия, пише Блиц, позовавайки се на свои източници.
Петимата са престъпна група, която е вилняла в Германия. Тя е обирала домове, върлувала е в моловете на немската столица и е задигала дрехи, крали са от магазини за авточасти, разбивали са и са коли, вършели са какви ли не престъпления, разкриха разследващи.
Петимата мъже са известни имена от ъгнъдргаунда в миналато с богати крими досиета, но през последните години са се кротнали и не са вършили престъпления на територията на България. Пренесли са се в странство, повечето от тях са рецидивисти, с по няколко престоя в затвора.
Не е ясно дали вече са получили присъди от немските власти и колко години ще лежат в зандана в странство. В миналото имената им в Подбалкана се свързваха с рекети и грабежи, изнасилвания и побоища. От тях трепереха собствениците на ресторанти, защото винаги сътворяваха екшъни и ескалираха скандали, които завършваха с намесата на полицията и прибиране в ареста.
В категории:
Крими
Как да направим перфектния сладкиш: Баница с локум
90-годишен дядо загуби пенсията си, намери я 13-годишно момиче: Развитието ще ви трогне
Оперираха национал на България: Кариерата му може да приключи
Тодор Славков оставил значително наследство за Катерина Славова?
Честа грешка при пране опасна за дрехите
Как да приготвим прост и вкусен омлет - рецепта за начинаещи
Гонзо разкри бъдещето на селекционера Димитров
Коя зодия ще има голям късмет в края на март
Министър Трайков се срещна със специалния пратеник на САЩ за глобална енергийна интеграция
Ученичка сложи край на живота си в Пловдив
МВР ще издава ускорено лични карти и удостоверения за граждани, които искат да гласуват
8 случая на морбили у нас, започва извънредна ваксинация на деца без поставени дози

BRavo