Свидетели: Наркогрупата на Слави Желязков е под Любомир Костадинов-Младежа
Младежа (горе вдясно) като представител на феновете на "Левски" на среща с министъра на спорта Красен Кралев
03 Декември 2018, Понеделник, 15:25 ч.
Автор: ФлагманАдвокатка цитира показания по делото
Групата на Слави Желязков е под Любомир Костадинов-Младежа. Това твърдят свидетели по делото срещу новата наркобанда от Бургас, арестувана миналата седмица.
Младежа е популярно име в столицата като лидер на мощна групировка привърженици на футболния клуб „Левски“, наречена „София Запад“. Той например е бил на среща със спортния министър Красен Кралев в края на 2017 г., както става ясно от снимка, публикувана на сайта на министерството.
Името на Любомир Костадинов обаче изплува и от дела за наркотици.
Както „Флагман“ съобщи, според прокуратурата новата банда за разпространение на дрога в Бургаско се предвожда от Слави Желязков. Той е роден в Бургас, но живее в София. Обвинението твърди, че Желязков транспортирал дрога от столицата към Черноморието.
На делото за мерките за неотклонение наблюдаващата прокурорка не спомена, че над него стои друг играч. Това обаче направи защитата на Слави Желязков, който имаше двама адвокати.
Името на моя подзащитен е посочено само от свидетели с тайна самоличност. Твърдят, че групата на Слави Желязков е под Любомир Костадинов-Младежа, обясни адвокатка пред Специализирания наказателен съд.
Според нея това не се подкрепя от други гласни или веществени доказателства, а наличните били вътрешно противоречиви.
След това адвокатката повтори, че Слави Желязков бил под Любомир Костадинов според свидетели.
Припомняме, че спецсъдът остави в ареста всички седем обвиняеми, за които прокуратурата поиска постоянна мярка „Задържане под стража“.
Петима от тях живеят в Бургас. Соченият за лидер Слави Желязков е роден в Бургас, но пребивава в София. Седмият е от Старозагорско.
Определението на спецсъда може да се обжалва.
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
