Украинският посланик Виталий Москаленко: Само Бог знае дали ще има война в региона (ВИДЕО)
Напрежението ще се повиши заради военната агресия на Русия, заяви посланикът на Украйна в България Виталий Москаленко
29 Ноември 2018, Четвъртък, 04:10 ч.
Крим е окупиран от т.нар. „зелени човечета“, каза дипломатът
Досега войната между Русия и Украйна беше хибридна, но след нападението над наши кораби под руските знамена, имаме открита военна агресия на Москва против страната ни. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ украинският посланик в България Виталий Москаленко.
Напрежението ще се повиши, предупреди той.
„Става въпрос за агресия от страна на Русия срещу три кораба на Украйна. Ранените при военната операция са не трима, както бе съобщено, а шестима души. Тези кораби не са нарушили никакви споразумения. Не са навлезли в териториални води на Руската федерация“, подчерта дипломатът.
„Крим е признат от целия свят като територия на Украйна, а сега полуостровът е окупиран и анексиран. За какви териториални води тогава да говорим?“, попита той.
„Крим е окупиран от т.нар. „зелени човечета“. Руснаците твърдят, че хората са гласували за отделяне, но как може да стане това под дулата на пушките и автоматите?“, добави посланикът на Украйна в България.
„От април над 200 кораба, сред които и български, са спирани и проверявани от два дни до седмица. Това се отразява негативно на икономическото състояние на Източна Украйна“, добави той.
Дипломатът отказа да коментира думите на руския президент Владимир Путин, който изтъкна, че оставал с чувството, че каквото и да поискат властите в Киев, ще го получават, дори и ако им се приискало да имат новородени бебета за закуска.
„Нямам думи. Съгласен съм, че конфликтът е планирана провокация, но не от Украйна, а от страна на Русия. Целта е да се повиши рейтингът на Путин, който падна до ниво от 2014 г.“, заяви Москаленко.
„Само Бог знае дали ще има война в региона. Нас ни разстрелват, бият, раняват моряците ни“ каза още той.
В категории:
Политика
Легендата Стоян Саладинов разказа как са арестували Сретен Йосич
По празниците: Без камиони по магистралите
Намериха над 160 кг хероин в тир с храни, пътуващ за България
Пожарната предупреждава: Не оставяйте зарядни в контакта
Подкаст Флагман.бг: Бляскави сватби, милион рокли и малко пикантни истории – 18 години BRILIANTIN отвътре
Камелия и съпругът ѝ гладуват за физическо и емоционално здраве
Впечатлете гостите по празниците с вкусна шоколадова торта Марс
Парламентът излиза във ваканция до 10 януари, мандат за нов кабинет - след Нова година
Българин почина в арест в САЩ, води се разследване
Ако имам бишкоти вкъщи, задължително правя този десерт
Изкуственият интелект замърсява колкото Ню Йорк за година
Пеевски посрещна посетители в „Музея на сглобката“ в Народното събрание (СНИМКИ)
