×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Петролът поевтиня след споразумението между Ирак и Турция
  • МиГ-29 по тревога: Полша реагира на руски разузнавателни полети
  • Такси вдигат цените на уредите за дома
  • След 29-часово прекъсване: Възстановиха тока в Куба
  • Скандал в хижа „Камен дел” завърши с изстрели
  • Турция отправи остри критики към Гърция, напрежението в Източното Средиземноморие се изостря
  • Зеленски призовава Тръмп и Стармър да се срещнат и да намерят общ език
  • Снаряд падна в близост до иранската атомна централа в Бушехр
  • Разследват смъртта на млада жена в софийска болница
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ревизоро: Не можем да влияем на цените на горивата, но може да махнем акциза (ВИДЕО)


Ревизоро: Не можем да влияем на цените на горивата, но може да махнем акциза (ВИДЕО)
Всичките схеми, които в България съществуваха по времето когато ние се опитвахме да си вземем виза за Европа или за Америка, важат и сега, каза Ревизоро
30 Октомври 2018, Вторник, 13:09 ч.

И за Русия, и за Америка високата цена е изгодна, каза той

Цените на горивата са политика, на която не можем да влияем. Това каза в сутрешния блок на БНТ председателят на Комисията за наблюдение на приходните агенции и борбата със сивата икономика и контрабандата Емил Димитров.
От началото на годината бензинът е поскъпнал с почти 18%, а дизелът с почти 20%. Според Ревизоро дълги години горивото умишлено се е потискало ниско, за да може Русия да страда. И за Русия, и за Америка обаче високата цена е изгодна.
„В България цените и в момента са най-ниските от тези на Балканския полуостров. Това са световни цени и въпреки всичко години наред в България са ниски. Друг е въпросът, че заплатите са ни малки“, коментира депутатът.
Според него, ако искаме цените у нас да станат по-ниски, можем да спрем заплати, пенсии, добавки, надбавки, помощи и да махнем акциза на горивата.
Българският премиер, българското правителство по никакъв начин не може да влияе на международните цени, а нашите цени са последствие от международните, добави той.
Той коментира и спецакцията в Агенцията за българите в чужбина, при която бяха арестувани над 20 души, сред които и председателят й Петър Харалампиев и главният секретар.
"Нищо стара не сме забравили, нищо ново не сме научили. Всичките схеми, които в България съществуваха по времето когато ние се опитвахме да си вземем виза за Европа или за Америка, всъщност важат и сега", каза Ревизоро.
Според него това от миналото когато са давани пари, за да се придвижат по-бързо документите, сега не само то е ползвано, а и на хора, които не са имали право, е давано възможност да станат български граждани и да вземат паспорт за Европа. По негови думи такова нещо много лесно се доказва стига хората в чужбина да се съгласят да сътрудничат на разследващите органи. Става въпрос за подкупи, които вероятно ще бъдат представени под формата на някаква такса.
„В случая е частна история с тия паспорти. Трябва да се прекрати, но пък не трябва въз основа на всичко случило се до момента българите в чужбина, които искат да се чувстват българи, които искат да вземат български паспорт, да бъдат възпрепятствани. Механизмът определено трябва да се смени“, каза още Емил Димитров.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект 18/03/2026, Сряда 16:00 0
Мария АРНАУДОВА Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  18/03/2026, Сряда 14:47 0
3
Коментара по темата
3.
Истинси патриот
05.11.2018 13:26:07
0
0
Публикувано във факти.бг: Димитров е прав. Русия е виновна за вдгането на цените, защото се възползваха от кризата с Иран. Но някои платени патриоти на Велизар Енчев и онези от Възраждане, които не успяха да влязат в парламента, сега организират стачки. Към тях се включват и русофилите от БСП и ДПС. Нещата са толкова прозрачни, но разни платени тролове не искат да го видят.
2.
Боцмана
30.10.2018 17:44:09
0
1
Утре ще си заредя в Лозенград на 1,80 литър дизел....и колата хвърка!А аз си мислех,че тук дето зареждам на ЕКО....слагам уж добро гориво-Тук в БГ горивата са под всякаква критика!
1.
Съфърланд
30.10.2018 11:13:25
0
8
Вярваме ти на 100%, няма мафия, няма картел на горивата и при нас горивата са най-евтините. Супер късметлии сме ние българите. Яко а ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Европа Директно – Бургас, ОИЦ и Регионалният център за социална икономика очертаха пътища за устойчиви проекти, равни възможности и заетост Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“ Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“ След среща с арменския посланик в БТПП бе обсъдена и идея за директна самолетна линия Бургас – Ереван, която да засили бизнеса и туризма Близки на Стамбето ридаят неутешимо: Отиде си момчето с огромно сърце Близки на Стамбето ридаят неутешимо: Отиде си момчето с огромно сърце Няма да те забравим, споменът за теб ще остане завинаги в сърцата ни, казват близките му ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами  ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами  Заподозрените от групата Smishing Triad за заловени в столицата след след покупка на 18 смартфона Всеки четвърти служител на Kaufland е над 10 години в компанията Всеки четвърти служител на Kaufland е над 10 години в компанията Ритейлърът отваря първия си магазин в страната през 2006 г. в Пловдив 10-ата Национална екологична конференция в БДУ събра съмишленици от цялата страна 10-ата Национална екологична конференция в БДУ събра съмишленици от цялата страна Научното събитие се реализира с подкрепата на Община Бургас, Министерството на образованието и науката, Регионалното управление на образованието – Бургас, както и на Студентския съвет към университета Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги  Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги  Модерното превозно средство ще подпомага социалните услуги в общината от 19 март Откриха нов крем, борещ се срещу рак на кожата в ранни изследвания Откриха нов крем, борещ се срещу рак на кожата в ранни изследвания Учени от САЩ отчитат потискане на туморния растеж при лабораторни тестове Гранични полицаи в Бургас откриха 10 мигранти в тайник на микробус край Пода Гранични полицаи в Бургас откриха 10 мигранти в тайник на микробус край Пода Шофьорът е румънски гражданин, а задържаните мъже са афганистанци, тръгнали от Турция преди около седмица Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Окръжната прокуратура в Хасково внесе обвинителен акт срещу 18-годишния Иван Костов, който е обвинен за умишленото убийство на 18-годишната Магдалена 
Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Междувременно Иран обеща отмъщение, докато подготвя погребението на шефа на службите за сигурност Али Лариджани Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Преговорите за мир постоянно се отлагат. Причината е една – войната в Иран, посочи Зеленски Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Двама воайори си говорят:
- Какво ще правим в петък?
- Ще видим…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Тъкмо се помирих с родата и айде пак избори…
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори