×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Стачка затвори Лувъра в Париж
  • Задържаха гръцки кораб със седем тона кокаин
  • Годишната инфлация в България през ноември е била 5,2%
  • Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

И новият пътен министър обещава ремонти на „Царево – Малко Търново” - Петър Кънев не вярва, поднася съболезнования


И новият пътен министър обещава ремонти на „Царево – Малко Търново” - Петър Кънев не вярва, поднася съболезнования
Обезлюдяването на Странджа е фантастично, въпросът е геополитически, обяви Петър Кънев
19 Октомври 2018, Петък, 12:19 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов

Другата седмица започва полагане на биндер на 57-километровия участък, догодина ще бъде изпълнена основна реконструкция, заяви Петя Аврамова


Другата седмица започва полагане на биндер на пътя „Царево – Малко Търново” с цел извършване на неосновен ремонт на 57-километровия участък. А догодина ще бъде изпълнен основен ремонт на отсечката. Това заяви новият регионален министър Петя Аврамова. Тя отговори на въпрос на депутата от „БСП за България” Петър Кънев.

„Г-жо министър, искам първо да Ви поздравя и да Ви поднеса съболезнованията, защото поехте едно изключително тежко министерство. Това ще го чувствате непрекъснато отсега нататък”, предупреди Кънев, преди да зададе въпроса си.

Той обясни, че няколко пъти е питал предшествениците на Петя Аврамова за лошото експлоатационно състояние на пътя „Царево – Малко Търново”. За съжаление, обаче, не били предприети сериозни мерки.
Доскорошният регионален министър Николай Нанков обещал отсечката да е в програмата  за ремонти за 2018 г.

Преди година  Нанков обяснил, че основна реконструкция на пътя не била правена от 40 години; че трайно подобрение може да се постигне само с пълна рехабилитация, а не с текущ ремонт и поддръжка; че индикативната стойност от почти 20 млн. лева за основен ремонт е реалистична; както и че през 2017 г. участъкът е бил включен в програмата и че най-накрая, в рамките на 2018 г., ще започне реализацията.

„Вие сте четвъртият министър, на който задавам този въпрос последните пет години. Какво правим оттук нататък”, попита Петър Кънев.

Петя Аврамова отговори, че пътната безопасност е най-важният приоритет на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) и на Агенция „Пътна инфраструктура” (АПИ). Затова ведомството имало грижи и за този участък. До цялостната рехабилитация щели да предприемат реални действия за осигуряване на безопасността.
Аврамова добави, че пътят е включен в програмата на АПИ за проектиране за 2018 г.

„Към момента се подготвя документация за обществена поръчка с предмет изработване на технически проекти за основен ремонт на пътни обекти по четири обособени позиции”, каза министърката.
Първата позиция касае именно 57-те километра от пътя „Царево - Малко Търново”
, стана ясно от думите на Петя Аврамова.

„Предвижда се до края на 2018 г. да бъде обявена обществена поръчка, да бъде избран изпълнител. След изготвяне на проекта - той да мине съответните съгласувателни процедури в максимално кратки срокове и след приемането, одобрението на техническия проект да се пристъпи към процедура, открита процедура за избор на изпълнител за основния ремонт на участък II – 99, но в участъка от Бургас до Царево”, заяви регионалната министърка.

Важно обаче било да информира следното: „Агенция „Пътна инфраструктура” е възложила и от другата седмица започва ремонт на пътя, който ще бъде неосновен ремонт, но ще има цялостно полагане, по цялата дължина на трасето на биндер. Така че целият участък ще бъде асфалтиран преди основния ремонт, за който ще има изготвен технически проект и който ще бъде изпълнен след избор на изпълнител 2019-а година.”

Реакцията на Петър Кънев обаче не бе особено възторжена: „Г-жо министър, звучите много оптимистично. Общо взето това, което чухме от Вас, е пълно „копи-пейст” на министър Нанков, на министър Лиляна Павлова и преди това.  Още повече – хора, които разбират от строителство, разбират, че по-рано от две до три години ние няма да имаме основен ремонт на пътя. Както виждате отговора на предишния министър, преди Вас - казва, че с текущи ремонти това трудно може да се оправи.”

Кънев обясни, че вече не знаел как да мотивира министерството и отговорните фактори, че този участък и Странджа са изключително важни за България.

„И миналия път, преди година, си разреших да разкажа какво чудо е Странджа планина и как се налага по много природни и исторически причини там действително да се отдели един сериозен ресурс. Но не знам и вече как да подходим към поредния министър и към поредното обещание. Знаете, че преди около месец стана едно сериозно събитие и едно голямо свличане на другия път – пътя между Бургас и КПП „Малко Търново”. Тогава малко на шега Вашият кмет на Малко Търново обяви, че единственият път оттук нататък е община Малко Търново да направи един референдум и да премине към Турция. Сега аз разбирам, че това е една шега, но виждате, че на хората вече им е дошло до гуша и не знаят накъде”, обясни бургаският народен представител.

Той коментира още: „Знаете, че за този регион има два пътя – единият е „Царево – Малко Търново”, другият е „Бургас – Малко Търново”. Обезлюдяването на Странджа планина е фантастично. Въпросът даже не бих казал, че е транспортен, той не е регионален – въпросът е политически, въпросът е геополитически в светлината на последните събития в региона. И  аз още един път Ви моля. Разбирам последното Ви обещание, че започват кърпежи, започват укрепвания, започва нещо дребно – дали ще е за 50 или 100 хиляди лева, не е толкова важно. Важното е, че четвърта година задаваме един и същи въпрос. Този път е важен за региона, този път е важен за България, разберете го! Благодаря Ви още един път и разчитам, че този път Вашето обещание ще бъде изпълнено.”

Петя Аврамова обаче отхвърли твърдението, че ще се правят дребни кърпежи.
„Г-н Кънев, няма да се закърпват единични дупки по трасето. Това само исках да уточня. Няма да има кърпежи, няма да се закърпват единични дупки, а от другата седмица започва цялостно полагане на биндер по цялото трасе като превантивен ремонт преди процедурите и преди стартиране на основен ремонт на цялото трасе”
, заключи регионалната министърка.



Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница 15/12/2025, Понеделник 16:00 2
Мария АРНАУДОВА Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. 15/12/2025, Понеделник 15:50 0
Флагман.БГ Любимец на жените празнува днес Любимец на жените празнува днес 15/12/2025, Понеделник 15:20 0
Мария АРНАУДОВА Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него 15/12/2025, Понеделник 15:00 0
4
Коментара по темата
4.
ВЪПРОС
09.11.2018 10:54:37
0
1
КАКВО СТАНА С ОБХОДНИЯ ПЪТ НА ПОМОРИЕ ???
3.
Кой
19.10.2018 21:06:45
3
0
е Петър Кънев???
2.
*********
19.10.2018 16:13:00
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
Въпрос
19.10.2018 15:29:47
0
4
А "недоволните" депутати на ГЕРБ защо мълчат! Нали бяха много загрижени преди десетина дни, като обикаляха региона?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално 35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода 35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода Щиглеци, канарчета и зеленики спасени при акция в Пловдив Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България Олимпийският шампион подкрепи новото ръководство на федерацията и предупреди за риск от нови обжалвания Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори Тя се представя за 17-годишната танцьорка, за да разкрие схемата "В търсене на Коледа“ - танцът ще е приказка на сцената на НХК в Бургас "В търсене на Коледа“ - танцът ще е приказка на сцената на НХК в Бургас На 17 декември от 19,30 часа публиката ще открие топлина, вяра и чудо Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница На този етап се проверяват всички възможни версии, каза говорителят на прокуратурата  Първият щанд „Магазин за хората“ отвори и подбива цените на големите вериги Първият щанд „Магазин за хората“ отвори и подбива цените на големите вериги Държавната инициатива стартира пилотно в обекти на КООП в Пловдивска област с над 45 основни продукта и надценка до 10% Седем обвинени за организирана престъпна група, сред тях началник на столично РПУ Седем обвинени за организирана престъпна група, сред тях началник на столично РПУ ГДБОП и „Вътрешна сигурност“ с мащабна акция в София и Ловеч, разследването продължава   Слави Трифонов атакува „Маркет линкс“: Или са некадърници, или манипулират Слави Трифонов атакува „Маркет линкс“: Или са некадърници, или манипулират Лидерът на ИТН обвини социологическата агенция в некадърност или манипулация и припомни как партията е надскачала прогнозите на предишни избори Алекс Раева разказа как лъжата ѝ помогнала да оцелее в детството Алекс Раева разказа как лъжата ѝ помогнала да оцелее в детството Забавни истории за порастването без филтър
Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Бившите съпрузи загърбиха миналото и се събраха в името на изкуството и сина си Роко Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Възрастта, икономиката и умората от властта превръщат президентската надпревара в огледален образ На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия Създателят на Мики Маус и Дисниленд остава най-награждаваният човек в историята на киното ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи Новите автомобили да съдържат поне 25% рециклирана пластмаса, което ще увеличи производствените разходи и цените Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Първите стоманобетонни бункери се монтират в югоизточната част на страната,  до края на 2025 г. се планира изграждането на общо 28 от общо 600 съоръжения Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Плавателният съд е тръгнал от Солун за Латинска Америка, операцията е проведена със съдействието на САЩ и Франция Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Силни гръмотевични бури удариха провинция Сафи, десетки домове са под вода, има ранени Поредна руска тенисистка смени гражданството си Поредна руска тенисистка смени гражданството си Полина Кудерметова ще играе за Узбекистан Найджъл Фараж ще съкрати 68 000 държавни служители, у нас темата продължава да е табу Найджъл Фараж ще съкрати 68 000 държавни служители, у нас темата продължава да е табу Той предлага система, в която заслугите, резултатите и ефективността ще имат значение 
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори