2 г. затвор за мъжа, запалил и препикал трикольора
27 Септември 2018, Четвъртък, 20:23 ч.
Поругаването било протест срещу съдебната система
Две години лишаване от свобода за оскверняване на националния флаг и хулиганство наложи на Михаил Михайлов Специализираният наказателен съд, съобщиха от прокуратурата.
През юни месец мъжът публикува в социалните мрежи клип, в който се вижда как недалеч от столичната Съдебна палата самият той пали национален трибагреник, после го хвърля на земята и уринира върху него, пише днес.бг
В разпространеното видео той обясни, че поругаването на флага е знак на протест срещу съдебната система у нас.
Няколко часа по-късно мъжът бе задържан и обвинен.
Резултатите от насрочената по делото съдебно-психиатрична експертиза показаха, че Михайлов не страда от психично заболяване и може да отговаря за деянията си.
Съдът прие представените от прокуратурата доказателства и го призна за виновен. Присъдата му не е окончателна и може да бъде обжалвана пред Апелативния специализиран наказателен съд.
В категории:
Темида
Китайска компания за електрически автобуси навлиза на българския пазар
Българинът промени предпочитанията си, вече иска голяма тераса, а не усвоени площи към стаите
Йотова започна консултации за служебен премиер с ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ
Змията, кучето и още 4 зодии ще имат много шансове за реализация на 4 февруари
Инвалидните пенсии изпревариха тези за стаж и възраст по данни на НОИ
Зъболекари на съд след изваждане на 11 здрави зъба на пациентка
Екшън в мазе в бургаския ж.к. "Зорница"
17-годишна бургазлийка пострада при зрелищна катастрофа
Усложнена пътна обстановка на 3 февруари
Банките спечелиха над 3,6 млрд. лева от комисионни и лихви
Ужасът на "Петрохан" - полицията подозира и ритуално самоубийство
Симеоновден през зимата: Какви поверия следват българите на 3 февруари
