Невероятен празник за бургазлии! Над 120 елитни коне ще се борят за приза на националния турнира Купа „БУРГАС” 2018 г.
15 Август 2018, Сряда, 10:30 ч.
Автор: Моника ИЛИЕВА, снимка: авторътОткриването е този петък от 18:30 ч. на Парк Езеро, входът е свободен
Над 120 елитни коне от най-утвърдените клубове в страната ще участват в тазгодишния Осми национален турнир по конен спорт Купа „БУРГАС” 2018 г. Той ще се проведе на 17 и 18 август на базата парк "Езеро" в морския град. Това бе обявено по време на днешната пресконференция, в която взеха участие генералният секретар на Българската федерация по конен спорт Теодор Шейтанов, Христо Георгиев от Клуб по конен спорт "Кан Аспарух" и Веселина Деведжиева, началник отдел „Спорт превенции и младежки дейности” в Община Бургас.„Тази година програмата ще започне от 09:00 ч. с паркури за най-малките. В 10:00 ч. ще бъде дадено начало на състезанието за петгодишни и по-възрастни коне. Първата част на основния турнир е предвидена за 17:00 ч. в петък. В нея ще вземат участие 50 състезатели. Официалното откриване на турнира ще бъде малко по-късно от 18:30 ч. Каним бургазлии и гостите на града да присъстват на откриването. То ще бъде изключително атрактивно”, заяви Теодор Шейтанов.
Бургас ще бъде представен от 3 клуба, а общо 24 ще премерят сили в турнира. Сред тях е най-добрият в момента млад кон Касай с ездач Пламен Радославов. "Касай скача изключително силно и атрактивно. Този кон има бъдеще. Сияна Базотева ще участва в Бургас като част от националния ни отбор за юноши по конен спорт", допълни Шейтанов.
Наградният фонд от 16 хил. лв. е осигурен от Община Бургас, която е основен спомоществовател на спортното събитие. Това обяви шефката на спорта в Бургас Веселина Деведжиева. Допълнителните награди са предоставени от фирма „Джи Пи Груп”.
Входът за посетители е безплатен. Осигурени са и допълнителни трибуни за ценителите на конния спорт.
В категории:
Бургас
Как да освежите възглавниците и матраците си с лесни трикове
Късметът се усмихва на тази зодия през май 2026
Габриел Вълков: Лявото се променя, а с него и ние
Рецепта за вкусни палачинки с крем и орехи
70-годишен с рекорд във футбола
Как да разпознаете силните и слабите страни на всяка зодия?
Традиционна българска мусака по рецепта от баба
България с инициатива за Вертикалния газов коридор
Кошмар за Гришо във Франция
Естествена перспектива на живота - изкуството на бавното живеене
Разкриха печатница за фалшиви евро в столицата, двама са арестувани
Защо бърнаутът се превръща в норма: Всеки втори българин работи под силен стрес

Ние сме рибари дето нямат мегдан да се тюхкат и трябва да бачкат, а не да гледат накъде е обърнато знамето за да му хванат сянката.
А състезанията с коне са си супер, по света на такова място няма да спрат.