Президентът отрече договорът с фирмата, свързана с Митьо Очите, да е бил сключен по време на служебния кабинет
12 Август 2018, Неделя, 18:24 ч.
Източник: БНРПрезидентът Румен Радев смята, че се провежда кампания, която се опитва, по думите му, "да пришие" Димитър Желязков-Митьо Очите на последното служебно правителство.
Държавният глава отхвърли обвиненията, че по време на назначения от него в началото на миналата година служебен кабинет, митниците са сключили договор с фирма, свързана с Желязков:
“Тук се преви внушение, че служебното правителство само няколко дни след като встъпва в длъжност сключва този договор, но на практика назначените от ГЕРБ чиновници в митниците, които служебното правителство остави непокътнати, те лично подписват договора по времето на кабинета "Борисов"-2". Вие помните какъв вой се надигна, че служебното правителство освобождава високопоставени чиновници, а сега излиза, че единственият грях на служебното правителство е, че ги е оставило всички останали. Извода е ясен, следващият път - всички вън“, поясни Румен Радев.
Президентът отрече информациите, че предизборната му кампания е била спонсорирана и от арестувания бургаски общински съветник Бенчо Бенчев. Това показали и отчетите от сметната палата.
Коментарите държавният глава направи във Варна, където участва в празника на Военноморските сили.
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво
Това е най-продаваната кола в България
06/05/2026, Сряда 21:41
1
Три зодии започват своя най-благословен период
Греховно ли е агнешкото на Гергьовден?
06/05/2026, Сряда 21:00
1
Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус
Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова
Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия"
Невидимите реки в небето, които давят Европа
Край на хубавото време, студът се завръща
София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня"
Откриха издирваната Кремена - мъртва е!
Турски учени предупредиха, че Черно море ще се затопли сериозно. Какво означава това?
