×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ударно! Липсват над 200 бона от взривения банкомат на ДСК


07 Юли 2018, Събота, 15:27 ч.

Подозират бандата, взривила банкомата в Люлин преди 2 дни

Над 200 хиляди лева са откраднати от взривения банкомат на клон на ДСК в пловдивския жилищен район Тракия, твърди TrafficNews.bg

Удареният обект е един от най-новите клонове на банката в града. Самият банкомат е вътрешно разположен в сградата и е с контролиран достъп, който се осъществява чрез карта. Най-вероятно именно така са влезли извършителите на взрива и обира. 

Заложеният експлозив е бил вътре в помещението, за да може да разбие финансовия апарат. Вследствие на това материалните щети са огромни - целият клон е почи унижощен. Няма обаче засегнати автомобили или други обекти в близост. Нямало е и минувачи заради ранния час от денонощието.

Разследващите полицаи са открили на мястото на инцидента празни касети. Извършени са проверки с каква сума е бил захранен банкоматът и какви трансфери са правени до момента, за да се уточни наличността. По първоначална информация отчетените разлики възлизат на над 200 хиляди лева.

Все още няма яснота чие дело е взривът, който събуди тракийци в 4 и половина рано тази сутрин. Според една от очевидките е имало черна кола, паркирала пред банката, която е потеглила секунди преди полицията да пристигне.

От сутринта районът е обсаден с полиция и специалисти правиха огледи на мястото на произшествието с часове. Събират се всички видеозаписи от камери в района и се призовават всички, видели нещо през нощта, да сигнализират в полицията.

Запознати оприличиха взрива с този в София, извършен по аналогичен начин само преди два дни. Припомняме, че терминалното устройство, стоящо пред голям хипермаркет в столичния квартал "Люлин", бе взривено около 4 часа сутринта.

Според първоначалната информация извършителите са използвали бутилки със сгъстен въздух или газ.

От МВР разпространиха информация, че по случая се издирват двама души, които след престъплението са се оттеглили с лек автомобил. Информация за развоя по тяхното издирване все още няма.

Заради сходния криминален почерк, запознати твърдят, че възможността да става дума за една и съща банда е твърде висока.

В категории: Крими


1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор 05/05/2026, Вторник 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини 05/05/2026, Вторник 21:20 1
1
Коментара по темата
1.
По ТВ друго казаха
07.07.2018 16:29:22
1
2
Нали уж нямаше липси?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Млади виртуози от България и Турция блеснаха на сцената на читалище „Заря“ в Хасково с фестивала „СОЛиСиМи“ Млади виртуози от България и Турция блеснаха на сцената на читалище „Заря“ в Хасково с фестивала „СОЛиСиМи“ „СОЛиСиМи“ се утвърждава като платформа, която дава шанс на млади класически музиканти да работят с професионалисти и да натрупат опит на голяма сцена Хороскоп за 6 май 2026: Стрелецът да избягва риска, а Везните да подбират внимателно контактите си Хороскоп за 6 май 2026: Стрелецът да избягва риска, а Везните да подбират внимателно контактите си Денят изисква осъзнатост и емоционална зрялост Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Теренът се разпада на отделни блокове, между които се просмуква вода, която от своя страна допринася за допълнителната им нестабилност и повторно активизиране Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини Махат захарта Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Българските деца от първи до четвърти клас нямат елементарни навици, които са загубени по пътя от първи до седми клас, смята Диян Стаматов  В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете В Гърция забраняват на непълнолетни да използват тротинетки след смъртта на дете 13-годишно момче загина след челен сблъсък с автомобил  Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Стоян Колев арестуван, защото събрал голяма агитка, за да бие фитнес инфлуенсър (ВИДЕО) Той атакува вербално полицаите, в един момент дори брутално се гаври с тях 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто 4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто Те ще вземат категорични решения Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите Мис Плеймейт почти по нищо не прилича на тийнейджърското си аз Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев Заседанието е насрочено на 30 юни
Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол Избраният изпълнител ще трябва да изготви технически проект и ПУП за обекта и да реализира строителството на трасето. Новият участък трябва да бъде проектиран за градски условия и скорост до 50 км/ч Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Плавателният съд е собственост на милиардера Джеф Безос Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теди заменя волейболната зала с футболния терен, за да се присъедини към каузата на Стилиян Петров Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран Иран току-що допусна голяма грешка, най-голямата грешка в своята история, каза Доналд Тръмп Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Мярката цели да ограничи достъпа на непълнолетните до тютюневи изделия и да намали употребата им цялостно Мощна експлозия във фабрика за фойерверки Мощна експлозия във фабрика за фойерверки 21 жертви и над 60 ранени при инцидента
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори