Симеонов за рестарта на случая „Цонков”: Това е рутинна операция, няма проблем, само да не ходят в Турция
15 Юни 2018, Петък, 18:01 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовБългарските граничари винаги могат да разчитат на моята подкрепа, казва вицепремиерът
Българските граничари винаги могат да разчитат на моята подкрепа. Това обяви пред „Флагман” вицепремиерът Валери Симеонов.
Потърсихме го за коментар на поредния рестарт на сагата с експолицая Михаил Цонков и колегите му Николай Петков, Живко Петков и Николай Костов.
Припомняме, че случаят е от 2008 г., когато Цонков простреля смъртоносно турски бракониер, нарушил морската ни граница. За българската и европейската правосъдна система казусът отдавна е приключил. Турция обаче продължава да изпраща призовки на четиримата българи, свързани с инцидента.
Валери Симеонов изглежда научи по телефона от „Флагман” за новото развитие на случая, тъй като попита: „Какво е станало?”
Той обаче не е притеснен: „Те няма да ходят в Турция. Това си е рутинна съдебна операция. Те просто няма да ходят.”
По повод искането на граничарите за защита от държавата Симеонов каза: „Каква по-голяма защита от държавата да има? Винаги могат да разчитат и на мен, и нас като цяло, и на телевизия „Скат”.”
Вицепремиерът припомни, че отговорните съдебни органи у нас вече са отхвърлили искането на турската страна за екстрадиране на четиримата българи.
По отношение на турския съд той каза лаконично: „Нищо няма да направят. Просто хората не трябва да пътуват към Турция, това е.”
Припомняме, че Валери Симеонов и телевизия "Скат" приеха каузата за защита на Михаил Цонков веднага след трагичния инцидент през 2008 г.
„Флагман” потърси и Върховната касационна прокуратура. Към момента обаче оттам не дават коментар по новото развитие на случая.
Бързи кашкавалки без втасване – пухкави, ароматни и готови за 30 минути
Blossom Gardens – нов живот сред зелените хълмове и тишина, само на минути от Бургас
12 години след инцидента: Обнадеждаващи вести за Михаел Шумахер
Обилен снеговалеж парализира това място в България
Маскирани нахлуха в злато от ателие, ограбиха каквото има
18-годишен ученик, който се самоуби имал и проблеми в семейството
Илияна Йотова започва консултациите за служебно правителство, изборът й изглежда предрешен
Разбиха ОПГ за продажба на вейпове, съдържащи наркотици
Кирил Петков няма да е в листите на "Продължаваме Промяната"
Започва прием на заявления за преференциално паркиране в кв. „Свобода“ в Поморие
Гръцки националисти скочиха срещу българи, които купуват имоти в държавата им
Мариновайте чери домати, маслини и червен лук - ефектна вкусотия за всеки ден
