Адвокатът на Михаил Цонков за обвиненията от Тежкия наказателен съд в Турция: Силно съм озадачен!
Росен Кожухаров поиска малко време, за да се запознае с документацията по случая и законите в Турция
Ключови думи:
Михаил Цонков, Росен Кожухаров, адвокат, граничен полицай, обвинения, екстрадиране, Турция, дело, процес, Тежък наказателен съд, обвинителен акт, герой, почетен гражданин, бракониери, Бургас, Флагман
08 Февруари 2017, Четвъртък, 01:27 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: 24 часаДелото срещу него в България отдавна приключи, каза за Флагман.бг бургаският адвокат
Адвокат Росен Кожухаров обяви пред Флагман.бг, че е изненадан от развръзката по случая с бившия граничен полицай Михаил Цонков.Както Флагман.бг пръв съобщи, Цонков се яви днес в Бургаския окръжен съд, където получи призовка за случай от преди 9 години, когато при сблъсък с турски бракониери на калкан, нарушили морската ни граница, от служебното оръжие на граничния полицай е произведен изстрел, причинил смъртта на единия от рибарите. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
„Много съм озадачен. Вие знаете, че в България срещу Михаил Цонков беше водено дело доста дълго време. Не знам дали вече не минаха десетина години от тогава. Делото беше прекратено, имаше обжалване и Военният апелативен съд потвърди прекратяването. Докато не видя съдебните книжа, се въздържам от коментар. Не знам всичко това по силата на кой закон ще се прави. Не мога да знам какво се случва в Турция и какво е законодателството им, т. е. в момента не мога да ви отговоря принципно. Искам първо да се ориентирам в нещата”, заяви адвокат Кожухаров.
Той защитаваше Михаил Цонков и по време на близо 2-годишната му битка с българското правосъдие. Сега почетният гражданин на Бургас трябва да се яви в края на март в Районния съд, където ще му бъде връчен обвинителен акт.
Срещу Цонков и колегите му са повдигнати общо 4 обвинения от страна на Тежкия наказателен съд в Къркларели. Ако бургазлията не се яви на първото заседание, Турция може да поиска екстрадирането му, защото между двете държави има подписана спогодба.
Право на българския съд е да реши дали ще допусне екстрадирането на Цонков. Това може да се случи, само ако от турска страна гарантират справедлив процес и най-важното: докажат, че имат основания да съдят Цонков. Предвид топлите дипломатически връзки между България и Турция и инструмента, който държи Реджеп Ердоган в ръцете си – милионите мигранти, които всеки момент може да пусне към българската граница, няма да е изненада, ако мекушавите български власти жертват достойния българин Михаил Цонков. Те обаче трябва да знаят, че случи ли се това, ще избухне въстание!
В категории:
Темида
Шампион и грегар: Как "Погацар" стана най-великият помагач в спорта
20-годишен пиян зад волана превърна паркинг в лунапарк с "блъскащи се колички"
Мъж се пребори с акула в плитчините на океана и спаси годеницата си
Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари
Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино
Нелепа трагедия отне живота на 35-годишна майка и бизнес дама
Шампион по силов трибой се удави в Майорка, в последния си миг геройски спаси любимата си
Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest
София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения
Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева

09.02.2017 14:27:26
Велика песничка! От моето детство!
Адвокате, Господ те изпраща и за тебе.
Само делото да е висящо, и присъдата да е условна.
Адвокате, адвокате хич не ми се влиза във пандиза.
Обещавам да не те бия...Много.
Турците да го духат и до там.