Израел убива палестинци, защото нямало места в затворите
17 Май 2018, Четвъртък, 20:54 ч.
Източник: ФактиИзявлението беше подложено на остри критики
Представителка на израелското правителство направи шокиращо изказване за клането на палестинци в ивицата Газа. Десетки палестинци, сред които жени и деца, бяха убити от израелските сили на реда. Протестът бе заради преместването на американското посолство в Ерусалим.Говорителката на израелското външно министерство Михал Мааян беше попитана от журналист на RTE защо израелските войници убиват палестински граждани. Тя отговори, че Израел „не може да вкара всички тези хора в затвора“, предаде „Дейли Сабах".
Изказването й веднага предизвика вълна от възмущение в социалните мрежи. Международната общност разкритикува Израел заради жертвите в ивицата Газа. Районът от десетилетия е размирна зона, но напрежението ескалира до червено след преместването на посолството.
С преместването на посолството си Съединените американски щати признаха Ерусалим за столица на Израел. Доналд Тръмп стана първият американски президент, взел това решение.
В категории:
Власт
Това е най-добрият вид чай за контрол на кръвната захар
Ако нищо не ви върви в живота, направете тези 3 неща
Азис отвърна на критиките: Глупави са тези, които не вярват, че съм се оженил
„Блокада на пътя на смъртта“: Спират движението край Телиш в памет на Сияна и всички жертви
Пак отписват Джокович в Мелбърн
Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница
Джокович със смайващи думи към Синер
Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство?
Цената на цигарите скача
Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск
Полезни храни против остеопороза
Младите мъже "полудяха" по пластичните операции
