×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жестока драма! Близките на възрастната Димка я зарязаха в болницата след операция, плашат лекарите с адвокат (СНИМКИ)


Жестока драма! Близките на възрастната Димка я зарязаха в болницата след операция, плашат лекарите с адвокат (СНИМКИ)
Студено ми е, нямам дрехи и съм гладна, изплака женицата
14 Май 2018, Понеделник, 15:50 ч.
Автор: Моника ИЛИЕВА, снимки: авторът

След намесата на Флагман.БГ, един от синовете на бургазлийката все пак обещава, че ще се погрижи за болната си майка



70-годишната Димка Костадинова е изоставена след претърпяна операция от близките си в УМБАЛ Бургас. Това съобщиха за Флагман.БГ от ортопедичното отделение на болницата. Възрастната бургазлийка е постъпила на 3-и май в лечебното заведение с диагноза счупване на лява бедрена кост, а два дни по-късно е оперирана успешно.

„От миналата седмица се опитваме да влезем във връзка с близките на пациентката, но без резултат. Тя има трима синове, които използват интересната тактика другият брат, другата снаха. Днес аз лично разговарях с най-малкия син, но той се оказа в Италия. Каза ми, че няма време да се занимава с мен и ако искам ще ми даде телефонния номер на адвоката си”, обясни д-р Иван Зайков, зам.-шеф на отделението.

От думите на д-р Зайков става ясно, че синовете на бургазлийката демонстрират абсолютна неангажираност. Към момента те не проявяват адекватна грижа и съпричастност към състоянието на майка си. 

„Студено ми е, нямам дрехи и съм гладна. Имам трима синове, снахи и внуци”,  изплака възрастната Димка при посещение на репортер на Флагман.бг в УМБАЛ Бургас.



Случаи като този на Димка Костадинова не са чести в лечебното заведение. Това е първият за настоящата година.

„Случва се, но винаги има някаква социална история, драма. Тук няма такъв момент. Пациентката е в задоволително състояние.  Счупването ще зарасне, но трябва някой да я гледа. Това няма как да го осигурим в болницата.  От пациентката се интересуват социални домове, които искат заплащане”, обясни д-р Зайков.

Флагман.БГ издири сина  на Димка Костадинова, който потвърди, че се намира в Италия. Той пое ангажимент да се погрижи за майка си, като я прибере от болницата най-късно до 16-и май и положи грижи за стабилизиране на здравословното и състоянието.

Флагман.БГ ще продължи да следи случая.

В категории: Лична драма


Моника ИЛИЕВА Автор
Моника ИЛИЕВА
29
Коментара
29
Коментара по темата
29.
гост
29.05.2018 15:46:04
0
1
какво стана нали щяхте да следине случая, минаха повече от десет дни аткакто уж малкия син щеше да я гледа.каква е съдбата на жената?когато казвате , че ще следите случая - направете го.
28.
до 27
23.05.2018 15:59:12
0
0
разбирам човещината във Вас, жалко е за старите хора, които няма кой да погледне, но и №26 е прав. когато са здрави и прави , и си мислят че ще векуват на тази земя тогава са много силни на думи, на обиди....и когато паднат, започват да реват. Така че....в тази история има много мъка, много неизказано, много болка. И две поговорки, с които се казва всичко: Бай, бабо, да не ме стига! и Каквото си надробил, това ще сърбаш!
27.
До 26
16.05.2018 19:11:33
0
0
мръсници не мръсници,каквито и ще да са неможе да се остави така по този начин една възрастна и неспособна да се грижи за себе си жена...поне храна да и се беше усигорило...мога да дам пример ,че другата ми баба е ужасна и изобщо не заслужаваше да и се помогне когато беше паднала и тя на легло,но въпреки всичко отидох,защото някога и тя е правила добро поне за малко...тая песен която ти я пееш в момента аз съм я пяла вече няколко пъти ;) но както и да е всеки си знае,но тази постъпка за мен е жестокост към една старица,която няма кой да я погледне или поне храна да и занесе...но всичко се връща рано или късно...Господ най добре гледа кой е прав и кой е крив и всеки си получава заслуженото,защото днеска може да е тя но след 20 години недай си Боже може и да е някой от това семейство...
26.
do anonimna
16.05.2018 16:15:44
0
1
Госпожо иди говори с леля ми и баба ми да видиш какви мръсници са после друга песен ще пееш
25.
Анонимна
15.05.2018 19:40:34
1
3
Като гледам на някои хора ограничената мисъл и пак стигам до същия извод,защо България е толкова зле.Когато дядо ми,Бог да го прости,беше болен и опериран в същата болница всички ходихме на работа,всички имахме ангажименти,но винаги и всеки божи ден имаше човек от нас при него,който му осигуряваше всичко необходимо и се грижеше за него.За пари да не говорим,защото и ние не сме заможно семейство,но като се обединим и се държим всичко е възможно.Тези коментари,че можело да нямат финансова възможност или работели и имали ангажименти са пълни оправдания и са излишни!За мен това не е семейство не са близки хора,това са ограничени хора които чакат само жената да издъхне и всеки да си вземе дяла.Незнам с какви думи да продължа още,но аз се разплаках за тази женичка и ако си бях в България точно сега щях да отида лично поне храна да и занеса.Вече напълно съм се убедила в това ,че чуждия човек повече ще помогне от колкото собственото ти семейство!
24.
Кръстина Иванова
15.05.2018 15:10:40
5
2
Аве я млъквайте вие като незнаете нищо нито историята нито нищо недейте да коментирате има си причана защо да я оставят ай вие гледайте болна жена ,айде вие се грижете за болна майка вие си гледайте вашият живот а не да коментирате чуждите животи
23.
Мнение
15.05.2018 09:33:39
3
7
Проблемът е, че държавата трябва на 100% да осигури лечението на здравноосигурения пациент. Ние плащаме 100% от здравната си вноска, а не 20% или 60%. Каквато вноска определи държавата, ние си я плащаме.
Обикновено причините за подобно поведение най-вероятно са финансови, защото роднините ще трябва да плащат на мед. сестра в болницата, която да се грижи за майка им или някой да дежури 24 часа в болницата, което е пълен абсурд - можеш да внесеш инфекция в реанимация. Така, че причините, за да зарежат майка си може би са изцяло финансови - нямаш възможност да плащаш по 800 лева месечно на сестра, а и не можеш да си напуснеш работата - какво правиш в този случай?
Не е хубаво да зарежеш близък, но може да нямаш друга възможност.
Всеки си знае за себе си какво му е в душата.
22.
Една
15.05.2018 08:27:11
0
9
Тази жена ви е дала живот! Това ли заслужава тя?
21.
До 15
15.05.2018 07:30:36
0
4
Конкурса за простотия явно ти си го спечелил. Жената е оперирана и като дойде време за изписване няма кой да я прибере, нито пък да я гледа у дома. Толкова ли ти е трудно, че не можеш да го схванеш? Какво общо има болницата и за какво чакане говориш? Лекарите са си свършили работата, операцията е извършена и жената трябва да си иде у дома.
20.
Гост
15.05.2018 07:01:35
7
6
Ако беше нормална майка нямаше да я оставят.Ако е като моята си го заслужава.
19.
От #3 до останалите тъпаци
15.05.2018 06:27:00
1
4
Стига с тез пари бе тъпанари,човещина липсва,човещина. Ще дойде ден и вас да ви зарежат така,споко
18.
Тофор
14.05.2018 22:44:09
0
0
Майка
17.
Тодор
14.05.2018 22:42:34
0
0
Майка
16.
д-р зъбова
14.05.2018 22:24:52
4
3
от кога д-р Зайков е зам шеф на отделението - такав длъжност няма
15.
конкурс за простотия
14.05.2018 22:01:36
10
9
адвоката какво е? плашило ли? прости сте. а синовете и явно не са чели "Пази боже сляпо да прогледа". Лекарите станаха търгаши и вече персонално се занимават с рекет явно и по телефона. Защо не се обадиха на държавните институции и да и назначат асистент? Или защото знаят че докато това стане, жената ще умре по същият начин по който убиха жена чакаща за сърдечна клапа?
14.
Лукойл
14.05.2018 21:59:29
1
6
До 9: Да ти е*а майката както се казава :)
13.
Син
14.05.2018 21:58:25
0
14
До номер 3-Жената въпреки всичко се отглежда добре в болницата без да получава пари за това,слабоумнико!А ти какво си направил без пари?
12.
М.Марковски
14.05.2018 21:49:32
4
10
Дами от Флагман,считам,че надскачате компетенцията на доброто журналистическо писане,което води до много дела във Ваша загуба.Спрете се,човешката неволя не можи Ви изхрани.
11.
Приморско до номер 9
14.05.2018 21:42:09
1
10
Ти адекватен ли си въобще? Прочел ли си какво си писал?
10.
МАЙКА
14.05.2018 21:23:07
1
36
СТАРИТЕ ХОРА СА ГО КАЗАЛИ....ЕДНА МАЙКА МОЖЕ ДА ГЛЕДА ДЕСЕТ ДЕЦА А ДЕСЕТ ДЕЦА НЕМОГАТ ДА ГЛЕДАТ ЕДНА МАЙКА.....СРАМ ЗА СИНОВЕТЕ Й
9.
Истината
14.05.2018 21:05:54
11
6
По леко с снимките.
Имайте уважението към живота.
Пък може и да сте прави.
Защо не я дадете на Лукойл да видим те нали имат пари, нали им се качи цената на газта нали сега през Юли ще ни качват цените.
Поне да наемат човек да се грижи за жената.
8.
Zapoznat
14.05.2018 20:55:35
2
25
Ей каменни сърца .... Това е майка ви и баба ви ..
Голямо его имате дано 100 години да живеете и децата ви така да се отнасят с вас
7.
11
14.05.2018 20:47:19
11
15
Има разлика от майка до майка
6.
Възмутена
14.05.2018 20:46:57
2
18
До номер 3 - болницата не е старчески дом. Пожелавам ви и на вас един ден такива синове, че да се поставите на мястото на жената.
5.
,,
14.05.2018 20:46:30
0
32
Бих дал живота за майка си без да се замисля... Някак си направо не мога да повярвам,че има такива "хора" , но явно - ДА
4.
Бог да ги накаже, каменни сърца носят!
14.05.2018 20:41:36
1
46
Да родиш ,изгледаш, здрави прави трима сина и да те оставят на стари години да се оправяш сам!Срама нямате ли,страх от Бога нямате ли!И вие ще остареете!Съберете пари тримата и и вземете една жена да я гледа като неможете да се разберете!Сумати гладен народ без работа има!
3.
Доктор
14.05.2018 20:32:09
22
21
Тея в болницата да помогнат на женицата,егати болницата,сумати мангизи крадат
2.
da
14.05.2018 20:24:10
4
41
Да , ама ако се касае за наследство - всички ще се изтрепят да идват на момента...
1.
demon666
14.05.2018 20:06:15
4
39
такива уроди миризливи трябва да ги бесят.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Местните отново поставят предупреждения след смъртта на две деца и техните баба и дядо, но знаците изчезват или се оказват счупени Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Велислава Делчева атакува промените, при които година работа на 4 часа ще носи около шест месеца стаж Още един екип на Спешна помощ започва работа в Несебър от днес Още един екип на Спешна помощ започва работа в Несебър от днес Допълнителните медици ще подсилят реакцията при инциденти в най-натоварения месец на туристическия сезон Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Певицата не разкри какво е наложило медицинската помощ, но увери последователите си, че няма повод за паника 40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са? 40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са? Опашките към Гърция и скъпите жилища разпалиха спор дали статистиката показва бедност, неравенство или националния навик да се оплакваме Дунав се отдръпва от бреговете: Пясъчни пустини изникнаха от България до Унгария Дунав се отдръпва от бреговете: Пясъчни пустини изникнаха от България до Унгария Рекордното маловодие блокира кораби, спря ядрен реактор и изправи Румъния пред извънредна енергийна ситуация „Ужасът Петрохан“ скоро ще събере отново всички пред екраните „Ужасът Петрохан“ скоро ще събере отново всички пред екраните Случаят „Петрохан“ притежава всички драматургични елементи, които киното търси. Неразкрити въпроси. Мистицизъм. Намесени са деца. Сектантство. Планина, която сама по себе си е обвита в легенди. Смърт. Разследване. Психологическо напрежение Комар или кърлеж: Лекар обясни как да реагираме и кои опасни грешки да избегнем Комар или кърлеж: Лекар обясни как да реагираме и кои опасни грешки да избегнем Паразитът трябва да бъде отстранен веднага, без олио, спирт и въртене, а антибиотик се приема само след лекарска преценка От днес хиляди българи плащат повече за осигуровки, служителите на МВР също От днес хиляди българи плащат повече за осигуровки, служителите на МВР също Минималните прагове скачат с до 70%, държавните служители започват да внасят личен дял, а здравната вноска за безработни става 24,81 евро Двама с качулки дебнели Владо Загатото, белина ли е трябвало да заличи следите? Двама с качулки дебнели Владо Загатото, белина ли е трябвало да заличи следите? Камера заснела подозрителни силуети край дома в Банкя, а разследващите проверяват дали бизнесменът е бил нападнат и убит преди пожара
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Според разследването Пейчева е била последният човек, който се е срещнал с бизнесмена Янков   Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика От 3 август до края на месец август ще се третират всички зони в града 
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори