Маршавелов триумфира в най-тежката категория на Писта Бургас 2018 (СНИМКИ/ВИДЕО)
12 Май 2018, Неделя, 02:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВПловдивчанинът успя да надделее над колега си от Бургас Пламен Камбуров и финишира с близо 10 секунди преднина
Константин Маршавелов отвя конкуренцията с мощното си Мицубиши Лансър на Писта Бургас 2018 с близо 10 секунди преднина пред класиралия се втори Пламен Камбуров. Печелейки това състезание, пилотът си осигурява сериозна преднина за състезателния сезон, който започна с надпреварата днес.Въпреки че стартира от втора позиция, трикратният шампион в група „макси” успя да надделее над конкурента си, с когото имат сериозна спортна „вражда” и го изпревари още в началото. Двамата използваха видно различни стратегии за състезанието.

Камбуров, който стартира от полева позиция, натискаше колата си почти до краен предел в ранните обиколки, докато Маршавелов караше по-леко, но уверено. Именно това изглежда бе и причината за сериозния обрат по средата на състезанието.
След края на състезанието, двамата пилоти имаха възможността да коментират надпреварата.



„Заложихме на малко по-различна тактика тук, въпреки че оставихме Пламен да натрупа доста по-голяма преднина в началото. Всичко проработи и сме доволни от резултатите.Трасето е тежко и се налага да си пазим спирачките и гумите. Който не успее да го направи, остава по-назад”, каза Маршавелов
„Дали говорим за моя грешка или негова (визира Маршавелов) стратегия, може би в началото пренапънах машината с цел да покажа моите възможност и тези на автомобила. Тъй като броят на обиколките е непосилно голям за нашите автомобили, е нормално това, че имаше загрявания в спирачките. Аз и екипът ми ще се опитаме да поработим над този проблем и съм убеден, че следващият шампионат ще е още по-интересен”, сподели Пламен Камбуров.
Цялото състезание можете да видите тук:
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж
Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея
