Полицията в Приморско бори престъпността с дрегер за наркотици (СНИМКИ)
21 Март 2018, Сряда, 13:42 ч.
Автор: Флагман.бгМодерният дрегер може да улови наличието на шест забранени вещества в организма на човек
РУ – Приморско се сдоби с електронен анализатор тип дрегер „Дръгтест”, с който ще бори престъпността през наближаващия летен сезон. Уредът е закупен от община Приморско и бе дарен на служителите на реда.По предложение на кмета на община Приморско д-р Димитър Германов, подкрепено от общинските съветници, местното полицейско управление вече разполага със специалното техническото средство. С него служителите на реда ще могат да проверяват водачите на превозните средства за употреба на наркотици и така да предотвратяват евентуални произшествия.
Модерният дрегер може да улови наличието на шест забранени вещества в организма на човек, употребил преди да бъде тестван.
Дрегерът бе предаден днес на главен инспектор Калин Стоянов – началник на РУ – Приморско. На церемонията присъстваха общинските съветници на морския град и ст. комисар Калоян Калоянов – директор на ОДМВР-Бургас.
„Благодаря за възможността да присъствам на това събитие. За мен и за моите колеги това е един идеален пример за партньорство между държавна институция и общински власти в лицето на общински съвет и общинска администрация – Приморско“, каза ст. Комисар Калоянов. Той допълни, че една такава помощ, каквато оказва община Приморско със закупуването на такова устройство, е безценна за тях. „Нашата основна задача е да работим за обществения интерес и колегите от РУ – Приморско чрез дрегера ще работят именно за това“, каза още комисар Калоянов.
Кметът Димитър Германов също поздрави служителите на реда за новата придобивка. „Това е точно такъв пример, колко добре си сътрудничим и това е в една единствена посока – да работим в полза на обществото. Община Приморско, в наше лице като ръководство, с каквото може и както може помага с една единствена цел – хората да се чувстват комфортно“, изтъкна градоначалникът Германов при връчването на дрегера.



Гл. инспектор Калин Стоянов – началник на РУ – Приморско
В категории:
Приморско
Ако ви е писано да бъдете с някого, с тези 8 трика може да го върнете
4 неочаквани знака, че ви смятат за привлекателен
02/11/2025, Неделя 21:40
0
Тези дни през ноември носят пари и късмет, според лунния календар
02/11/2025, Неделя 21:20
0
Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград
Леля Стефка ме научи да приготвям оригинални картофени „гнезда“ с жълтък
02/11/2025, Неделя 21:00
0
Студентката Мина Стоянова: Батките с татуировки харесват малки, сладки, кокетни момиченца
02/11/2025, Неделя 20:40
5
Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева
02/11/2025, Неделя 20:20
3
Албена, която пострада на ралито край Варна, е спасена
Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp
02/11/2025, Неделя 19:41
0
Здравко стана поредната жертва на пътя, загина при зверска катастрофа с мотора си
Новата седмица започва със застудяване и дъжд, но и малко слънце
Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци
02/11/2025, Неделя 19:00
2

не си прав, има и свестни учители... стига да не са с много стаж и да не ги пере съчмата.