×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мечка се разходи по улиците в Ловеч
  • На 17 и 18 септември движението при 33-и км на АМ „Тракия“ и в двете посоки ще се осъществява в активните ленти
  • Неочакваното продължение на комедията на Теди Москов „Редки тъпанари“ идва в Бургас на 16 септември
  • Регионална бизнес конференция ще се проведе в Бургас на 18 септември
  • Регионален исторически музей – Бургас с вход свободен за ученици на 15 септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Покрай Гинка и ЧЕЗ се развоня и кочината на Борисов и Пеевски около „Булгартабак”


Покрай Гинка и ЧЕЗ се развоня и кочината на Борисов и Пеевски около „Булгартабак”
Президентът наскоро зададе въпрос за връзките между Борисов и Пеевски, добре е да не спира дотук
27 Февруари 2018, Вторник, 16:25 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: в. "Сега"

БСП били получили досиетата на "приватизациите на прехода". И какво от това?


Случаят със съмнителната сделка между ЧЕЗ и фирмата на доскоро неизвестната Гинка Върбакова може да разрови и други скандални истории, свързани с приватизации.
Като например тази с „Булгартабак”, която се извърши при правителството „Борисов 1”. Компанията бе пласирана по задкулисен начин на лица, както изглежда, свързани с ДПС и с депутата Делян Пеевски.


Днес от БСП обявиха гръмко, че поискали досиетата на "приватизациите на прехода” и че ги били получили.
Лидерът на партията Корнелия Нинова каза на пресконференция: „Спомняте си, че скоро си говорихме за преглед на прехода, за грабежа на прехода, за приватизациите на прехода. ГЕРБ го поискаха и ГЕРБ се отказаха, но ние не се отказахме. И тогава поисках от всички български институции досиетата на приватизацията на прехода и ги получих. Ето това е досието на приватизацията на ЧЕЗ, което съм получила официално от български институции.”



След това Нинова заяви, че дава документите, свързани с ЧЕЗ, на прокуратурата. След въпрос на „Флагман” дали в „досието ЧЕЗ” са открити лица, свързани с Бойко Борисов, като например т. нар. Митко Каратиста, лидерката на БСП отговори, че документите касаят само покупко-продажбата на електроразпределителното дружество.

„Червените” поискаха парламентарна анкетна комисия да се занимае с казуса „ЧЕЗ”. Те щели да сезират и прокуратурата.
„Флагман” попита и дали в БСП са получили досието „Булгартабак” и дали следва да се предприемат някакви мерки по този случай, след като държавата е продала дружеството на неясен собственик.
Корнелия Нинова отговори: „Да, поискали сме досието на „Булгартабак”, на „Кремиковци”, на БТК и т.н. Отговорът за „Булгартабак”, доколкото си спомням, е – тъй като вече има трето заинтересовано лице, на което е прехвърлено, трябва да му се иска неговото съгласие. Това не е само за „Булгартабак” отговор. Подобен е и за други дружества. Трябва да се иска съгласие на лицето, на което е прехвърлена собствеността, за да ни дадат отговор по цялото досие.
Ще го намеря точното писмо и ще ви го дам, да го видите.”

Името на лицето, от което ще се иска съгласие, не го пишело в отговора на агенцията по приватизация.
Нинова не отговори какви мерки смятат да предприемат по-нататък по случая „Булгартабак”. За БСП темата „Пеевски” е табу с някои много малки изключения като Румен Овчаров или Александър Симов.

Лидерката на БСП дори влезе в съглашение със задкулисието за някои ключови гласувания – като например за избора на членовете на Висшия съдебен съвет. На път е да стори това и за антикорупционния орган.
Затова и покрай темата „Булгартабак” Нинова минава доста заобиколно.


Любопитно е обаче докъде ще стигне президентът Румен Радев, след като преди дни той за първи път зададе въпроси за задкулисните връзки между Пеевски и Бойко Борисов. Днес държавният глава каза след репортерски въпрос, че може и да свика Консултативния съвет за национална сигурност по темата „ЧЕЗ”.

Политиците обаче дължат отговор и за приватизацията на „Булгартабак” и захранването по тъмен начин с капитали на задкулисни играчи, които започнаха опасно да превземат изцяло държавните институции и медиите. И да превръщат България във все по-мръсна свинска кочина. 

В категории: Политика


Тервел ИЛИЕВ Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас 15/09/2025, Понеделник 19:34 0
Флагман.БГ БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи 15/09/2025, Понеделник 17:34 8
Флагман.БГ Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче 15/09/2025, Понеделник 17:00 2
19
Коментара по темата
19.
Бургас
28.02.2018 19:23:20
0
0
до кога ще слушаме само вицове, да кажат истината
18.
до N17 един виц на годината
28.02.2018 19:20:54
0
0
Трудно е да се търси истината.Ето, аз искам например да купя ЧЕЗ. Бившата ми има банка, тя прехвърля парите от нейната банка на наша близка за гаранция и сделката е топ, купува я уж тая де, не аз. Не, че нямам пари на кайманите, ама сега да разлайвам кучетата, по- лесно ще ме изхващат:)
17.
Милена
28.02.2018 07:50:16
2
3
Браво Флагман,търсете истината!
16.
гочоолу
28.02.2018 02:53:45
8
8
Ударихте дъното с този долнопробен парцал с опорни точки. Толкова ли сте закъсали? Задминахте "Дума" и " Работническо дело". Браво.
15.
*********
28.02.2018 02:32:03
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
14.
?
28.02.2018 00:47:45
1
12
А защо ли по БНТ 1,БТВ,НОВА ТВ е толкова спокойно? Все едно нищо. А и опозицията от БСП не се напъва много,даже хич. На площада пред ”народното събрание” също е спокойно,значи всичко е наред!
13.
ЧЕЗ продава на СИК активите си
28.02.2018 00:26:07
2
13
Чудесно...един нагъл сикаджия с психични отклонения държи парите на народа и се разпорежда с тях.
Много ми е смешен като каже държавата ще даде пари за покупка на служебни коли, държавата ще даде пари за правителствен самолет! Абе ей какви пари дава Държавата, като тя пари няма, това са парите на народа! Буквалния превод е "Ще вземем пари от народа, за да си купим коли и самолет"
12.
прочети истината
27.02.2018 22:06:10
1
0
http://www.podoko.eu/?p=653
11.
Ееее
27.02.2018 21:39:53
1
3
Сигъ дали й подходящо да напомна чи съ осрафа майчи....баби....
10.
гочоолу
27.02.2018 21:36:33
9
2
Много сте честолюбиви. А на редакцията не й ли идва на акъла, че пасквилите, който публикува изданието, накърняват нечие достойнство?
9.
1..,.
27.02.2018 21:28:25
1
15
Най-голяма заплаха за Демокрацията и народа в една държава е Диктаора да използва репресивноте органи на държавната машина прокуратура,полиция и съд за да смаже политическите си противници и да окаже репресии срещи тях,опонентите си и собствения си народ, само и само за да си запази властта си.
8.
*********
27.02.2018 21:23:51
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
7.
.,,..,
27.02.2018 21:11:46
1
15
В България трябва да се запише в Конституцията ,че всеки на изборна длъжност- може да остане на власт максимум 2- мандата или общо 8 години както е в САЩ. А у нас има 1 мандат по 8 години ? Премиери по 12 години Кметове по 30 години- депутати по 40 години !???!!!!-много повече от мандатите на президента !!!
6.
DJARO
27.02.2018 21:10:23
0
6
Do-5-mnogo si prav SAM SE VZE MNOGO NA SERIOZNO...pojarnikar4eto..Prodade BULGARIQ....6te svur6i daje MNOGO PO ZLE I OT IVAN KOSTOV...politi4eski trup
5.
.,,.
27.02.2018 21:03:49
1
19
Диктатора БОБО е психопат - сам си вярва на собствените си лъжи. Това е типично отклонение за психопатите.Те са безчувствени за чуждите страдания и имат фанатична вяра в собствените си фантазии и правота , фанатична омраза към всеки който е на друго мнение или ги разобличава . В историята такива диктатори завършват винаги или в пандиза или ги .... е...т като Кадафи , Мусолини , Садам и пр.
4.
asd
27.02.2018 21:01:23
0
5
АЙДЕЕЕЕЕЕ
3.
ДПС, ГЕРБ, БСП и патрЕЕЕооотите
27.02.2018 20:38:38
2
13
Казвахме ви,че сме навързани,вие не ни вярвате. Е колко още искате докато се убедите???
2.
дядоДобри
27.02.2018 20:30:40
4
27
Бойко, нагъл си! Няма да е оставк и сваляне от власт! И няма да те спасят охранителите край теб! На народа му прекипява вече!
1.
Браво!!!
27.02.2018 20:24:50
8
23
Браво!!!Поздравявам екипа на Флагман.Една от малкото истински статии публикувани в сайта Ви.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Тези с фалшивите възнаграждения от 2 млн. лева ще източат фондовете на НОИ, предупреди икономистът Ваня Григорова Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Защо не трябва да държим волана с една ръка? 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка Маджаров-младши е отведен в ареста на ОДМВР-Бургас за разпит, предварителното производство се мести в Районна прокуратура-Варна А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи И от НСО не обелват дума за придобивката Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Спецоперацията е на ГДБОП-Бургас и се провежда в село Драка в същата община С усмивки и придобивки започна новата учебна 2025/2026 година в Поморие С усмивки и придобивки започна новата учебна 2025/2026 година в Поморие 270 са първокласници в общината Новият треньор на футболните национали ще е един от тези двамата Новият треньор на футболните национали ще е един от тези двамата Важното е тези двамата да не забравят да донесат флашка с презентация, ако могат  Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче Тв водещата прилича на сестра-близначка на модната дизайнерка Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието С тържествена атмосфера и подаръци от кмета, новата учебна година започва с усмивки, вяра и надежда
Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години Скръбна вест: Почина отец Иван Скръбна вест: Почина отец Иван Последно имаше проблеми със зрението, които трябваше да бъдат решени с операция, но се оказа, че интервенцията е опасна за здравето му и лекари отказаха да я извършат
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори