Маратонец ще тича 36 часа без да спре, за да помогне на деца с онкологични заболявания
18 Януари 2018, Четвъртък, 03:53 ч.
Когато тичах в Сахара халюцинирах, „виждах“ една чушка да тича до мен, споделя Красимир Георгиев
Маратонецът Красимир Георгиев ще тича по пътека 36 часа без да спре. Това е първото подобно бягане в света, а каузата е благотворителна. Целта е да се съберат средства за деца с онкологични заболявания. Пред камерата на БНТ той сподели, че това е предизвикателство за него, защото досега е тичал само осем часа.
Георгиев ще тича, за да покрие разходите за участие на българчетата, преборили рака, на олимпиада в Москва.
Той е бягал в джунглите на Бразилия, в Сахара, минавал е през Долината на смъртта и дори е тичал до Северния полярен кръг.
Ще има физиотерапевт, който ще се грижи за мен, както и хора от екипа, които ще ми дават храна и вода докато тичам, споделя маратонецът.
Той е учил психология и хипноза в Англия
„Бях влюбен в принцеса Даяна, но през 1997 г., когато отидох, тя загина. Нямах късмета да я видя“, споделя спортистът.
С бягане той започва да се занимава преди 12 години.
Преди се хранех нездравословно и не можех да тичам повече от 2 минути, признава той.
„В Бразилия тичах 57 часа и изминах 270 км. Накрая имах халюцинации. В Сахара пък усещах миризма на печени чушки. Дори започнах да виждам една червена чушка да тича до мен“, каза още Красимир Георгиев.
В категории:
Животът
Петролът поевтинява, но кога ще паднат цените на горивата
Николай Димитров: Общинският център за култура и образование „Артиум“ е сърцето на културния, духовния и социален живот в Несебър
Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса
България с втората най-висока инфлация в ЕС, достигна 6,3% през май
Само на 19 години, с няколко месеца стаж зад волана, но с диагноза "БМВ": Хванаха шофьорка с над 10 фиша да дрифтира (ВИДЕО)
МВР ще лови джигити с дронове
След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна?
Спад на еуфорията: Цените на селските и извънградските имоти се успокоиха
Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж
DeepSeek вече е най-скъпият старпът в Китай в областта на AI
Националната следствена служба с нов директор
Шок за зрителите: Игри на волята с нова водеща, Ралица Паскалева е аут
17/06/2026, Сряда 12:14
0
