Лекари спасиха бебе, извадиха голям тумор от черния му дроб (ВИДЕО)
10 Януари 2018, Четвъртък, 01:56 ч.
Образуванието било толкова голямо, че притискало жизнено важни органи за детето и растяло прогресивно
Хирурзи от две столични болници спасиха живота на 4-месечно бебе, съобщава БНТ.
Най-добрият чернодробен хирург проф. Никола Владов се наложи да работи в детското отделение на "Пирогов", където заедно с д-р Цветко Георгиев извършиха много рядка и трудна операция.
Бебето вече е добре и до дни ще си бъде вкъщи напълно здраво.
В „Денят започва“ по БНТ д-р Цветко Георгиев обясни, че туморът е бил доброкачествен, но като размери бил изключително рисков за живота на детето. Той бил толкова голям, че притискал жизнено важни органи за детето и растял прогресивно. Затова лекарите в "Пирогов" решават незабавно да оперират.
„Туморът е вроден. Много хора живеят с такива образувания. За по-малките размери дори не се налага операция. В случая с малката Никол нещата бяха различни и въпреки доброкачествения характер на тумора, той бе нараснал много и заемаше цялата коремна кухина на детето. Натоварваше съдовата система и сърцето. Туморът пречеше за развитието на детето и това наложи бързата оперативна намеса“, добавя д-р Георгиев.
„Всички показатели, които следим, са вече нормални. Надявам се следващата седмица детето да е в своя дом“, каза още той.
В категории:
Здраве
Любо Пенев е на крака, забелязан е да се разхожда в Борисовата градина
Забележка за бързо шофиране завърши със смърт, мъж почина след удар в Бистрица
Оставиха в ареста учител-педофил, изпращал голи снимки на децата
Хороскоп за 6 февруари: изпитание за всяка зодия и ден, който не търпи крайности
Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта
Забраната за разпръскване на сол доведе до превръщане на Берлин в ледена пързалка за пешеходците
Десетки творци и издатели пред фалит заради забавени плащания по Фонд Култура
Забележка за висока скорост, доведе до саморазправа и смърт на мъж от Бистрица
Професор Рачев със стряскаща прогноза за февруари
Румен Радев с остра реакция след новите промени в Изборния кодекс
Язовирите "Кърджали" и "Студен кладенец" преливат, села остават откъснати от света
Катастрофа между две коли край село Бата, млад шофьор пострада
