Престъпници, изгорили живи четири деца, си го получиха тъпкано в затвора
26 Декември 2017, Вторник, 11:31 ч.
В началото на декември 25-годишният Дейвид Уорол, 20-годишната Кортни Брайърли и 23-годишният зак Боланд подпалили дом в град Солфолд в Голям Манчестър
На 11 декември в британския град Солфолд стана пожар, в резултат на който загинаха четири деца. Впоследствие стана ясно, че това е било умишлен палеж. Престъпниците бяха вкарани в затвора, където съкилийници им организираха "топъл прием": Дейвид Уорол получи счупен пръст, а Кортни Брайърли бе залята с вряла вода.В началото на декември 25-годишният Дейвид Уорол, 20-годишната Кортни Брайърли и 23-годишният зак Боланд подпалили дом в град Солфолд в Голям Манчестър. В резултат загинаха четири деца. Най-голямото от децата е било Деми Пиърсън, на 14 години. Брандън е бил на 8, Ласи - на 7, а малката Лия е била само на 3 годинки.
Деми загинала веднага, а по-малките ѝ братя Брандън и Ласи починали по-късно в болница. 16-годишния Кайл Пиърсън успял да се спаси от пламъците, скачайки през прозореца. Но майката на загиналите деца Мишел Пиърсън и до момента е в болница в критично състояние.
Експерти от пожарната увериха, че пожарът в дома е започнал на три различни места - в комина, до входната врата и до прозорец на първия етаж. При това те достигнали до този извод, откривайки следи от бензин. След трагедията също станало ясно, че семейство Пиърсън постоянно е било заплашвано. Мотивът станал спор между собственичката на дома и престъпната банда. 18-годишният син на Мишел Люис пребил куче, собственост на член на престъпната банда, след което бандитите му обещали да си отмъстят.

В затвора обаче не оправдали този мотив. Полицията съобщи, че Дейвид Уорол, който излежава наказанието си в Пендълбери в Солфорд, е със счупени пръсти. Кортни Брайърли е била залята с вряла вода, докато спи.
След инцидента Кортни е била преместена в друг затвор. В момента тя се намира в килия за предварителен арест в затвора Стренджвайс в Манчестър в очакване на три съдебни производства. Известно е, че 20-годишната жена не просто е била член на бандата, а активно е подстрекавала останалите да отмъстят на семейство Пиърсън.
В категории:
Крими
С „България в душата“ и с празник в сърцата - така Поморие посрещна Гергьовден
06/05/2026, Сряда 16:24
0
Един от петима пълнолетни европейци живеят в бедност, сочат данни на ЕК
Анджелина на път да спечели съдебната сага с Брад Пит
Петролът падна под $100 за барел
Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро
Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите
Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас
Зуека се връща в България
Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК
МЗ създава електронен регистър на онкоболните
Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури
ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев
