Приятели на прегазения в Приморско Евелин: Пияндурникът, който го уби, трябва да изгние в затвора!
10 Декември 2017, Понеделник, 01:11 ч.
Искаме доживотна присъда, защото този човек е карал с близо 3 промила алкохол в кръвта и е карал с над 100 км/час, казаха те
Пияндурникът, който го уби Евелин на пътя Царево - Приморско, трябва да получи доживотна присъда. Това казаха пред камерата на бТВ приятели на младият колоездач, който бе блъснат от пиян шофьор през миналата седмица.
Припомняме, че 33-годишният Евелин бе пометен в Приморско. Шофьорът е карал с 2,7 промила алкохол. Той има над 10 присъди за кражби. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
По пътя Царево – Приморско се е движел Евелин, когато е бил блъснат от пиян шофьор. По това време светофарът не работи. Шофьорът е карал колата си с висока скорост, изпреварил е една кола, продължил е в насрещното и е блъснал младия мъж, без да спре. Открит е по-късно благодарение на очевидци.
Тази сутрин десетки хора от Царево и Приморско се събраха на мястото, където Евелин е прегазен. Те не искат да се примирят с това, че още един млад живот е отнет толкова нелепо.
„Държим това злодеяние да се класифицира като убийство, а не като пътен инцидент, тъй като този човек е тръгнал да убива с близо 3 промила алкохол в кръвта. Карал е с над 100 км/час. Държим да получи доживотна присъда“, заяви един от приятелите на Евелин.
Това е убийство по особено жесток начин. Всички в Царево познават Евелин като отговорен млад човек, който винаги се е отзовавал на помощ. Направил е всичко за себе си и за съпруга си и в един момент се появява един пияндурник, който го убива, добавя приятел на велосипедистът.
Повече от 10 години настояваме да има кръгово движение тук, което да убие скоростта, заяви един от жителите на Приморско, излезли на пътя, за да протестират срещу войната на пътя.
Евелин е бил част от колоездачната общност в Царево.
Това е поредното убийство, коментира Стоян Чайков от велоклуба в Царево.
„Евелин бе изключително опитен колоездач, спазваше правилника за движение и беше добре екипиран. Винаги караше с каска и с подходящите светлоотразители. Имаме един апел към нашите управници – нека се вземат в ръце и да помислят как да ни обезопасят“, добавя Чайков.
На въпроса дали кръстовището е опасно, той отговори, че има риск за живота на колоездачите навсякъде заради безумието на шофьорите.
Няма никаква толерантност на пътя, каза още Стоян Чайков.
В категории:
Приморско
Любовта се събужда: 4 зодии, които ще почувстват силни емоции в първата седмица на 2026 година
Студено начало на януари, но след това идва затопляне - вижте кога
Какви храни да ядете в новогодишната нощ за повече късмет, пари и любов
Синът на Йохан Кройф ще вади Аякс от огъня
Полицейска кола мина на червено и предизвика катастрофа
Спортът в траур: Отиде си многократна шампионка на България
Великолепно: Александър Николов е в Топ 3 на света
Тежка седмица за три зодии - вижте дали сте сред тях и какво ви съветват звездите
Зеленски със светкавична реакция за "масираните удари" по резиденцията на Путин
Ужасяваща катастрофа с Антъни Джошуа, двама загинаха пред очите му
В кой град пада 8 метра сняг, а местните живеят пребогато
Коледна трагедия: Двойна смърт в семейството на бивш кмет
