×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Алея на славата 2017 повдига завесата към звездите на бургаската балетна и оперна сцена от основаването и до днес


Алея на славата 2017 повдига завесата към звездите на бургаската балетна и оперна сцена от основаването и до днес
Вижте Бургас от нов ъгъл - този, на блестящата оперна и балетна сцена
05 Декември 2017, Вторник, 05:04 ч.

Завладяващата експозиция включва информация, архивни кадри, оригинален реквизит и очаква посетители от 6 до 10 декември

Всеки народ, респективно град, трябва да познава историята си и ярките имена в нея. Това е мисията на експозиция Алея на славата. Инициативата на Гранд Хотел и СПА Приморец, има за цел да осветли хората, чиито труд и постижения в различни области, са допринесли за прославата на Бургас.

Алея на славата 2017 кани на среща с големите личности, доказали себе си на родната и световна балетна и оперна сцена. Всички те са родени в Бургас, почетни граждани са на морския град или са носители на специални отличия с бургаски адрес. Изложбата можете да видите в Гранд Хотел и СПА Приморец от 10 часа на Празника на Бургас 6 декември, до 10 декември (неделя) включително.

Специален момент в Алея на славата 2017, е живият досег с тези красиви сценични жанрове. На изпълнения-миниатюри на балет, жива оперна музика, роял можете да се насладите на 8 декември (петък) от 18 часа. Организатор, идеолог и домакин на инициатива Алея на славата е Гранд Хотел и СПА Приморец.

Експозицията е изключително експресивна и включва биографии, снимки, сценичен реквизит от пътя на балетмайстор Дора Вариева, прима балерината Люба Колчакова, сопрано Мария Белчева- Михайлова, сопрано Иванка Узунова-Унджиян, проф. д-р Димитър Момчилов, примабалерината Галина Калчева, оперният режисьор и бас певец Александър Текелиев, балетмайсторът Хикмет Мехмедов, диригентите Емил Чакъров и Иван Кожухаров, тенора Любомир Бодуров, баритона Стоян Попов и други.

Алея на славата 2017 г. се осъществява с любезното съдействие на Държавна опера - Бургас и Регионална библиотека "П. К. Яворов" - Бургас, без които изложбата нямаше да е толкова пълнокръвна, ценна и съдържателна. Освен полезни трудове, обвързани с операта и балета, Регионална библиотека "П. К. Яворов" - Бургас предостави за целите на експозицията архивни колекции фотографии на една от първите български професионални балерини - Люба Колчакова и балетмайсторът и хореограф Хикмет Мехмедов. Изключителният реквизит и живи спомени Алея на славата 2017 дължи на всеотдайните гардеробиери, дизайнери, служители на Държавна опера - Бургас. Те са живата памет, която пази великите истории - част от които споделяме с вас.

Заповядайте на Алея на славата. Вижте Бургас от нов ъгъл - този, на блестящата оперна и балетна сцена. Повдигаме завесата - отдайте се на любопитството си - и надникнете. Ще видите не сам финия, лъскав звезден прах - а и преломите, обратите, труда, човешките съдби зад него. Казват, че сцената не е за всеки. Алея на славата, променяме това - всички са добре дошли. Очакваме ви - в Гранд Хотел и СПА Приморец,  от 10 часа на 6 декември до 10 декември включително, с живи изпълнения - миниатюри от 18 часа на 8 декември.

В категории: Бургас


Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 0
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори