×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Уникално! "Черен петък" в Кумлука, вижте как 150 цигани опоскаха като термити изоставен склад за вторични суровини


Уникално! "Черен петък" в Кумлука, вижте как 150 цигани опоскаха като термити изоставен склад за вторични суровини
За по-малко от два часа циганите погълнаха всичко в обекта, като прахосмукачка
27 Ноември 2017, Понеделник, 15:05 ч.
Автор: Христо НИКОЛОВ, видео: Христо НИКОЛОВ

Жителите на квартала настояват днес полицията да остане там през цялата вечер, защото се притесняват, че имотите им също няма да бъдат пожалени


Циганска тумба опоска като термити бивш склад за вторични суровини, намиращ се в бургаския квартал Кумлука.

Обектът някога бе стопанисван от борцовата легенда Стоян Терзиев, но още преди години той го изоставил. Днес обектът, където все още имаше тонове желязо бе нападнат от над 150 роми, които влачеха каквото видят. Репортерски екип дори засне на живо края на циганските набези. (ВИЖ ТУК)


Начало на екшъна, сякаш случващ се в държава от Третия свят по време на глад и криза, е дадено в 13 ч. днес, когато камион и техника за събаряне пристигат на ул. „Велека“ 29, за да събори намиращата се сградата.


Това прилича ли ви на квартал на Бургас или снимката е правена в някое индийско гето?

„Камионът пристигна, заедно с него бяха и няколко работници. Още като ги видяха, циганите се юрнаха след тях, за да започне разграбването. След като от сградата остана само предната фасада, работниците разбраха, че няма да могат да си свършат работата безопасно и се оттеглиха, за да не пострадат. Тогава настъпи същинската част“, разказаха пред Флагман.БГ съседи, живеещи на въпросната улица от години.

Виждайки, че тежката техника се отдръпва, тумби от цигани се насочват на бегом към руините - истински "черен петък" и започват неистово да крадат и трошат. 


Този представител на малцинствата бе един от последните, които успяха да се "облажат" от плячката, малко след като пристигна полиция

За обикновения човек подобна гледка не е нищо по-различно от безумие. За хората, които обаче живеят в квартала, това е ежедневие.

„Свикнали сме вече. В началото прави впечатление, но с годините човек претръпва. Кумлука е един централен бургаски квартал, но изглежда това не пречи на циганите да проявяват такова нагло своеволие“, разкриха пред наш репортер местни, които обаче пожелаха да останат анонимни.


Циганите не пощадиха и водопроводите на мястото на старата сграда. На заден план на снимката пък се виждат разбитите огради на съседните имоти

В резултат на днешните набези бе разрушена и ограбена не само къщата, намираща се на ул. „Велека“ 29. Когато наш екип пристигна на място, циганските тайфи вече бяха започнали да опустошават и дворните огради на съседните здания. Големите железни елементи от конструкцията на съборената сграда пък бяха влачени по асфалта, надирайки го брутално в процеса.


В момента, в който пристигна полицейската кола, умишлено без сирени, циганските тайфи започнаха да се разпръскат във всички възможни посоки с последната плячка, която успяха да вземат. Някои от тях дори успяха да направят два курса, преди униформените да потушат страстите. Днес местните ще настояват патрулна кола да дежури през цялата вечер.

„Сега, тук трябва да има цялата вечер екипи на полиция, за да пазят района от допълнителни набези. Страх ни е за собствените ни домове, както се вижда, циганите не правят разлика между съборената постройка и дворовете на съседните къщи. Това е някакво безумие! Живеем в централен квартал – на 5 минути от центъра и на 5 минути от жк „Меден рудник“. Ние не сме втора ръка хора, какво е това отношение?!“, възмущаваха се жители на квартала, които стояха безучастно, наблюдавайки как довчера съседната им къща, се превръща в руини пред очите им.

Единственото, което циганските набези пощадиха, бе част от желязната ограда на сградата, на която се намират всички електрически табла, интернет кабели и сателитна телевизия. Дори и това обаче може би нямаше все още да стои там, ако не бе пристигнал екип на Първо РУП, което отговаря за района.


Това е единствената оцеляла част от предната фасада на опосканата сграда. Ако полицията не беше дошла навреме дори и това нямаше да остане, а токът на цялата отсечка от улицата най-вероятно щеше да бъде прекъснат


Тази снимка е повече от показателна: Възрастна жена си спомня как е изглеждал кварталният магазин на фона на това, което е останало от него и продължаващото ромско своеволие. Циганите, които се виждат на снимката са деца.


Ето така довчера изглеждаше въпросното място. Тук преди по-малко от година е имало магазин за хранителни стоки и е редовно място за отдих на коренното население на квартала




В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
14
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина 29/07/2026, Сряда 20:00 0
14
Коментара по темата
14.
Kur za Boiko Ale ale ale
28.11.2017 11:01:46
0
1
Boikooo Grobadjiqq dano da umresh V laina vij se be darjavoo vij se Be smeshnik ne te lie sram be utre shi umresh ama nie si ostanem v kalta koqto zatanahme Be urod mri kopele ot bavna I machitelna bolest!!!!
13.
da izmirat hlebarkite
28.11.2017 06:38:23
1
4
mrusni cherni hlebarki boiko predatelq ni napravi ciganska durjava kopeleto mrusno
12.
минаващ
27.11.2017 23:15:57
0
0
Нищо ново под слънцето.
11.
ггггггггггггггггггг
27.11.2017 21:28:25
0
5
решението е закриване на пунктовете за вторични суровини, все пак затова има контейнери за метал
10.
gogo
27.11.2017 20:57:56
0
1
Еххо Флагман Не ни отклонявайте Вниманието от важни теми и ТоП новини Имаме СПЕЧЕЛИЛА От тото 5(35 мималаъа седмица ИРЕНА БУЛАНОВА 700 хил лева ДА СА И НА Късмет Хора играйтеее ТОП НОВИНА
9.
бургазлия
27.11.2017 20:49:10
0
3
АДМИНЕ колкото и да ме триете и цензурирате коментара съм го препратил и споделил по всички медии и в ИНТЕРНЕТ
8.
БАТ ТЯНКО СЛИВЕНСКИЯ
27.11.2017 20:34:28
1
1
И АЗ БЯХ ТАМ. МНОГО СЕ ОБЛАЖИХ ВЗЕХ МНОГО БАКЪР.
7.
bd
27.11.2017 19:57:14
0
6
скоро бях в германия и м направи впечетление колко е чисто . Правителството плаща за сяка върната бутилка, и всички колшари по цял ден търсят бутилки и боклуци по улиците за да изкарат някой лев и съответно е чисто. ако и тук беше така братята роми щяха да вършат доста добра работа.
6.
Bg
27.11.2017 19:46:39
2
6
А това че всеки ден се разграбва и опосква държавата от "елит и управляващи" , никак не е новина щото си го знаем... ! А циганите щото много богати ще станат от боклуците които са изнесли е много голяма новина. Жалки ми сънародници...
5.
Славчо Жеков Ярето
27.11.2017 19:36:20
0
7
tva sq vreditelie neka drugite ewropeidki strani dagi priberat i v lichnite karti dane pishe Bulgari a shigi iba v kuchetata tui po zle ot nqkoi plemena v sqhara det gledat kozi bahgi v mikrobite
4.
Осман Шестака
27.11.2017 18:45:15
0
6
,, Атаката на двукраките таранки,, по романа на Хърбърт Уелс
3.
!!!
27.11.2017 18:41:06
0
10
Орките в действие.
2.
Аха
27.11.2017 18:33:09
1
13
И това ако не е ясен знак, че нямаме държава, полиция и съд... здраве му кажи! Анархия, свободия и безнаказаност! Най-утрепаната паплач си прави каквото си иска!
1.
TNT
27.11.2017 18:26:13
5
5
Голяма новина няма що .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Овчар твърди, че е нападнат от брат на бившия депутат Дурхан Мустафа заради пасище Овчар твърди, че е нападнат от брат на бившия депутат Дурхан Мустафа заради пасище Сестрата на пострадалия Юсеин потърси Флагман.бг, притеснена от липса на реакция от институциите 238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа 238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа От 1 януари 2027 г. трудовият стаж ще се изчислява пропорционално на отработените часове, което ще забави и натрупването на клас прослужено време Ритуали под открито небе: Bedroom Beach пренася клубния дух на Ибиза и Миконос у нас. Ритуали под открито небе: Bedroom Beach пренася клубния дух на Ибиза и Миконос у нас. Август обещава три изключителни недели, събиращи както доказани имена от родната сцена, така и артисти от световна величина Ако не засили критиките към предишната власт, Радев ще пострада Ако не засили критиките към предишната власт, Радев ще пострада В политиката информационният вакуум никога не остава празен - ако не бъде запълнен от управляващите, това неизменно ще направи опозицията Жегата се усилва: До 40° в България, по-прохладно остава край морето Жегата се усилва: До 40° в България, по-прохладно остава край морето Температурите ще се повишават до началото на август, валежи почти не се очакват, а продължителното сухо време увеличава опасността от пожари Дизелът подмина критичните 1,75 евро, задава се нов скок (ВИДЕО) Дизелът подмина критичните 1,75 евро, задава се нов скок (ВИДЕО) Само в рамките на последните 14 дни пазарът беше разтърсен от драматично поскъпване БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи Цветан Симеонов анализира новия финансов план: Защо приходите са подценени, а дългът продължава да расте? Как Vivacom помогна на 120 ученици да развият най-важните умения за бъдещето Как Vivacom помогна на 120 ученици да развият най-важните умения за бъдещето Как социално отговорната инициатива Vivacom Job Lab свързва образованието и бизнеса, изграждайки умения за ерата на изкуствения интелект Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Microsoft, Uber, банки и хотелски вериги прехвърлят рутинните разговори към чатботове и гласови агенти, а човешките оператори остават за най-сложните случаи Жена се бори за живота след челен удар с бус на пътя Бургас-Средец (СНИМКИ) Жена се бори за живота след челен удар с бус на пътя Бургас-Средец (СНИМКИ) 62-годишната бургазлийка предприела изпреварване при забранителен знак и навлязла в насрещното движение
Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Актрисата и Джим Къртис са заедно повече от година, а близки до двойката твърдят, че вече разговарят за общото си бъдеще BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар Служителите в производството няма да бъдат засегнати, а преструктурирането ще обхване администрацията, развойните звена, планирането и част от мениджмънта Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Британският артист си отиде на 80-годишна възраст след кариера с повече от 120 роли в киното и телевизията Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Microsoft, Uber, банки и хотелски вериги прехвърлят рутинните разговори към чатботове и гласови агенти, а човешките оператори остават за най-сложните случаи Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Ракети полетяха към американска база в Йордания Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Иран и ядрената му програма останаха в центъра на 90-минутната среща, определена от Белия дом като положителна и продуктивна Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня - Как да разбереш дали един мъж е любовник или съпруг?
- Единият носи цветя, а другият зеленчуци...
Виц на деня Виц на деня Иванчо се прибира в къщи с посинено око.
Майка му:
- Аз казах ли ти преди да се сбиеш да броиш до 10!?
- Да, ама майката на Стоян му казала да брои само до 5.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори