Народното събрание преизбра шефа на БТА – популяризирал положителното в държавата
Максим Минчев положи клетва пред парламента
Ключови думи:
Максим Минчев, БТА, парламент, Вежди Рашидов, Юлиан Ангелов, ГЕРБ, Тома Биков, Иван Ченчев
18 Октомври 2017, Сряда, 13:16 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)Максим Минчев бе одобрен единодушно от депутатите
Дългогодишният генерален директор на БТА Максим Минчев бе преизбран отново за поста. Той бе единствената номинация и бе предложен от депутата от ГЕРБ Тома Биков.
Юлиан Ангелов от „Обединени патриоти” обясни, че подкрепят Минчев, като постави акцент върху работата му за българите в чужбина.
Най-показателно обаче беше изказването на председателя на парламентарната медийна комисия Вежди Рашидов.
Той обясни, че като културен министър работил много сериозно с Максим Минчев, за „даване на добри и честни новини на българите в чужбина”.
„Но основната идея на Максим Минчев беше да стигат до европейските граждани за всичко, което касае достойнството на българската държава. Защото много често медиите излъчват такава информация, която носи лошото име на България и негативи за българската държава. Единствената агенция, която в момента работи за популяризиране на положителното, което се случва в българската държава, за онова, което е качествено и добро, за всичко онова, което променя България, е БТА. Това е благодарение на самия генерален директор Максим Минчев. Тъй че ние също подкрепяме г-н Минчев единодушно”, аргументира се депутатът от ГЕРБ.
От БСП се изказа Иван Ченчев, който похвали БТА, че не пускат „фалшиви новини”. „Червените” също обявиха подкрепа за 64-годишния Максим Минчев.
След което той бе преизбран единодушно със 141 гласа „за”.
Максим Минчев след това положи и клетва пред Народното събрание.
В категории:
Политика
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище
Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите
Това е човекът, който може да победи Ердоган?
31/07/2026, Петък 19:52
2
Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море
4 зодии лъжат толкова убедително, че трудно ще ги разобличите
Тези навици надуват сметката за ток
Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото
