Маргарита Петкова: България е силно зависима (ВИДЕО)
22 Септември 2017, Петък, 10:39 ч.
Монополистите, овластени от държавата, отнемат умишлено нашето достойнство, каза поетесата
Независимостта на нашата страна и на всеки един неин гражданин сега е много силно занижена. Според мен България в момента е в абстиненция, тоест силно зависима, искайки да се измъкне от тази зависимост. Това каза поетесата Маргарита Петкова в „Денят започва“ по БНТ.
„Слуги все още се намират. Някои работят на господаря си, т.е. на работодателя си“, добавя тя.
„Властта опиянява, както и дрогата. Ако станеш зависим на желанието непременно да си на власт, дали в семейството или на държавна служба, това е лошо. Това е във вреда за нас като народ, който трябва да взема самостоятелно своите решения и избира къде да бъде на световната сцена“, коментира поетесата.
„Монополистите отнемат умишлено нашето достойнство. Те са овластени от държавата. Говоря за Топлофикациите и за всички чуждестранни фирми, които се грижат за нашия бит и го превръщат в ад. Всеки месец човек се чувства унизен от тях“, каза още Маргарита Петкова.
За Драгомир Симеонов "достойнство" е подходяща дума, с която да определяме независимостта". Светът е в серия от зависимости, обясни той.
Не трябва да се притесняваме от думата "зависимост", а да умеем много добре да разбираме какви компромиси трябва да направим с тази дума. Това е вид зрялост, допълни Симеонов.
В категории:
Животът
Как да изберете калорифер според помещението
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет
17-годишен нападна двама полицаи, единият е със счупен пръст
България е първа в ЕС по производствена инфлация за трети пореден месец
Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август
Банков рекорд у нас: 1,1 милиарда евро печалба за половин година и силен ръст на чуждите инвестиции
Триумф за яхт клуб "Черноморец Бургас" на Държавното първенство в Приморско
Андрей Гюров поиска от Радев отговори за агитките пред хотела с еврейски деца
Япония избира втора столица за защита от бедствия - Осака води сред кандидатите
България оглави ЕС по ръст на промишлените цени с 18,2%
Как да изберете калорифер според помещението
05/08/2026, Сряда 14:27
0
Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер
Петър Стоянов няма да влиза в президентската битка
