Телефонни измамници взели близо 3 млн. за 8 месеца
19 Септември 2017, Вторник, 23:56 ч.
По изнесените от Радев данни, телефонните измами са около 30 процента от общорегистрираните измами, предаде БТА.
За първите шест месеца на годината, този тип престъпления са 406 спрямо 380 за същия период през 2016 г. Разкриваемостта по думите на вътрешния министър се е повишила със седем процента.
47 лица са задържани за телефонни измами. Основната тенденция при тези престъпления е миграцията на извършителите на територията на Румъния и Сърбия, където има случаи с измами направени с български сим карти, каза още Радев.
Вътрешният министър съобщи, че е налична информация за движение на лица от криминалния контингент по линия на Българското Черноморие, откъдето извършват престъпна дейност, възползвайки се от натовареността на курортите с туристи.
Валентин Радев призова възрастните хора да не помагат на мними полицаи с пари, тъй като МВР работи със собствени средства, с белязани пари. Той обясни, че полицията не иска пари от гражданите за разкриването на случаи, а ако има подобно изключение, то на място ще дойдат поне двама служителите на реда.
В категории:
Крими
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж
Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея
40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са?
Дунав се отдръпва от бреговете: Пясъчни пустини изникнаха от България до Унгария
Комар или кърлеж: Лекар обясни как да реагираме и кои опасни грешки да избегнем
Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус
